Upír Nosferatu (1922)

Nuda k posrání #103. Viz Osvícení. 30%

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Některé tyhle staré filmy jsou fajn a zábavné a vtipné a některé jsou velmi utahané (i přes velmi mírné stopáže), nějaký fór aby člověk pohledal a když se k tomu ještě přidá trapné přehrávání většiny ansámblu, je o problém postaráno. Jako tady. 35%

Matrix Resurrections (2021)

Tak rozporuplné pocity jsem neměl, ani nepamatuju. Na jednu stranu je to úplně zbytečné, nepřináší to nic nového, akorát to opakuje některé věci z původních filmů, nedočkáme se ničeho přelomového, v čem byla právě původní trilogie jedinečná a absence Weavinga a Fishburna je bolestně znát. Na druhou stranu to dobře utíká, dá se na to v pohodě koukat a samostatně by to jako akční sci-fi na pohodu uspělo. Samozřejmě nebýt to Matrix. Takže za mě na půl cesty. 60%

Stalo se za bílého dne (1958)

V dnešní době už to samozřejmě nemá takové grády, když se to srovná s peckami jako třeba Se7m, nicméně v roce 58 to určitě musela být solidně nervy drásající detektivka o maniakálním vrahovi malých holčiček a riskujícím detektivovi. 75%

Prolomit vlny (1996)

Nuda k posrání #102. Viz Osvícení. 25%

Perný den (1964)

Muzika samozřejmě špičková, ale film jako takový je o ničem. Děj aby člověk pohledal, vtipy také a celkově mi to přišlo natočené jenom tak nějak mimochodem bez jakékoli motivace z toho udělat cokoli jiného než reklamu na Beatles. 30%

Keulraesik (2003)

Pár minut z Vietnamu bylo lepších než zbylé dvě hodiny stopáže dohromady, protože ty obsahují pouze zdlouhavou, otravnou a přeslazenou sračku. Že romantické filmy obecně kdovíjak nemusím, ale tohle byla opravdu velká bída. 15%

Waterloo (1970)

Bylo to strašlivě rozvleklé a přepostavované, což ve výsledku ubírá dvě hvězdičky, ale co se týče třeba samotné bitvy, !komparzu!, herců, kostýmů a vůbec všeho dalšího, to byla velká paráda. Takže velká škoda těch negativ. 60%

O dívce, která proskočila časem (2006)

Takový Osudový dotek bez všeho, co ho dělá tak perfektním a jedinečným filmem. Tady byla pětihvězdičková jedna pětiminutová sekvence, ale zbytek je dost průměrná záležitost ve všech ohledech, takže rákosníci jako obvykle vůbec nenadchli. 55%

Původ světa (2020)

Místy solidní sranda, místy zase trapnost až ubohost, ale to naštěstí poměrně málo. Jinak to pěkně uteklo, zase to bylo něco trošku jiného a dalo se na to v pohodě dodívat, takže i když je to na pomezí, přikloním se ke čtyřem hvězdičkám, protože tři dávám horším filmům. 70%