Dokonalý únik (2009)

Není to nejhorší, ale ani nejlepší. A rozhodně to není horor. Oceňuju, že film se nesnaží diváka šokovat lacinými lekačkami (až na jednu dvě výjimky), ale poctivě buduje atmosféru, kdy dlouho nevíme, kdo je kočka a kdo myš. A když nám to film konečně prozradil, bylo to pro mě dost překvapivé, zejména když to porovnám s předchozím jednáním těch "zlých", které tak trochu vznáší pochybnosti. Škoda, že se film neodehrával v trochu ponurejší atmosféře (třeba za šera, v noci), protože ty zářivé barvičky thrilleru moc nepřidají. Suma sumárum asi 70%, nebylo to špatné, ale ani to příliš nezaujalo.

Fantastický pan Lišák (2009)

Jedním slovem: Kouzelné. Netradiční a moc příjemná animace, hlavně záběr tváří jednotlivých zvířat a jejich mimika je mnohdy skvělá. Výborný, příjemný soundtrack. Svižný děj, při kterém jsem se ani na moment nenudil. Nabité vtipem. Prostě a jednoduše kouzelné.

Pevné pouto (2009)

Pravda o tomto filmu: Není to horor. Není to thriller. Je to mix dramatu s trochou napětí a špetkou rádoby dojemných objímacích a líbacích scén. Dlouhá stopáž. Spousty nadpozemských scén plných barviček. Místy stupidní chování postav. Podání vraha je perfektní ve všech směrech. Konec je pitomý. Suma sumárum: Zvláštní, rozporuplný film. 65%

Vyfič! (2009)

Na Whip it! jsem se fakt těšil (hlavně kvůli Ellen Page), nicméně po jeho shlédnutí musím suše konstatovat: Nic moc. Tento film neurazí ani nenadchne, je to takové nijaké. Příběh plný ohraných klišé a holce z prdelákova, která najde super zábavu a fajn kluka (co jí klasicky za...), jen ti zpropadení rodiče zase nic nechápou a chcou z dcerušky udělat svůj ideál místo toho, aby ji nechali (alespoň částečně) jít za svým. Musím souhlasit s některými komentáři, že těžko v tomto filmu hledat komedii (nezasmál jsem se snad ani jednou) a drama to taky zrovna není. Jedinou otázkou v závěru filmu pak zůstává jen to, jestli konec bude jedním filmovými klišé nebo druhým. Ale ono je to úplně jedno. Drew Barrymore je fakt ulítlá, derby na kolečkáčích nepřehledné a pravidla nejasná až skoro do konce a český překlad "Vyfič" je hustější než náš nový intelektuální prodavač uzenin s visáží komunistického pohlavára. Škoda, mohlo to být lepší než na 60%.

Přenašeči (2009)

Celkem nuda. Horor v žádném případě. Spíš takový nijaký thriller, který na začátku stanoví cíl a jakýmsi tempem k němu nakonec dojde. Nějak jsem ale nepochopil smysl těch roušek. Stojím tři metry od nakaženého, roušku si nedám, chci jít k němu, dám si roušku. Nesmysl...

Loutka (2002)

Vynikající a příjemný film, postavy, herci, humor, všechno. Ze všeho nejvíc se mi líbila postava Milly Jovovich, ale Adrien Brody ani Vera Farminga za ní vůbec nezaostávali. Skvělé.

Něco za něco (2008)

Pěkné, originální drama, které v závěru přichází se zajímavou a (pro mě) nečekanou pointou. Skvělé herecké obsazení. 80%.

Orphan (2009)

Je to spíš thriller, který ze sebe snaží dělat horor, ale ve skutečnosti jím není. Jako klad určitě beru napětí, které panovalo víceméně celý film, nicméně trochu mě iritovaly scény, které měly být lekací a nakonec z toho nic nebylo. Bohužel ale (jako u mnoha rádoby hororů poslední doby) můj dojem z filmu shazuje nelogické a hloupé jednání hlavních postav. Nějak jsem nepochopil už tu samotnou adopci. Mám doma dvě relativně malé děcka, tak si k nim adoptuju jedno přibližně stejně staré, což je jasné, že bude dělat neplechu (jó, kdyby si adoptovali mimino, udělali by líp). Navíc si tu holku adoptovali po prvním setkání. Hm, vypadá slušně, maluje pěkné obrázky, s nikým se nekamarádí, šak proč bysme ji měli víc poznat, bereme rovnou. No a největší ucho byl ten rádoby manžílek, který víc věří malému frackovi z děcáku, kterého má doma pár týdnů, než své vlastní ženě! No a ty dvě jejich děcka taky byly celkem ujetý. Nevěřím, že obě dvě by mlčely tak dlouho. Na druhou stranu zase musím tvůrce pochválit za pointu filmu a za to, že se to nezměnilo v nějakou levnou lekačku, jak to mnohdy s takovými filmy bývá. Herecké obsazení se celkem povedlo (obzvlášť Vera Farminga), jen škoda, že Karel Roden nedostal víc prostoru... Souhlas s komentáři od uživatelů: Shit, Subjektiv.

Dorian Gray (2009)

Nějak nevím, co k tomuto filmu dodat. Musím se shodnout s ostatními komentáři. Film nezklamal, ani nenadchl. 60%.

Mlha (2007)

[SPOILER] Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Originální povídku od Kinga jsem nečet, takže hodnotím jen film. Námět dobrý, mlha, která zabíjí. Ale nějak mě nechytla ta (podstatná) část filmu v obchodě a plkání tamější fanatičky. Docela by mě zajímalo, jestli se ti lidi v knížce chovali stejně stupidně jako ve filmu. Například na chlapa vyskočí příšera a jediné, na co se zmůže, je pět sekund stát, čumět na ni a křičet. Nebo, bandu pěti chlapů napadne příšera a jednoho chce odtáhnout. Co dělají tři z nich? No přece čumí a nic nedělají. Nebo: Po pár dnech nějaká ženská zfanatizuje tři čtvrtiny lidí v obchodě, kteří následně chtějí obětovávat "bezvěrce". A tak bych mohl vyjmenovat ještě pár dalších scén, které mi přišly dost přitažené za vlasy. Konec je hodně šokantní a tak trochu napravil dojem z filmu jako z celku. Nakonec tedy po přečtení tohoto svého komentáře dávám 3*. 69%.