Star Trek (2009)

tadaaa!!! Nerdi sa musia veseliť ako blázni, fanúškovia šalejú a ja sa teším z parádneho letného blockbusteru. Dve hodiny boli také nabité a tempo také rýchle, že som mala pocit, ako keby som v kine sedela hodinku. Narážky na predlohu boli také jemné a presné, že skalní sa museli smiať presne na tých istých miestach. Prvá scéna keď som uvidela U.S.S. ENTERPRISE, mi zježila chĺpky na celom tele a vyčarila ten nádherný nostalgický úsmev. Jedinú pol hviezdičku filmu ubralo asi už pre mňa za vlasy pritiahnuté stretnutie dvoch Spokov. Ináč paráda. 4,5 hviezdy. Jaj a ešte jedna vec, vtipne hlásenie Pavela Chekova, no skoro som si svrkla :)

Nestyda (2008)

No toto ma dosť prekvapilo, mne sa ten film nezdal, ani veľmi vtipný, ani veľmi originálny, ani veľmi poetický, ani nič z toho na čo som bola zvyknutá v Hřebejkových filmoch. Škoda. Macháček podal svoj štandardný nahúlený výkon. Liška dostal príliš malo priestoru na to aký je do vynikajúci herec. Pani Vášáryová detto. Ona tam bola vyslovene len za peknú. Babčákovej nos odohral celú jej rolu, keby tam bol len nos nezbadám zmenu. Jedine čo polo štandardné pekné a kvalitné bol soundtrack. Hmm.. 2 hviezdy.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Najprv ma zaskočila stopáž. 150 minút. Prvá polovica filmu celkom zaujimavá, preto som dosť veľa očakávala od druhej, ale bohužial sa nestalo už nič. Teda okrem konca, ktorý aj napriek tomu, že som o problematike RAF nevedela vôbec nič, bol predpokladateľný. Asi by zo mňa nikdy "revolucionár" nebol, lebo som nebola schopná počas celého filmu obľúbiť si ani jednu z hlavných, ani vedľajších postáv. A pritom ja mám celkom rada záporňákov, napriklad Mesrineho som mala rada po prvých 15tich minutách filmu. Ako poučný film o jednej dobe a jednej skupine o ktorej som NIČ netušila to bolo vynikajúce. Tri hviezdy pre nemecký film :)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Komorný film, ktorý občas stracal tempo a trošku ma nudil, ale pribehom veľmi milo vyvážil nedostatky z jeho nie veľmi zaujímavého prevedenia. Postava malého Shmuela bola tak roztomilá, že som ho v niektorých momentoch mala chuť spapkať :) Naopak malý Bruno mi liezol občas na nervy a nebyť jeho nebeských očí, tak mi je vyslovene jeho výkon nesympatický. Za zmienku stála už len postava Brunovej matky, je "nevedomosť" a "odhalenie" mi ale prišli trocha pritiahnuté za vlasy, rovnako ako fatálny koniec. Celkom dobrý film na večer uprostred týždňa. Tri hviezdy.

Líbáš jako Bůh (2009)

Také pohodové, veľmi ma to nenasralo, Eva Holubová bola super srandovná, aj Kaiser. No na babskú jazdu to bolo v pohode, nič komplikované. Občas úsmevné, kopec dobrých hercov, ale priznám sa Kamila Magálová mi tam nesedela vôbec. Škoda. tri hviezdy.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Mne sa to nepáčilo. Scénaristi tejto rozprávky museli byť srasne nafetovaný ked toto písali. Od animovanej rozprávky očakávam niečo iné, toto bolo na ňa príliš čudné. Asi som príliš konzervatívna. Za tých pár vtípkov, na ktorých som sa pousmiala su to 2 hviezdy.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Celkom pekná rozprávka, Bold bol trošku truhlík, ale sympatický. Micka bola super cinická, vychudnutá, životom skúšaná, pouličná cica mica, UFO škrečok bol nenormálny a v neposlednom rade ma očarili holuby. To je všetko. Bez ľudských postáv by to asi nešlo, ale ani jedna postava sa mi pre príbeh nezdala doležitá a neprirástla mi k srdcu. Najlepšia časť filmu bolo cestovanie tých troch zverov a Mickyne hefty. Pobavilo, neurazilo, ale toška to postrádalo čaro, aké som našla v napríklad Ratatouille. 3 hviezdy.

Okrsek 13 (2004)

Parádne Bčko. Super tempo, fajnová kamera zo všelijakých možných aj nemožných uhlov, pripomínajúca skôr videoklip než film s čím súvisí aj nenormálne rýchly strih. Kaskadérske kúsky dovi dopo. Bojové choreografie ako z video hry. Príbeh a herecké výkony nula bodov, ale aj napriek tomu som sa celkom dobre zabavila, juchú. 3 hviezdy

Vévodkyně (2008)

Krásne kostýmy, vynikajúca výprava, zaujímavý príbeh nevšednej ženy, ktorá bola spútaná svojou dobou a zároveň volná svojim srdcom. Jediné čo tomuto filmu môžem vytknúť a dôvod prečo to nie je u mňa za 5 hviezdičiek, je nie veľmi presvedčivý výkon Keiry Knightley a okato odfláknuť výkon Ralfa Fiennesta. Keira si naložila, alebo jej bolo naložené príliš veľa na plecia. Rozhodne ani z pozície veku a vlastných hereckých skúseností a schopností, ako vojvodkyňa bohužiaľ nebola dostatočne presvedčivá. Aj napriek tomu 4 hviezdy ako lusk :)

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Vzrušujúce, napínavé, občas aj vtipné. Vincent Cassel super dobrý výkon. Zaujímavá kamera a strih. Aj príbeh bol parádny. Veľmi sa mi to páčilo. 4.5 hviezdy