Saltová (2010)

Celkem fajn film, tak trochu Macgyver v sukni a tak trochu si Angelina vzala něco od Lary Croft. Film má spád a pěkné efekty, dále dobré vyvrcholení (až na fingovanou smrt - to bylo hodně zřetelný) a otevřený konec - snad bude i dvojka a snad se ponese aspon ve stejném duchu. 50%

A-Team: Poslední mise (2010)

Vcelku vydařená podívaná, která bohužel nesahá původnímu seriálu ani po kotníky. Ale i tak jsem se dobře bavil.

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Páni - to je poprvé, co jsem viděl pořádnej animovanej seriál, kterej má příběh, vtáhne vás do děje a ještě ke všemu ani chvilku nenudí. A těch zvratů a překvapení - no prostě super. Sympatické postavy, super animace a ještě k tomu dobrá hudba. Jednoznačně 100% + něco navíc

Ve jménu krále (2007)

Film by nebyl zas až tak špatný, kdyby nevykrádal snad všechny filmy podobného žánru. Nejvíc teda vykrádá Pána prstenů a Merlina ale našla by s u něj spousta dalších podobností s jinými filmy. Uwe prostě není originální.

Růžový panter (2006)

Nerad to říkam, ale tahle verze mě naprosto nudila k smrti. Herci by to zahráli dobře, jen by mě zajímalo, kterej trotl vymejšlel scénář.

Dračí války (2007)

Po druhém shlédnutí musím konstatovat, že to byla nuda, nuda a zase nuda. Až na pár povedených kousků digitální techniky je tento film (fanoušci prominou) blbost s ještě horším scénářem. A děj? Ten tady radši rozebírat nebudu.

Srdce v Atlantidě (2001)

Zvláštní, že filmy na motivy knih S. Kinga jsou dechberoucí a vždycky se mi vryjou do paměti a do srdce. Stejně jako u Zelené míle nemůžu vytknout u toho filmu vůbec nic. Rouška tajemství zůstává opravdu jen poodkryta a tak zůstává něco, o čem se dá po filmu (resp. knížce chcete-li) pořádně přemýšlet a (speciálně v mém případě) fantazírovat. Film jako celek je opravdu vynikající, herecké výkony hlavních dvou představitelů skvělé (ostatně Hopkins je Hopkins) a scénář taky super. Ale chybka se vždycky najde, ikdyž v tomto případě to u mě nehraje žádnou roli a proto s čistým svědomím dávám 5*. Za mě 90%

Zakletý v čase (2009)

Ze začátku se mi to zdálo jako ztracený případ. Zajímavé, jak pouhé hrátky s časem dokáží udělat film naprosto jedinečným. Těšil jsem na tenhle film a musim říct, že jsem nakonec rád, že sem se na něj podíval. Sled událostí (resp. děj filmu) je naprosto perfektní (i když sem se pár krát ztratil jako hlavní hrdina), herci byli pro mě velmi přesvědčiví a scénář taky super. Za mě 80%

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Nečekal jsem, že by mohl být nějaký seriál, který bude konkurovat původnímu Stargate. A hle, najednou se objeví tenhle seriál, který mě zaujal snad mnohem víc než původní SG-1. Jednotlivé díly jsou naprosto super (i když sem tam se objeví trochu nudnější epizoda), hlavní postavy jsou všechny velmi sympatické a nechybí tomu vtip jako v posledních dvou řadách SG-1. Dávám 100% bez váhání. Nejoblíbenější postava: Carson Beckett

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Z hlediska příběhu je to velmi dobré - rozdíl mezi Sithi a Jedi je zde velmi zřetelný. Ale z hlediska návaznosti na starší trilogii to velmi hodně pokulhává. Pro fanoušky starší serie se zde najde obrovská spousta nenavazujících chyb a to je, řekl bych z vlastního hlediska ta nevětší chyba v celé sérii Star Wars. Každý fanoušek se zamyslí nad tím, proč to bylo natočeno zrovna tak, když v původní trilogii je to úplně jinak, kdežto jakýkoliv jiný pozorovatel (řekněme nezúčastněný sledovatel) to bude brát jako velmi dobré scifi, které je o stupeň lepší než jiné srovnatelně chytlavé scifi z počátku století. Pro mě to už navždy zůstane jako velni zaostalé oproti formátu klasických Star wars - ty nebyly ani nebudou nikdy překonány - kvalita se prostě pozná. Pro mě velmi slabý průměr - ostatním ( a obzvláště starším dílům) nesahá ani po kotníky. Slabých 50%