Dny vína a růží (1962)

Nemá to na diváka takový drtivý účinek jako třeba Dnes naposled, zejména kvůli lehce přepálené stopáži, nicméně ústřední dvojka propadající se čím dál víc do stavu trosek zvedá film hodně nahoru a jako prevence proti chlastu to může sloužit taky dobře. 75%

Animatrix (2003)

Vidět to před dvaceti lety v době Matrixů, byla by to plná palba. Dnes už ne, zejména kvůli extrémní kvalitativní nevyváženosti povídek. Každopádně ale vím, podle čeho vzniklo Love, Death & Robots, a při obou dílech Druhé Renesance jsem měl hubu dokořán. To bylo těžce over the top. Jako celek ale průměr. 65%

Modrý samet (1986)

Jeden z těch snesitelnějších Lynchových filmů, protože nebyl kdovíjak amorfní a držel se funkčního děje, což ale pořád ještě neznamená, že by se mi to kdovíjak líbilo. Každopádně je ale Lynch, stejně jako třeba Kubrick výjimečný filmař, akorát mi jeho tvorba prostě není blízká. 50%

Killer (1989)

Killcount tedy hodně slušný, a i když menší než u Hard Boiled, tak pořád ještě přeleze počet mrtvol ve filmu minimálně stovku. Příběhově mě to ale moc nebavilo (podobných filmů už jsem viděl několik), a tak je z toho nakonec jen průměr. 60%

Vlk samotář a mládě 3: Proti vichru smrti (1972)

Tak nakonec spíš zklamání než nadšení, z celé série se mi nejvíc líbil první díl. Kdyby byly ze tří filmů dva a mělo to tak celé mnohem větší spád, hodnotil bych rozhodně lépe. Takhle to sice byla ultrařežba, ale místy se to i přes krátké stopáže dost táhlo, což je strašná škoda. 65%

Daleká cesta (1948)

Místy to bylo dost silné a drsné a místy jsem zase nechápal co a proč se děje. Byl to takový ten typ filmu, ze kterého jsou kritici nadšení, nicméně průměrný divák si na své příliš nepřijde. Dohromady tedy rozpačitý dojem a taktak průměr. 50%

Jan Žižka (2022)

Kdo si v tom ty negativa bude chtít najít, si je tam najde, například Foster se na Žižku absolutně nehodí a ta půlmiliarda padla na kdovíco, nicméně jinak je to fajn středověká řežba ve stylu Ironcladu. Pocit promrhaného potenciálu ale visí ve vzduchu. 75%

Jmenuji se Khan (2010)

Naprosto chápu, proč je to v žebříčku, nicméně mě to nikterak nedojímalo a ještě se k tomu přidala příšerná stopáž. Takže to, že to bylo bezvadně natočené i zahrané s pár silnými scénami, neznamená, že by výsledný dojem byl lepší než průměr. 65%

Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti (1972)

O trošku horší než první díl, zejména dějově a bylo by to tak na ty silnější tři hvězdičky, ale ta řežba, doslova gejzíry krve, usekané kdeco..., to vše je prostě neuvěřitelné na dobu svého vzniku, a tak přidávám ještě jednu hvězdičku pro Ogami Ittóa. Jsem zvědavý na závěrečný díl trilogie. 70%