Milá Emo, drahá Bětko (1992)

Filmy vykreslující naši realitu v době těsně po revoluci jsou u nás vnímány negativně – stojí za tím rozčarování z důsledků revoluce, nechuť si přiznat tehdejší tísnivý stav naší společnosti nebo opravdu všichni tvůrci náhle ztratili pojem o tom, co je to kvalitní filmařská práce?

Ultraviolet (2006)

Velmi netypický a novátorský akční film, který si i přes tvrdé zásahy produkce udržel dynamiku a vizuální integritu, nastavil laťku v žánru komiksových filmů zase o něco výš a posunul potenciální věk jeho diváků o několik let dál. (ti se to ovšem patrně nedoslechli a tak UV zůstává napospas nechápajícím fanouškům X-menů a Spidermana...)

Cabriolet (2001)

Na stavu českého filmu se podepisuje i neschopnost většiny českých diváků jej správně zhodnotit, sráží ho tak zpátky a pak si stěžují, že v současné době stagnuje. Kvalita kinematografie se nezlepšuje jen jednostranně.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Film má svoje chybky (typické pro Gilliama), co ale má hlavně je zvláštní pohádková atmosféra a skvělé naturalistické momenty.

Snídaně šampionů (1999)

Skvele preneseni Vonnegutovy poetiky a vubec celeho jeho sveta na platno.

Smrtelná kořist (1987)

Jsem timto filmem odkojen a narozdil od nekterych jinych me bavi stale.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Velmi atmosfericke, krasne typizovane postavy. Dej klasicky pokulhava, nektere vtipy jsou trochu lacine. Nadherna vytvarna stranka obcas pripomene i ceskou loutkarskou skolu.

Johanka z Arku (1999)

Vyborne psychologicke ztvarneni cloveka prozivajiciho vnitrni boj mezi svym poslanim a vlastnimi pochybnostmi.

Team America: Světovej policajt (2004)

Kdyz pomineme politicke vyznamy tohoto dila (at uz pozitivni nebo negativni), zustane nam pomerne vtipna a zabavna hricka, ktera se od Southparku typove trochu lisi. Necekejte tedy Southparsky humor, tohle je o necem jinem, ikdyz davka zachodovych vyrazu je zhruba stejna.