Za každou cenu (2016)

Tak, začíná kolotoč filmů nominovaných na Oscara. Hell or High Water je dobré drama ze zajímavého prostředí okořeněné dobrým dějem a příjemnými herci. Nemůžu říct, že by mě to kdovíjak uchvátilo, ale v pohodě se na to koukalo a investovaného času jsem později nelitoval. Nominace ale ne. 80%

La La Land (2016)

Jo, ty Oscary si to zaslouží, protože vizuálně, herecky a režijně to byla absolutní paráda, která se opravdu vidí málokdy, ale děj je bohužel tradičně o hovnech, jak už to tak v muzikálech bývá. Čtvrtou hvězdičku přidávám za konec, který byl excelentní, ale jinak není příliš o co stát. 70%

Doktor Strange (2016)

Vizuální bordel jako svině, který si nějak nedovedu představit v Avengerech, protože by to už úplně ztratilo jakékoli základy reality. Film jinak fajn, akorát je to asi desátá obměna toho samého pořád dokola, akorát s jiným hercem a jinou schopností, pročež nemůžu dát pět hvězdiček, když je děj ctrl c ctrl v. 75%

Přepadení 13. okrsku (1976)

Úplně jiné než ostatní Carpenterova díla, čímž rozhodně nemyslím horší, spíš naopak. Když gangster v plném záběru rozstřelil ksicht desetileté holce, spadla mi brada dolů a od té chvíle jsem fascinovaně koukal na ten masakr, který se hned tak nevidí. Malinká škoda schematického závěru, ale i tak velká paráda. 90%

Vikingové (2013) (seriál)

Hezká krajina. Nuda. Realističnost. Dobrá řežba. Nuda. Nezajímavé postavy. Nuda. Kde je nějaký příběh? Nuda. Nuda. Parádní historické reálie. Nuda. Absolutně nezajímavé linie v Británii a Francii. Špičkové obléhání Paříže. Nuda. Nuda. Nelogické chování charakterů. Nuda. Kde je smysluplný děj? Vždyť to nikam nesměřuje, nic se tam neděje... 60%

Kouř (1990)

Tak nevím, ale tahle česká legenda mě teda vůbec neoslovila. Nepřišlo mi to vtipné, zajímavé + se tam zpívalo. Jediná věc, kterou si z toho tak nějak pamatuji je: "Hele, vodjeď, svině!", což mi přijde jako dost málo na hodinu a půl děje. Neříkám, že to je dobré nebo špatné, ale prostě se mi to nelíbilo. 40%

Kaktusový květ (1969)

Saks potřetí a naposledy a opět to není nic, co by mě nějak dostalo. Fórů tam sice pár dobrých bylo a napsané to bylo zajímavě, ale nemůžu říct, že bych držel pozornost a nějak zvlášť mě to bavilo. Hlavně asi taky proto, že bylo jasné, jak to celé skončí, což u mě znamená dost procent dolů. 60%

Ryba jménem Wanda (1988)

Na Wandu jsem měl excelentní reference a hodně jsem se těšil, zvlášť po Divokých stvořeních. A ano, byla to dobrá komedie, ale že bych podobných už neviděl desítky? Když má být komedie špičková, tak si z ní musím pamatovat několik skvělých fórů, což se tady bohužel nestalo. 70%

Halloween (1978)

Vřískot se mi nelíbil a tohle není o moc lepší. Jde vlastně o tupou vyvražďovačku klasické skupiny dementních Amíků, což je námět každého druhého hororu vznikajícího v USA. Bohužel nebyla přítomna ani typická atmosféra, a tak zbyl jenom dobrý pocit z toho, že to pěkně uteklo. 50%

Vládce temnot (1987)

Nebylo to tak, že bych se nějak hodně bál, ale atmosféru to teda mělo pořádnou, ostatně jak už jsme u Carpentera zvyklí. Celkově to není nic extra přelomového, ale vteřina a půl za zrcadlem (jeden z nejlepších záběrů, které jsem kdy viděl a nepochybně inspirace pro kompletní Stranger Things) znamenala čtvrtou hvězdičku. 70%