Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Musím říct, že i přes tu část, kde se opakují díly ze série 2003, tak je tohle mnohem lepší (hlavně díky tomu, že se to drží mangy). Celkově co se týče příběhu, postav, hudby je tohle mnohem lepší než předchozí seriál. Humoru je tu opět spousta (obzvlášť narážky na Edovu výšku), souboje opět kvalitní, nádherný hudební doprovod, nové sympatické postavy a hlavně tak neuvěřitelně napínavej děj, že sem se od toho nemohl odtrhnout. Zkrátka tohle je pro mě za 5* a jednoznačně to překonává svého staršího bratříčka na plné čáře.

=3 (2009) (seriál)

Ze začátku mi to přišlo jako děsná blbost, ale postupem času... Co říct víc - je to dobrý a čekám na každej další díl :)

Kumo no mukó, jakusoku no bašo (2004)

Sice si nejsem jistej, jestli jsem to pochopil, ale ta síla příběhu a ta hudba... Rozhodně doporučuji ke shlédnutí - stojí to za to. 80%

Captain America: První Avenger (2011)

Nemůžu si pomoc, ale já se i celkem nudil. Ne, že by to bylo úplně špatný, to ne, někdy to bylo i celkem dost vtipný, ale nebylo to úplně ončo. Komiks jsem sice nečetl, ale myslim si, že by se z toho dalo vytáhnout mnohem víc (dle mého mínění mnohem horší než THOR). Viděno s dabingem, možná přehodnotim, až to uvidím v původním znění (ten dabing byl fakt špatnej). 60%

Jamato nadešiko šiči henge (2006) (seriál)

Vcelku příjemná podívaná, Sunako-chan je naprosto úžasné stvoření (nevim, jestli nazvat ji člověkem by bylo správně :D), ostatní celkem ujdou. Co se týče příběhu, tak je tady tolik vtipných situací, že sem se kolikrát chlámal od začátku episody až do konce :D Příjemných 80%

Hunger Games (2012)

Tak obrovský potenciál to mělo a oni z toho udělaj Béčkovej film. Knížku jsem zatím sice nečetl, ale věřím, že se z toho příběhu dalo vymáčknout mnohem víc. Navíc ten konec je jak vystřiženej ze Shakespeara. Herecké výkony to sice sem tam povytáhnou na vyšší úroveň, ale pak to zas letí zprudka dolů. Mno, rozhodně jste mě, pane Rossi, nepotěšil, tudíž ani já vás nepotěším. 50% a to ještě přidávám za těch pár herců, co tam aspoň něco zahrálo.

Zero no cukaima - F (2012) (série)

Hmm, v celku souhlasím s tím, co tu napsali Kontractor a daGGos. Likvidace nepřítele hned ze začátku je na škodu (tak nějak jsem celou dobu doufal, že to nějak přežil a že s ním ještě budou problémy), udělat z toho potom přes celej prostředek serie vyloženě obrovskou (promiňte mi ten výraz, ale je to bohužel tak) úchylárnu a zakončit to jednou superrychlou likvidací (takhle rychle by ho nevyřídil ani Arnold v nejlepších letech) dalšího super zloducha aby vygradovali do TOHOTO finále, je opravdu (oproti tomu, co bylo v první, druhé a trochu i ve třetí serii) dost velká slabota. Ale abych to tu jen nekritizoval - soundtrack funguje naprosto úžasně a poslední epizody byly vcelku fajn, co se týče děje okolo postav. A navíc se tu objevili od třetí řady mnou vymodlení elfové, kteří dostali taky nějaký ten prostor. Takže když si odmyslim ty ecchi prvky (což je tak polovina dílů), tak to nebylo zas až tak špatný. Dal bych 3*, jenže za to, že tohleto anime mám fakt rád a navíc sem si zamiloval některé postavy, tak tu 4* přidám.

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Kdyby se vynechaly ty scény s poprsím apod. tak by to bylo klidně na 5*. Jenže ty scény tam bohužel jsou. Ale to naštěstí zas až tak moc nesráží kvalitu příběhu, který je velmi ucelený a navíc napínavý. Akorát by to chtělo víc dílů, snad bude i další řada. 80%