Pokémon: Mewtwo vrací úder – Vývoj (2019)

Dcérke sa to síce páčilo, Pokémonov poznala všetkých, ale pre mňa toto veru už nie je, prespal som polovicu filmu. To hraná verzia bola pecka, ale toto bolo už na mňa príliš.

Vivo (2021)

Čakal som oveľa viac od Sony Pictures, ale vidieť, že to bolo pre Netflix produkciu. Slabšia animácia, slabší dej, slušný muzikál. Síce sa to dcérke páčilo, ale ja som pritom prespal celý stred filmu, takže pre mňa osobne trefa mimo.

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Lepšie tri hviezdy, ale inak som čakal od Guya Ritchieho a Stathama väčšiu pecku. Bolo to štýlové, imidžové, malo to Ritchiovský feeling, ale nebolo to na rovinu nič extra, na čo je už človek od neho zvyknutý, minimálne keď to zrovnám s Wrath of Man, ktorému som dal štyri hviezdy a potom samozrejme s luxusnými Gentlemen s plnou palbou, jednoducho tomu niečo chýbalo. Síce sme dostali jadro castingu ako vo všetkých jeho filmoch, dostali sme hlášky, dostali sme akciu, aj sa pocestovalo po svete, ale niečo tomu chýbalo, aby to siahalo vyššie. Samozrejme silné tri hviezdy sú aj tak v tomto prípade inde, ako v prípade slabších žánrových konkurencii.

Notting Hill (1999)

Niekdajší megahit, ktorý bol rovnako vtipný ako romantický s dokonalým castingom, slušnými emóciami a bezchybným Rhysom Ifansom vo vedľajšej úlohe. Môžem vidieť kedykoľvek.

Vem si mě (2022)

Notting Hill pre 21. tisícročie? Prečo nie? Milé, vôbec trápne, žiadne nechutnosti, jedndoucho fajn romantická komédia, takých je dnes už veľmi skromné množstvo.

Sirotek: První oběť (2022)

Zaujímavý prequel, kde som si hovoril, čo môžu takého ponúknuť, aby to nebolo celé o tom, že vieme, ako to má skončiť, tak to bude len omáčka. A ono to malo zaujímavé prekvapenie v strede filmu, len škoda, že ho to nevyužilo viac. Celkom slušný béčkový ľahko priemerný psychotrilerík, ktorí nenadchne, ale ani vyslovene neurazí, aj keď na prvú časť to samozrejme nemá ani zďaleka.

Garcia! (2022) (seriál)

Španielsky výcuc z Captain America, ktorý som nepochopil úplne, minimálne mi nejde do hlavy, čo tým sledovali, pretože sem tam to bolo parodické, sem tam trápne, sem tam slušná akcia, väčšinou otravné a nesympatické postavy s výnimkou ústredného DUA záporáka a klaďasa, nechápem, čo týmto Španieli sledovali, pretože potenciál to malo, ale ten progres naprieč šiestimi časťami s obsadením z Domova dôchodcov, tak to veru diváka nenavnadí do sledovania ďalšej série.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Krásna rozlúčka s asi najlepšou partiou v Marvel Cinematic Universe, kde sa na týchto pošukov hrabú síce ubersilní, ale predsa len Avengeri? A pozor, to ich pôvodnú zostavu zbožňujem. Toto malo srdiečko a ten správny rozlúčkový feeling. Možno nasilu tlačilo na city ohľadom moderného trendu "zvieratiek", ale ja som to zožral aj s navijákom. Skvelé vtipy striedané smutnými scénami, vážnejšie ako druhá časť, ale pritom omnoho prirodzenejšie a "ľudskejšie". Všetkého bolo tak akurát. Jasné, wow efekt jednotky sa samozrejme už nekonal, ale dostali sme konečne najlepší film od Endgame? So Spidermanom No Way Home určite. Ostatné "pásovo-vyrábané" technicky brilantné, ale inak filmy bez duše, sa na toto veru neťahajú. Nebyť slabšej dvojky, ktorá ale napriek tomu bola taktiež srdiečková kvôli Rookerovi, tak je to prvá bezchybná séria v Marvele. Kde sa na toto hrabe Doctor Strange 2 či posledný Ant-Man alebo nebodaj novinka v podobe Marvels, ktorá ma čím ďalej tým viac odrádza od zhliadnutia? Nemám rád Gunna za to, čo mi urobil po príchode do DC, ale za Guardianov ho človek musí mať rád aspoň v Marvele. Originálne, odvážne, vtipno-temno-smutné až miestami dojímavé rozlúčenie sa s partičkou pošukov, ktorá fakt v Marvele nemá obdoby. Scény okolo Rocket Raccoona boli doslova úžasné (Lylla a spol.). Už teraz mi bude partička chýbať a neviem ako mám brať poslednú vetu napísanú v druhej potitulkovej scéne, ale snáď to nebol výstrel do tmy. P.S. High Evolutionary bol iná liga oproti stvárneniu Kanga v poslednom Ant-Manovi, s výnimkou potitulkovej scény alebo aj posledných záporákov z filmov za posledné tri-štyri roky Marvelu.

Jezero (2022)

Za praktické efekty a zdarilý look príšerky dve hviezdy, ostatné nestojí za reč, pretože absencia akcie, nejaké čudné zvláštne domotanie s drámou, absencia riadneho gore atď., slabučké dve hviezdy. Ale stále trikovo lepšie ako čokoľvek zo Slovenska.

Legie superhrdinů (2023)

Tak akurát nadpriemer. Kara skvele spracovaná, línia okolo Brainiaca pre mňa neznáma potešila, akurát to spracovanie v ďalekej budúcnosti až tak neberiem. Ale inak fajn zárez, aj keď hviezdne snímky typu Dark Knight Return či Flashpoint Paradox sú doslova iná dimenzia kvality.