Světlušky v zahradě (2008)

Pekná rodinná dráma, ktorú by som si aj napriek dobrému hereckému obsadeniu radšej prečítala ako pozrela. Nejako sa mi zdalo, že občas strácala tempo, išla málo do hĺbky ako keby stopáž filmu nestačila na rozpovedanie celého filmu. Celé sa to kĺzalo viac menej po povrchu, čo tomuto celkom príjemnému filmu ubralo na hodnote. Preto iba 3.5 hviezdičky.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

No celkom zaujímavé sci fi. Ale aj tak som očakávala viac. Hlavne potom ako predchádzajúce sci fi s Keanu Reevesom boli úplne vypalováky. Keanu nesklamal, ale čo sa dá pokaziť na kamennom ksicte mimozemšťana, všakže? Jennifer Connelly je velice veľká kočka a celý film som na ňu asi pozerala najviacej. Záver sa mi zdal málo bombastický. Kurnik však chceli zničiť našu planétu. Hmm. No tak aspoňa za tu Jennifer dam 3 hviezdy.

Nouzový východ (2008)

Celý film na mňa posobil veľmi komorne. Skôr ako divadelná hra, než film. Herecké výkony DiCapria aj Winslet boli skvelé, ani iné sa od nich v takoto type filmu nedajú očakávať. Tá ich povestná chémia, ale na mňa nefungovala. Hudba umocňovala atmosféru filmu. Ako smutne dokáže žiť zdanlivo ideálny pár. (kde do kelu ukrývali tie svoje dve deti? Asi v komôrke) Vďaka hereckým, výkonom zaslúžené 4 hviezdy.

Milionář z chatrče (2008)

Zaujímavý príbeh. Veľmi veľmi dobrý scenár. Kamera mala tiež svoje momenty, kedy film pôsobil až magicky. Vzhľadom na to, že som videla Mesto bohov, boli pre mňa slumy v tomto filme až príliš pekné a bezpečné. Ani romantický podtón filmu mi veľmi nesedel, lebo bol veľmi málo dojímavý. A keď už romantika, tak nech tečú potoky sĺz. Ale tu nič. Škoda. Aj napriek tomu ma film bavil pocelý čas a bol veľmi pútavý. Zaslúži si super 4,5 hviezdy.

Sedm životů (2008)

Že aké dojímavé? Minula som tri papierové vreckovky. Film bol z počiatku dosť chaotický a kým som sa zorientovala, už bola polka filmu preč. Je vidno že Smith na sebe veľa pracuje a že chce byť skutočne vynikajúcim hercom. Aj napriek tomu, že mu nebolo nadeleného mega talentu ma moju poklonu za to ako veľmi sa zlepšuje a ako pracuje na svojich „viac komplikovaných“ roliach. Film sám o sebe bol niekedy až absurdný, ale uveriteľne podaný preto si zaslúži mojich 4.5 hviezdičky.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Príbeh tak neuveriteľný a tak uveriteľne podaný. Z filmu sa mi vizuálne aj dejovo páčila viac prvá polovica, ako druhá, ku koncu som očakávala nejaké prekvapujúcejšie ukončenie života Benjamina Buttona. Príbeh ma pohltil, ani na chvíľku som sa nenudila. Pri Fincherovi by som takýto druh príbehu a prevedenia filmu nečakala, ale aj napriek tomu že to nie je jeho najlepší kúsok, aj tak si zaslúži 5 hviezd.

Hrdost a sláva (2008)

Krv je hustejšia ako voda. Ale asi nie vždy. Krimi z prostredia NYPD malo to veľmi dobré tempo, len v niektorých momentoch trošku poľavilo, hlavne v nudných a klišé konverzáciách. Ed Norton podal postačujúci výkon, nenaštval ma ničím. Trochu na škodu bolo, že postava Noaha Emmericha nedostala dostatok priestoru, lebo podľa príbehu práve jeho postava prežívala najväčšie vnútorné peklo. Celkovo 4 hviezdy.

RocknRolla (2008)

Guy Ritchie znova predviedol svojsky štýl, neskutočný strih, parádnu hudbu, obsadenie ktoré je na jednej strane prekvapujúce, ale na strane druhej úplne sadne. Ale ja tak na celom filme boli najlepšie hlášky, akcenty niektorých vedľajších postáv a taneček Mr. One – Two. 4 hviezdy.

Výměna (2008)

Film, ktorý aj napriek vynikajúcej réžii, skvelému výkonu Angeliny Jolie a tomu magickému vždy dojímajúcemu označeniu tru story mňa nedojal, ani slza! Preto bohužial iba 4 zaslužené hviezdy.

Wrestler (2008)

Kto by mohol zahrať tak presvedčivo starnúceho zlomeného muža. Napadá ma Mickey Rourke. Myslela som, že si svojich posledných 5 minúť slávy zažil v Sin City, ale v tomto filme si užil 100 (možno posledných) minút slávy. Jeho výkon bol natoľko presvedčivý, že som si chvíľu myslela, že pozerám dokument. Vďaka režisérovi bola atmosféra presvedčivá a pocitu reálnosti filmu pridala. 5 hviezd, Mickey ideš!