Noc na Zemi (1991)

Jarmuschův rukopis je velmi osobitý a ne vždy se člověku trefí, ale tohle se celkem povedlo. První příběh mě nebavil, ale pak se to pěkně rozjelo a zejména část v Římě s Benignim je špičková. Dohromady tedy lehký nadprůměr, nicméně stále čekám na režisérův pětihvězdičkový film. 70%

Místo splněných přání (2017)

Součást mojí rozšířené TOP 10. Tak se zase po pár letech urodilo něco, z čeho jsem měl celou dobu bradu dole, hlava mi šrotovala a krásně to zapadalo do mých filozofických představ o osudovosti a fungování světa obecně. To že to je i filmařsky naprostá špička, je už jenom bonus, protože vše podstatné přináší scénář, který je tak hutný, že se samotný vyrovná hodnotě deseti průměrných filmů. Díky a víc takových, prosím! 100%

Maminčin zámek (1990)

O kousek lepší než první díl a to zejména díky parádnímu konci, který kompletně změnil náladu celého filmu, což je přesně to, co mám rád. Na plný počet hvězdiček to sice není, ale i tak se jedná o bezvadný film, na který zůstanou příjemné vzpomínky. 90%

Balada o bratrech Daltonových (1978)

Ještě o kus horší než první film, který už tak nebyl kdovíjak dobrý. Jelikož jsem ale na animáky hodný a dost jim nadržuji, nechám to na ještě na třech hvězdičkách, nicméně dobrý fór aby tady člověk pohledal a ani příběhově to za moc nestálo. 50%

Vlčí děti (2012)

Nějak jsem si nevšiml něčeho, co by ospravedlňovalo těch 85%, je to prostě takový normální příběh ozvláštněný těmi vlkodlaky..., a to je tak všechno. Ne že by to byl špatný film, ale není ani dobrý, takový snadno zapomenutelný průměr. 55%

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Z triků jsem byl podobně nadšený snad jen u Neviditelného muže (1933) a Věci (1982). K tomu jednoduchý, ale úžasně originální příběh, je to nečekaně hodně napínavé a člověk se nenudí ani minutu. Holt kde je nápad a poctivost, je i výsledek. 90%

Hamilton (2020) (divadelní záznam)

Nuda k posrání #98. Viz Osvícení. 15%

Masakr v Římě (1973)

Náš Atentát je o kousek lepší film, možná i díky tomu, že k němu má každý Čech bližší vztah, ale i tak se jedná o slušnou nervy drásající podívanou, kde zvlášť konec má dost brutální parametry. Pěkně nepěkný film, který tedy každý nevydýchá. 80%