Ztroskotaná láska (2005) odpad!

Bezchybne namejkapovaná, zvodne oblečená babenka zachráni svoj idol, spevácku hviezdu a ocitnú sa na ostrove jak z katalogu pre milionárov, kde vedú rozhovory na veľmi primitívnej úrovni. "Chcem študovať medicínu," ona. "Vedel som, že si inteligentná," on. Škoda, že nepovedala, že ide študovať nukleárnu fyziku, bolo by to romantickejšie. :-D Nie, fakt, to sa nedá pozerať za triezva.

Zúčtování (2016)

Takýto akčný hrdina je príjemne osviežujúci. Žiaden zdravý alfasamec, ktorý zabíja hlava-nehlava. Autista, ktorému ešte priťažila matka, ktorá zbabelo necháva choré dieťa s otcom a uteká z domu za iným... No nevraždili by ste? :-) Myšlienka filmu, ktorá silne a často rezonovala je výsostne aktuálna, keďže sa nám rodí viac a viac autistov. Nie sú nebezpeční. Sú len iní. Dokonca veľmi vtipní. Ten sarkazmus vo filme ma bavil.

Zůstaň se mnou (2014)

Hviezdy za to, že na tínejdžersky film to bol dobrý námet vytrhujúci omladinu zo spárov sexuchtivých fešákov upírov, takisto dostať do filmu klasiku a rock je super, horšie je to s príbehom... Tak predvídateľný, až som mala chuť na lobotomiu, priveľa sentimentu (aj keď tínejdžerky majú potrebu plakať, najlepšie pri peknom chalanovi s nasladlým výrazom Justina Biebera za mlada). Čerešnička bol dedko pri posteli umierajúcej tínejdžerky, keď jej rozpráva o obetavosti otca, ktorý jej kúpil za svoje bicie violončelo. Rodiča by mali radosť z takej výchovnej scénky vo filme, tínejdžeri to majú v péčku, keďže je však film určený pre nich, škoda reči.....Ako konkurencia filmu Na vine sú hviezdy - tak tomu filmu ani po členky, vážení.

Zvrácený (2002)

Rozmazané zábery v rýchlom slede za sebou a dejom nenáročná kriminálka natočená odzadu ... Súčasná kritika nedokáže rozlíšiť umenie od toho, čo ním nie je, pretože aj keď súčasné umenie integrujeme do všeobecných dejín umenia, postmoderna nie je dokončená a tak stále ostáva priestor k tomu, aby sme sa k nej vyjadrili. A tak sa vyjadrujem! Keďže som nepochopila myšlienku umeleckého zámeru, dokonca mi to vôbec nepripadá umelecké, len ako bláznivý úlet tvorcu, aj keď brutálne scény neboli samoúčelné (btw rozmlátenie ksichtu hasiacim prístrojom musí byť parádna zábava pre frustrovaného referenta bezpečnosti práce, haha), ale rozhovory medzi nimi mi pripadali ako bezmyšlienkovitá vata, tak pokojne dávam len jednu hviezdičku.

Žába k zulíbání (2002)

Kde sa berú tie hrozné scénare k romantickým komédiam? Romantika asi nevie byť zábavná. Tuná to zachraňoval fantastický Rob Schneider. Scéna, keď sa učil ako žena v mužskom tele čúrať na pánskom WC ma parádne pobavila. Radu prevádzkára si budem pamätať: "Keď ho po močení potrasiete viac ako dvakrát, už sa s ním hráte." Možno sa mi to raz zíde. Čáry-máry fuk do iného tela.

Žena (2017)

Glen Close hrá každým pohľadom, prežívaním svojej úlohy manželky, ktorá dokáže oveľa viac, než jej dovolí literárna spoločnosť znevažujúca ženské autorky, než jej dovolí láska k mužovi, ktorý dokáže menej ako ona... Možno ma to zasiahlo ako ženu trochu viac, lebo tento film je určite ťažšie stráviteľnejší pre mužov. Ale s trochou nadhľadu by sa to mohlo páčiť aj mužom, lebo nie je každý taký slaboch ako Joe Castleman. Dobre urobená psychosonda do vzťahu dvoch zaujímavých ľudí.

Žena v červeném (1984)

Vo chvíli, ako nečakane prichádzal domov manžel a milenec Gene Wilder s tým s svojím nablblým výrazom premýšľa, čo ďalej, tipla som si - skončí na parapete okna vysoko nad zemou a bude ho zachraňovať celé mesto na čele s požiarnikmi a novinármi. Sakra, tak sa aj stalo. Takže hviezdičky padali a padali ... Že ostali len dve, tak za to vďačí film tomu, že herecký výkon Wildera viem vždy oceniť.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Nebyť občasných vtipných replík a zaujímavosti, ktoré sa dokázal scénarista vykúzliť za obyčajným pultom s "vlašákom a chlebíčkami", tak neviem .... :-)

Ženská na vrcholu (2019)

Prvoplánové klišé, ktoré nemali šancu zachrániť ani Tatry. Vegetariánka sa musela zamilovať do slaniny a tvrďasa, však ako ináč. Záletník u nej nemal šancu. Ale zato tvrďas lietal na padáku, excelentne lyžoval z ľadovca, hral na saxofone, čakala som, aký kaliber ešte bude mať v zálohe. Do toho vaňový sentiment a nesmie chýbať ani dramatická chvíľa, počas ktorej sa prejaví ako záchranca. Fakt na jeden film priveľa hovadín.

Ženy sobě (2011)

Keď napodobňujú ženy mužov, sú často trápnejšie než muži samotní. Tak toto sa ale naozaj nedá porovnať s Pařbou v Las Vegas alebo v Bangkoku. Nevesta, ktorá sa v svadobných šatách uprostred rušnej premávky na ulici vykadí, nie je ani zábavná, ani romantická... Družička, ktorá použije umývadlo na veľkú potrebu, lebo nie je dosť voľných záchodov, tak to je klišé prebraté z oveľa lepších fílmov.... Za predvídateľný a nudný scénar by som odtrhla niekomu hlavu. :-) Dve hviezdy sú za fantastický herecký výkon Kirsten Wiig a ten írsky policajt O´Dowda, tak ten ma dostal. Mením vzťah k policajtom. :-D