Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

Tak jo, takhle by to šlo. Dokonalé to není, mohlo by to ještě o kus víc šlápnout na plyn (čehož se snad dočkáme v další sérii), ale pořád ještě je to Dračí doupě v reálu, s hláškami, veškerými herními mechanismy, parádní akcí, krví..., no prostě vším, co k tomu patří. Velká kurevská paráda! 95% Update po druhé řadě. Tak jo, co jsem si přál po první sérii, se mi vyplnilo. Je to kurevská jízda se vším, co k tomu patří, a pro každého milovníka fantasy absolutní povinnost. Tohle vznikalo srdcem. 100%

Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Tak nakonec mírné zklamání. Závěrečná bitva byla excelentní (jako bitvy v první části) a zařadila se mezi nejlepší zástupce ve svém oboru, ale ta víc jak hodina a půl předtím měla být maximálně poloviční. Škoda, kdyby z těch dvou filmů udělali jeden, to by byla bomba. 65%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Je to přesně taková píčovina, jak se dalo čekat (myšleno v dobrém), skvělými fóry to je fakt nacpané od začátku do konce, Štáfek jako obvykle perfektní, takže za mě jedna z nejlepších českých komedií za hodně dlouhou dobu zpátky. 85%

Tisíc dnů s Annou (1969)

Dost tomu nepomohlo několik věcí - historické pozadí událostí jsem znal z dějepisu dopředu, to zaprvé. Zadruhé to bylo dlouhé jako svině. Zatřetí to byla zejména romance, které fakt rád nemám. Takže fakt, že to bylo skvěle natočené a zahrané, mě v poměru k negativům nezajímá. 25%

Piano (1993)

Nuda k posrání #134. Viz Osvícení. 30%

Vlk samotář a mládě: Námezdný zabiják (1972)

Ze začátku mě to vůbec nebavilo, ale jak se začne zabíjet, začne se i zvyšovat kvalita filmu. Většinu času to ale stejně bylo na tři hvězdičky, nicméně pak přijde finální řežba a musel jsem jít o hvězdičku výš. Na rok 1972 něco naprosto nevídaného a i dneska to stálo za to. Nečekal jsem to, ale těším se na další díly. 75%

T.O.T.S. (2019) (seriál)

V současné dětské seriálové tvorbě se určitě dají najít i lepší počiny, ovšem se také dá najít mnoho horších. Tohle mi přijde v pohodě, zábavné, nenásilné, není to hloupé a dobře se na to dívá. Takže žádná přemrštěná kvalita, ale také vůbec žádný propadák. 70%

Kouzelný školní autobus (1994) (seriál)

Moje láska z dětství, kdy jsem z toho měl v sedmi letech oči navrch hlavy a ani v dospělosti to neztratilo příliš mnoho ze svého lesku. Je to akční, zábavné, vizuálně velmi zajímavé a k tomu všemu ještě poučné. Věřím, že i dnešní generaci dětí by to zaujalo. 85%

Half Nelson (2006)

První negativum je, že Gosling (ač dobře) hraje neskutečně otravného dementa. Druhé negativum je, že je feťák, na což mě jako obvykle sralo koukat. Třetí negativum je, že příběhu tam bylo tak na tři čtvrtě hodiny. Výsledek tedy minus tři hvězdičky z maxima. 35%

Čch' pi (2008)

Kdyby to bylo kratší, v prostřední části filmu se toho zbytečné moc nenakecalo a efekty byly kvalitnější, dalo by se uvažovat o pěti hvězdičkách, protože začátek a konec to mělo excelentní ve stylu např. Alexandra Velikého. Těším se na druhou část, která je prý podle ohlasů lepší. 80%