Grave Encounters 2 (2012)

Úvodní investigativní třetina působí velmi zajímavě a dodává snímku autentičnost, druhá třetina evokující strašidelnou atmosféru prvního dílu sice nepřináší nic nového, ale připravuje diváka na možný nevšední konec, který se nakonec... za chybu považuji zjevení Lance Prestona z původního dílu, od tohoto okamžiku flm spadá do vlastní, nevím, jestli chtěné sebeparodie, protože atmoška ztrácí své kouzlo, no, celkově to jde o několik stupňů dolů. Nebýt té hloupé a přestřelené poslední třetiny, mohlo to trumfnout i první díl. 4/10*

Nebojte se tmy (2010)

Vizuál, řemeslo a obsazení perfektní není nic moc k vytknutí, ale atmosféra, napětí, tajemné bytosti a malá Sally jsou jedním velkým omylem. Proč ty malý potvory dostali tolik prostoru? Pochopil bych kvůli jejich působivost, ale platí to spíš naopak, podle mě jsou jedním z největších hororových omylů posledních let, ukázat je v posledních 20 minutách, tak si nestěžuju na atmosféru v předešlých dvou třetinách. Don't Be Afraid of the Dark je neškodným hororem pro žánrového fanouška nic výjimečného, laik možná pochvalně pokyne hlavou, ale já nemohu. 45%

The Lords of Salem (2012)

Nečekal jsem, že se budu ukrutně bavit, ale zase jsem nečekal od Zombieho takovou nudu, to 101 minut trvající onanování nad jeho ženou bez většího smyslu a hloubky obsahu mě neuspokojilo, ani těch pár creepy momentů nestačilo. Zbývá mi jen pochválit moc pěkný vizuál a hudební podkres s jednou hypnotizující čarodějnickou nahrávkou. Čekal jsem čarodějnickou invazi, a tak se neubráním zklamání. Nevím, jestli Zombieho fanoušci budou spokojeni, já tedy nejsem. 4/10*

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Takhle pošlapat jednu z nejvýznamějších hororových klasik, to chce řádný kule. Ani by mi tak nevadilo, i když vadí, že Tomík Hewittů je od těd opět znám jako Jedidiah Sawyer, bydlí u babči ve sklepě, že je zde několik vykradených scén z předchozích dílů, že gore je někdy předigitalizované a že snímek trpí technikou dnešní doby, tím pádem je přemodernizován . Hlavními problémy jsou, totální antihrdinka Alexandra Daddario, já jí nefandil už dříve, poté příšernej scénař a především absence všem dobře známé hrůzné atmosféry , která je pro original tak příznačná. Jak přijde na řadu násilí a Thomas vlastně Jed nakopne motorovku, je to úplně v klidu koukatelný, ale i v režimu off brain si nelze nevšimnout výrazného neúspěchu, kterým se John Luessenhop prezentuje.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Nový Silent Hill je po vizuální stránce méně působivý než předchůdce, abych to upřesnil jednička byla epická, atmosférická podívaná se skvělými monstry a hudbou a Návrat se s ní nemůže porovnávat. Jediná pozůstalost je parádní vzhled monster a částečné navození mrazivé atmosféry z roku 2006. Čekal jsem o trochu víc. 6.5/10

Dark Feed (2013)

Dvě věci, které to drží nad vodou, jsou slušná atmosféra a nevýrazné zlo, které si pomalu hledá cestu ke svým obětem. Docela mě překvapují šedá čísla, já bych na Dark Feed, tak přísný nebyl i přes špatné herce a hloupý konec. Určitě nelituju, že jsem do Dark Feed šel s vědomím, že je v šedých číslech a těch 26% mi dost nesedí, ale čert to vem, jde jen o film. 4/10*

Bigfoot: The Lost Coast Tapes (2012)

,,It's not a Bigfoot. It's not a Bigfoot." V pár momentech solidní atmosféra, ale je to přesně ten typ nevýrazné táhlé found footage, která se snaží diváka šokovat, ale vždy to dopadá stejně, posledním záběrem na onoho záhadného tvora.

Maniak (2009) odpad!

Snad nikdy se mi nestalo, abych musel film, tak vytrvale tlačit do konce. Bývám hodně skoupý na odpady(všeho všudy teprve muj čtvrtý), protože vždy v daném filmu naleznu alespoň slovo(a) chvály, zde jsem žádné nenašel a vlastně se mi ani nechtělo. Je to zasloužený odpad a doufám, že ho mám na dlouho dobu vyčerpán.

13 Eerie (2013)

Jo, takovéhle jednohobky mě baví. Průměrný zombie počin okořenění povedeným gore, kvalitním vzhledem zombies, slušnou atmosférou od prvních minut a dále bych pochválil, že se nemusí čekat do půlky filmu než se něco začně dít. První půlhodina ve znamení forenzních věd je zajímavá a hlavně se člověk pokud není úplně povrchní nenudí. Závěrečné vyvrcholení mohlo být napínavější a více promyšlené, ale to by člověk od hororového béčka očekával příliš. Úplný závěr to zachraňuje. 6/10*

Maniak (2012)

Bombastická podívaná upozorňující, že Franck Khalfoun má talent a slušnou perspektivu. Maniak je hodně originálně natočen, protože většinu stopáže sledujeme dění z pohledu vraha/maniaka, takže divák je nadneseně řečeno v roli voyeura jeho hrůzných činů. Frank (maniak) obsazen Elijah Woodem, perfektně sedícím na roli psychouše, byl jsem před projekcí docela skeptický nad účastí Froda, ale po úvodu jsem si hned říkal, že docela zbytečně. POV atmosféra vytváří správně mrazivý pocit, hlavní postava navíc trpí halucinacemi, takže nouze o psycho momenty nechybí a jsou docela účinné. Nejvíce mě bavilo sledovat vraha na lovu skalpů nic netušících slečen, celý snímek je provázen perfektním soundtrackem a o senzačním gore bych měl taky něco napsat, jednoduše jeho zpracování je pro francouzského tvůrce tradičně realistické a promakané, ještě když je to vše v produkci Alexandra Ajy. Vizuál působí poměrně neotřele a v porovnání s originálem, který je špinavý a nechutný, možná obdivovatel klasiky dá palec dolů, u mě to je přesně naopak. 85%