Lorax (2012)

Vžijte se zpět dosvých dětských let, kdy vám nebylo ještě ani deset. Pokud jste to udělali, tak si tento film neskutečně užijete. Je tu spousta divných (a kolikrát i trapných) písniček, ale zas vám to film vynahradí spoustou humoru, který ocení hlavně děti. Já si film užil, bavil mě, hodně sem se nasmál a hlavně je tu to poselství - takže dětska - nekácet stromy a žít v souladu s přírodou ;) Za mojí maličkost 80% a po dlouhé době jsem u se u filmu mohl přenést do svého dětství. Zajímavý komentář: Flipper

Space Battleship Yamato (2010)

Ale jo, koutatelný to teda bylo, ale abych to shrnul: příběh je celkem dobrý, jen špatně natočený (respektive to táhnou dolů některé herecké výkony a pár pěkných nesmyslů, které prostě nedávají smysl), efekty jsou naprosto úžasné (vážně se divim, že takových filmů není z japonské produkce víc), záporáci jsou skvělí (hlavně ke konci jeden krásný rozhovor, který asi z celého filmu dával největší smysl) a pak je tu hudba - ten soundtrack chci a to hned!!! Hudební doprovod je to nejlepší z celého filmu a musim uznat, že japonci jsou (co se týče soundtracků) naprostá špička. Takže za film 50%, za soundtrack 100%

Amazing Spider-Man (2012)

Velmi zajímavě pojatý film. Hlavní hrdina ve chvíli, kdy nemá na sobě masku, chová jako normální puberťák (což je podle mě dobré), ovšem vše se pokazí ve chvíli, kdy si tu masku nasadí. Režisér a scénáristé si asi mysleli, že když udělají hláškujícího spidermana, tak to bude něco lepšího než Raimiho filmy. Bohužel musím říct, že značně přestřelili - Garfieldovi jsem to vůbec nevěřil, že myslí vážně to co říká a navíc se ty hlášky blížily k hranici trapnosti (ve většině případů). Co se týče efektů tak to jiná písnička - Lizardman (a vlastně celej Connors) jsou jedno z těch mála pozitiv, co sem na filmu viděl. Celkově je pro mě The Amazing Spiderman spíš hodně velkých zklamáním, ale zároveň na tom filmu něco je. Asi ho budu muset vidět ještě jednou (nebo možná i vícekrát) abych si udělal utříděnější obraz. Zatím za 50%.

Temný rytíř povstal (2012)

Epické zakončení ságy o Temném rytíři. Nolan mě přesvědčil, že z tohoto téma dokáže vytřískat tolik, kolik by asi nedokázal nikdo jiný. Musim říct, že jediné co mě na filmu vadilo byl Baneův hlas (samozřejmě myslim v originále - to na to opravdu někdo kouká s dabingem?) - připadal mi tak trochu jako Darth Vader s jistou lítostí v hlase, ale jinak byl Bane jako záporák suprovej.Celý film se nese v ohromně strhujícím tempu, které vyvrcholý až na úplném konci. Holt se musí uznat, že pan Nolan umí natočit jen kvalitní snímky a už teď se moc těším na další počin tohoto filmového genia. A asi se ptáte proč jen 4* když se mi to tak moc líbilo? Inu, 5* si u mě zaslouží u této ságy jen Joker ;) 90%

Prometheus (2012)

Ridley Scott opět sice předvádí, že žánr scifi mu sedne, ale musim uznat, že už jsem od mistra viděl lepší díla. S původním Vetřelcem to má společného jen pramálo, ale aspoň je zde nastíněno jak se vetřelci zrodili. Jinak co se týče efektů to bylo super, příběh už ale byl trochu slabší a v mnohém pokulhává. Popravdě řečeno jsem čekal víc. 60%

Ocelová pěst (2011)

Mno, co na to říct - ještě v půlce sem si říkal, že to nebude ani na 50%, ale nakonec jsem byl tak přikovanej, že sem měl pak problém vstát a ani se mi věřit nechtělo že už je konec. Opravdu velmi milé překvapení. 80%.

Záhada Blair Witch (1999)

Největší klasika v hororech (aspoň pro mojí maličkost). Inovativní, neokoukané, dokonalé. Co víc říct? 80%

Sněhurka a lovec (2012)

Ale jo, tohle by šlo. Sice to trochu nesedí do toho, co si pamatuju z původní pohádky, ale tohle zpracování se celkem povedlo. Skvělá Charlize jako královna, Chris opět nezklamal a kupodivu se mi ve své roli líbila i slečna Twilight (a dokonce bych řekl, že díky této roli si jí budu pamatovat spíš než z Twilight serie). Navíc má film hned několik dalších dobrých stránek - hudba (hmm, lahoda), efekty (sice sem si víly představoval jinak, ale budiž :D), kostýmy a pak hlavně závěrečné dobívání hradu (to byla taktika za všechny prachy a ještě k tomu skvěle provedená). Takže bych řekl, že tu máme překvapení z mého pohledu. 75%

Zpátky do školy (2009) (seriál)

A helemese co tu máme - tak prima seriál a skoro mi unikl? No ještěže neunikl :D Ne, fakt, tohle je opravdu kvalitní zábava o opravdu nesourodé partě lidí (klasičtí teenageři, pár lidiček ve středních letech a jeden starej páprda), kteří se k sobě dostanou tak blízko až to někdy nedělá dobře, ale přitom již bez sebe nedokážou řádně existovat. Seriál plný komických situací, které jsou střídány emocionálně nabitými událostmi a navíc podkreslovány rozdílem generací, že to prostě musíte milovat. Jinak hlavní postava bývalého právníka je tak perfektní, že sem si ho zamiloval hned odprvního dílu a zbytek postav ho následoval rychlostí takřka světelnou. Pro mě osobně sitcomový objev roku 2012 (já vim že trochu pozdě, ale lepší pozdě než nikdy). Po první sérii dávám 90%. 2. serie - Musím uznat, že i přes slabší díly to bylo příjemné, vtipné a sem tam i překvapivé. Ale nejlepší stejně nakonec zůstává poslední dvojdíl (SPOILER - sice je to opakování z 1. serie, ale díl s painballem byl i tam hustej a tady to ještě víc rozjeli - super :D KONEC SPOILERU). Trochu slabší než první a proto 80% (i když poslední dvojdíl má u mě 100%)