Kung-fu mela (2004)

Samozřejmě, že to nebylo něco kdovíjak chytrého, ale to od filmu se jménem Kung-fu mela lze čekat asi sotva. Na druhou stranu to byla celkem sranda, souboje perfektní a i efekty na úrovni takové, že si o tom v ČR můžeme skoro po dvaceti letech ještě nechat zdát. 75%

Modelář (2020)

Pěkně ambivalentní hlavní hrdina, který je sice strašný magor, ale zároveň sympaťák a k tomu bezvadná role pro Jiřího Mádla, k tomu pár suprových narážek na současnou politickou situaci a na české prostředí velmi dobrý scénář i zpracování. Dohromady velmi příjemné překvapení. 85%

Strýček Buck (1989)

Není na tom vlastně vůbec nic speciálního, originálního nebo zapamatování hodného, ale skvělý (jako vždy) John Candy to zvedá nad průměr, přičemž mu zdárně sekunduje scénář, který není chudý na podařené fóry. Příjemná jednorázová záležitost. 70%

Erin Brockovich (2000)

Nahoru (na čtyři hvězdičky) to vynáší Julia Roberts, která je ze začátku nesnesitelná, ale postupem času divákovi přiroste k srdci, přičemž její vítězný souboj s korporátním zlem musí samozřejmě potěšit každého normálního člověka. Soderbergh je pro mě kvalitní režisér. 75%

Čističi vesmíru (2021)

Strašlivě přepálená stopáž, sprostá vykrádačka minimálně deseti různých filmů a seriálů, celkově dětinské ladění, tisíckrát viděný děj k zblití... a k tomu naprosto špičkový audiovizuál. Takže podobně jako Valerian dohromady nic moc, ale dívalo se na to skvěle. 50%

Kulky spravedlnosti (2019)

Nebyla to taková prdel, jak jsem čekal, na druhou stranu to byla přesně taková píčovina (v dobrém), jak jsem čekal. Bohužel to bylo velmi nevyrovnané, místy paráda, jindy zase debilní, vtipná scéna a vzápětí nepochopitelný střih... Každopádně ale nelituji stráveného času, něco takového se jen tak nevidí. 70%

Jako v bavlnce (2020)

Tak za mě paráda a naprosto nepochopitelná ta místní modrá čísla. Hodně mi to připomínalo Willa Huntinga z hlediska souboje nezničitelných vůlí, akorát tady to byl zmrd na zmrdovi, že by jich stačilo na tři další filmy. Excelentní thriller, jakých v současnosti moc nebývá. 95%

Pod bodem mrazu (2021)

Námět naprosto perfektní, co se týče atmosféry a zpracování taky špička, a pak je tu scénář, který je z hlediska logiky děravý jako prostřílený ementál. Obrovská škoda, z tohohle mohla být klasická španělská pecka, ale i tak se jedná o nadprůměrný zážitek. 70%

Daman akeseo guhasoseo (2020)

Když dojde na akci, je na co koukat, nicméně dějově nic moc, to se dá od Korejců vidět mnoho lepšího, a hlavně mi vadila nesmrtelnost ústředních dvou postav, které přežívají například i v přestřelce s celým týmem SWATu. Špatný film to určitě není, ale viděl jsem spoustu lepších. 65%

Unicorn City (2012)

Na plnou palbu to objektivně není, ale když do toho subjektivně pošlu srdíčko, tak potom už jo. Jedná se o skvělou komedii, s několika fakt excelentními, skoro až groteskními, scénami, kdy se člověk řehní, přičemž naprostou většinu stopáže má potutelný úsměv na tváři. Pro kohokoliv, kdo přičuchl k Dračímu doupěti a podobným věcem naprostá povinnost! 95%