Johnny Mnemonic (1995)

Podprůměrné, mě nic neříkající sci-fi, nijak neupoutalo mou pozornost. Skoro béčkový film, i když rozpočet byl jistě pěkně vysoký.

Malý Buddha (1993)

Krásný výpravný film s obrovským přesahem. Bertoluci se snaží příblížit svět tibetského budhismu a vlastně magii asie jako takovou a povedlo se. Film ve velikém střihu, bořící stereotypy v euroatlantském myšlení. Film se krásně sluduje, člověk se těší na každý další záběr, aby se dozvěděl kam se příběh posune. V diváku roste a roste pocit souznění a pochopení, zasvěcení do myšlení lidí tak odlišných než je on a přitom stejných. Film připomíná spíše lyrickou báseň v poklidném tempu.

Dracula (1992)

Myslím, že zde nejde moc upřít atmosféře filmu. Kostýmy i kulisy jsou bezchybné, nemůžu si však pomoci v jistých momentech mi film připadl nepřesvědčivý a nesourodý. Jednotlivé prostorové sekvence prostě vypadají jako natočené dvouma režisérama, čímž trpí napínavost filmu. Rozhodně se nejdná o nejlepší drakulovské zpracování. Skvěle hraje Anthony Hopkins.

Bod zlomu (1991)

Parádně našláplej film. Rozhodně napinavá detektivka, která "má koule". Podle mě tady Swayze podává svůj nejlepší výkon v kariéře, tak věrohodný, že od ostatních pro něho typických postav milovníků, je v roli bohémského surfaře naprosto k nerozeznání. Nejemom vynikající kaskadérské výkony, ale propracovaný příběh, a charaktery postav stojí za ocenění. Napinavé, zábavné, cool.

Neskutečná cesta Billa a Teda (1991)

Splašená jízda napříč galaxiemi, časem za rokenrolového nářezu po boku Smrťáka, Sigmunda Freuda a několika masitejch mimozemšťanů.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Rozhodně koukatelná splašená komedie, která se nezastaví ani na chviličku. Narozdíl od jiných nepůsobí tolik kýčovitě.

Bimboland (1998) odpad!

Hodně, hodně, hodně trapné.

Cyrano z Bergeracu (1990)

Film tak výtvarně krásný, takřka dokonalý, že jistě překonal ty nejromantičtější sny o této době. Je tam jedna scéna, kdy Cyrano projíždí nočním měste, právě z něho odjíždí, a všimne si svého mladého přítele, jak ho pozoruje v noční košily z balkonu. V tu chvíly se na něho usměje a pohladí po střeše svůj gaskoňský klobouk. Ten klobou by tisíckrát gaskonštější a krásnější než kdy nosil čtvrtý ze tří mušketýrů. Film dostal oskara za kostýmy a není divu. Podle mého názoru ho žádný jiný v tomto směru nepřekonal. Vzadu zůstává i Amadeus. Nehledě na to, jak úžasně je toto staré drama zpracováno, nejlepší adaptace co jsem viděl, s divadlem dohromady.

Asterix a Obelix (1999)

Vůbec se mi to nelíbilo. Naprosto zbytečný a somoúčelný film tak maximálně k vyrýžování nějakého toho franku. AŤ mi nikdo neříká, že tenhle námět, toto legenda si o zfilmování říkala. Kreslené filmy s Asterixem naprosto nemají chybu a patří k tomu naprosto nejlepšímu, co bylo v oblasti animovaných filmů stvořeno. Tak proč tohle?

Piti Piti Pa (1970)

Tak tohle je zase moje nejoblíbenější Funésovka. I když ono se to dá tězko říct u tak výtečného komika. Zápletka s neposkvrněným tanečním harémem a jedním anonymním novorozencem je fakt dobrá a herci z ní hodně vytěžíli. Bláznivá komedie, kde se problémy přelévají z jedné strany na druhou, a v podstatě o nic nejde.