Dr. No (1962)

První bondovka, která určila, kterým směrem se budou ubírat všechny ostatní filmy s agentem 007. Connery, dle mého nejlepší Bond, je zde sice bez nějakých technických vymožeností pana Q, ale i tak je to dobrý film, pokud víte, co od Bondovky čekat a nechcete o moc víc, než jednoduchou zábavu.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Dlouho jsem zvažoval, jestli dát 3* nebo 4*. Po technické stránce naprosto bravurní, příběh ale nevybočuje z tradičních kolejí o jednom člověku zachraňujícího celý svět. Nakonec jsem se rozhodl pro 4* s odřenýma ušima díky animaci a zajímavému "zvratu", který se objevil. Být to hraný film, dám 3*.

Hvězdná pěchota (1997)

Průměrná sci-fi řezničina. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byly reportáže propagandistické televize.

Božská Julie (2004)

V rámci žánru nadprůměrná komedie, která ovšem dějem nejspíš nějak výrazně nepřekvapí, pokud podobný film nevidíte poprvé. Využívá snad všechna klišé a hodněkrát si během filmu můžete říct „Tohle už jsem někde viděl.“ Ovšem Annette Bening odvádí tak skvělý výkon (za který právem získala Zlatý glóbus a Oscarovou nominaci), že si to nepomyslíte a Jeremy Irons jí poměrně dobře sekunduje, i když hraje pouze nevýrazného manžela. A po spíše nadprůměrném filmu přijde výborné finále, u kterého jsem se neskutečně bavil, takže pokud nemáte k podobným filmům vyloženě odpor, mohu jen doporučit. 75%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pokud čekáte pouze zábavu Bayovského typu a nic víc, nemůžete být vyloženě zklamáni. Bohužel nadšení z prvního dílu se vytratilo. Stejně jako v jedničce si užijete spoustu pohledů na Megan Fox v přiléhavém oblečení a padajícího/letícího Shia LaBeoufa a opravdu velké spousty velkých výbuchů. John Turturro opět vynikl svými gesty, ovšem tentokrát už byla přehnaná, stejně jako většina "vtipů". Co bylo v jedničce vtipného tak nějak samo od sebe a fungovalo a působilo naprosto přirozeně, to Bay vzal, nafoukl a vrazil vám to před nos s cedulkou "Teď se smějte a to hned!" Ale musím uznat, že rozzuřená kuchyň mě pobavila, dokud jsem si díky hudbě neuvědomil, že to má být nejspíš vážná chvíle. Jediná povedená scéna je asi pouze bitva v lese, jinak je všeho tak nějak moc. Hugo Weaving a Peter Cullen odvedli při dubingu Megatrona a Optima opět skělou práci, stejně tak studio ILM na robotech, kterých přeci jen bylo opravdu moc. 4* ale jen tak tak.

Úžasní Ambersonovi (2002) (TV film)

Příběh o tom, jak chudý Honza k bohatství přišel naruby. Ambersonovi ukazují, jak může být blahobyt pomíjivý, obzvláště odmítáte-li se tvrdohlavě přizpůsobit nové době. Na televizní film neobyčejně velká výprava, co se kostýmů a kulis týče. Ke kameře ani režii nemám výtky. Jonathan Meyers odvedl opravdu výborný výkon (George v jeho podání jsem vážně nenáviděl a ten konec jsem mu přál), ale ostatní herci hráli spíš průměrně nebo jen o trochu líp. Scénář se povedl a nevšiml jsem si nějakých chyb nebo nejasností. Zhlédl jsem to v originále, takže to je pro mě plus navíc. Kdyby byl tento film cup of my tea, tak bych mu ještě hvězdičku přidal.

Kmotr (1972)

Budu sice opakovat to, co řekli už jiní, ale nemohu jinak - Výborný film podle ještě lepší předlohy. Marlon Brando je naprosto excelentní, obzvláště v originálním znění a celý film se drží knihy, protože není důvod cokoli měnit, což se mi líbí. Vzestup Corleone rodiny, který mi v tomto filmu chyběl, je ve druhém díle, takže tím se to trochu vynahrazuje. Knihu nepřekoná, ale titul za jednu z nejlepších adaptací si rozhodně zaslouží. 95%

Devianti (2004)

Zvláštní komedie, která se, jak už název napovídá, točí kolem lidských úchylek. Ale je to film hlavně o osamělosti lidí v dnešní době a nebýt zvláštního umístění v prostředí seznamovací kanceláře, do které chodí ne zcela obvyklí lidé, nejspíš by bylo hodnocení výrazně horší. Výkony herců jsou spíše průměrné, ale scénář je docela zdařilý. Akorát na konci mě zklamalo, že si scénárista nemohl odpustit spárování dvou hlavních protagonistů. Jinak povedený film, pokud jste ochotni překousnout výkon herců. Lehce nadprůměrné 3*

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Velmi vydařený spin-off. Hodně jsem se obával, že to bude pouze a jen ždímání peněz z fenoménu SG, ale není tomu tak. SGA se nese v podobném duchu jako SG-1, ale noví nepřátelé, nové technologie a vlastně samotné město Atlantis dávají seriálu odlišný "šmrnc". Je tu opět klasický problém dobrých/špatných epizod, ale to se u seriálů stává. Opět, jako většinou, doporučuji pustit v originále. Pár epizod jsem viděl dubovaných a byl jsem hodně zklamanej.

Shaolin fotbal (2001)

Prvních 45 minut docela nuda s pár záblesky zábavy, ale od prvního zápasu, byť "přátelského", jsem se opravdu bavil. 75%