Houston (2013)

Střet amerického vtíravého nadšení a německé utilitární odměřenosti vychází poměrně zábavně.

Zlatá klec (2013)

Genialita tohoto filmu spočívá v tom, že začíná jako klasické dobrodružné road movie, aby následně divák během filmu dostal několik ran kladivem do hlavy a zjistil, že skutečná realita je poněkud méně melodramatická.

Frankensteinova armáda (2013)

Před zhlédnutím je třeba si dát eintopf, abyste byli silnější a projekci zvládli.

Září (2013)

Excelentní studie samoty moderního člověka.

Velká nádhera (2013)

Spíše než jako cokoli jiného mi to připadlo jako pozérská splácanina všeho možného týkajícího se života jednoho starého italského profesionálního playboye s hromadou naprosto nesmyslných rozhovorů, kterými si v Itálii (narozdíl od nás) stále přítomná "buržoázní" třída krátí své smysluprázdné životy.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po rudé svatbě není cesty zpátky – ať už pro diváka, který se nemůže nedodívat, nebo pro postavy, které prostě nemůžou dopadnout dobře.

Revoluce (2012) (seriál)

Seriál se díl od dílu zlepšuje. S výjimkou GoT momentálně to nejlepší, co lze na TV obrazovkách vidět.

Velmistr (2013)

Životopisný film s klasickými negativy, které z tohoto žánru vycházejí, navíc bez dostatečného historického pozadí, reálií, či zobrazení důvodů, proč se z Ip Mana (který se navíc ve filmu zobrazuje jen poskrovnu) stala tak velká legenda. Vše zachraňuje jen hezká kamera a hudba.

Defiance (2013) (seriál)

Pilot – 7/10. 2. díl – 1/10 a myslím, že lepší už to nebude, i kdyby Chewbacca Ewoky přivedl. Po 3. epizodě se seriálem končím.