S.O.Z: Soldados o Zombies (2021) (seriál)

Opatrné a slabé tri hviezdy, ktoré obsahom by skôr šli k dvom hviezdam, ale niektoré masky boli fajn, takže slabšie tri nakoniec. Celkom originálne, ale na druhú stranu nevyužitý potenciál, som zvedavý na druhú sériu, ak príde, ale ten formát krátkych epizód mi veru nesedí do takéhoto niečoho. Pozrieť asi pozriem ďalšiu sériu, ale musela by riadne vystreliť do výšin trailerom, aby som ju vyslovene očakával.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Výstrel naslepo, trápny pokus o originálnu zmenu žánru, nevyrovnané epizódy, zatiaľ nulová budúcnosť. V podstate jediný slabší Marvel počin je Ms. Marvel, ale tá je pre deti, toto neviem akú cieľovku malo mať, ale nie je to pre chlapov, nie je to deti, pre ženy to tutovka taktiež nie je, takže som mimo. Pokusy o búranie štvrtej steny s brutálne dosraným finále, to už len zaklincovali osud v hodnotení tohoto seriálu. Že Marvel vo svojich seriáloch vždy urobí downgrade schopností svojich superhrdinov, to síce neakceptujem, ale beriem už ako fakt, že ale skúša tieto stupidity, to už ma štve. Na štvrtú stenu tu máme Deadpoola, ktorý je nezrovnateľnej vtipnejší, akčnejší, dospelejší, drsnejší, nekompromisnejší. Na Hulka nemá She-Hulk ani náhodou, v čom to malo rozšíriť MCU? Či ide len o kvantitu nad kvalitu a všetko ostatné ide bokom? Ide len o brutálnu originalitu a všetko ostatné ide bokom? Čo tak urobiť ďalší seroš v štýle opery či muzikálu a ďalší v štýle telenovely? Ibaže by nie. Najlepšie boli prvé dve časti, potom to padlo k prúseru a koniec bol totálny výstrel naslepo.

Johanka z Arku (1999)

Technicky a príbehovo zručná, castingovo nesmierne zvučná historická dráma na motívy príbehu o Johanke z Arku. Videné xy rokov dozadu a veru nemám dôvod, prečo si to pozrieť ešte raz, pretože kvalít klenotov typu Statočného srdca či Patriota to jednoducho nedosahuje, európsky pôvod sa nezaprie. Pre niekoho plus, pre niekoho mínus.

65 (2023)

Väčšina komentujúcich a hodnotiacich film zbytočne podhodnocuje, tak ja si dovolím dať štyri hviezdy, aj keď nie úplne stopercentné. Čo ste preboha od toho filmu chceli? Po technickej stránke je to viac ako vyrovnané, po stránke príbehu, samozrejme žiadna extra sláva, ale to sa v príbehu s dvomi postavami asi ťažko dá docieliť. Pekný atmosférický stret pokročilej civilizácie s prehistorickým životom. Jasné, keby to malo viac postáv, dlhšiu stopáž a hutné gore efektíky, ak by postavy postupne umierali, bolo by to o triedu vyššie, ale takto sme dostali čistý, síce priamočiary a predvídateľný, ale zato hutný survival, ktorý si je vedomý, že je v béčkových vodách a tak vyššie neskáče a ja na tieto pravidlá pristupujem a ako fanúšik sci-fi dávam štyri hviezdy. Viac ako len slušné technické spracovanie, vidieť, že to nebolo natočené za rozpočet vo výške denného menu v McDonalde, výprava a reálie špičkové a na tak krátkej a časovo obmedzenej ploche aj slušný výčet a výber "príšeriek". Čo sa týka Jumpscare obsahu, je vidieť, že na pozadí sú tvorcovia Quit Place, pretože to nezaprú a majú to jednoducho v sebe. V skratke menej ambiciózny, zato omnoho lepšie technicky spracovaný a samozrejme aj omnoho lepší klon After Earth.

Medvěd na koksu (2023)

Príbehovo, obsahovo, technicky, castingovo, všetko tak na max 50%, čo je škoda, lebo myšlienka bola zaujímavá. Vedel by som si predstaviť vtipnejšiu komédiu aj napínavejší survival triler, takto sme dostali len nemastný neslaný mix. Slabšie tri hviezdy.

Díra (2001)

Svojho času slušný atmosférický triler, ktorý však dnes už moc nezaujme, preto som za tie roky nedostal chuť, zopakovať si to. Napriek tomu bol natoľko zaujímavý, že si stále pamätám určité časti príbehu, takže tri hviezdy ako odmena po toľkých rokoch.

There's Something Wrong with the Children (2023)

Veru slabota a aj dve hviezdy sú len s privretými očami. Také Children bolo pár rokov dozadu omnoho lepšie, drsnejšie a prepracovanejšie. Málo gore, málo akcie, málo hororu, v podstate málo všetkého, neodporúčam, Epix nie je žiadny hráč v porovnaní s ostatnou VOD konkurenciou.

Království lesních strážců (2013)

Prekvapivo aj technicky aj obsahovo kvalitný animák. Taká kombinácia Arthura a Minimojov vzdialene s prvkami Avatara. Dcérke sa to páčilo a ja som síce prespal polovicu filmu, ale natoľko ma to zaujalo, že som si to potom dopozeral. Vedel by som si predstaviť aj pokračovanie, ktoré sa však samozrejme nekonalo a aj toto mi ležalo na disku dlhé predlhé roky, v podstate je to film z roku, kedy sa narodila dcérka, s ktorou som to dnes prvý raz zhliadol, tak to bolo také symbolické... :)

M3GAN (2022)

Chucky meets I Robot meets Terminator. Moderná variácia na Chuckyho, ktorá je technicky na vysokej úrovni, je vidieť, že rozpočet bol využitý rozumne, ale viac ako horor to bola v podstate dráma, čo ani medzi žánrami nie je spomenuté. Ale na druhú stranu som rád, že to malo v zahraničí veľký úspech, takto si môžu v druhej časti dovoliť ďaleko viac. Je to podobný prípad ako Smile. Ani jedno z týchto diel nie je revolučné ani náznakom, ale recyklujú doterajšie námety viac ako rozumne a efektne, takže obe dostanú pokračovania a tam sa ukáže, či majú šancu stať sa kultovými sériami pre novú dekádu.

Legenda jménem Lamborghini (2022)

Veľké sklamanie a aj dve hviezdy sú len tak tak. Človek by čakal aspoň vzdialene niečo podobné k Le Mans 66, ale samozrejme to je iná liga až dokonca dimenzia kvality, ale tu vidieť, že Grillo mimo pár zaujímavých úloh hrá len v hlúpostiach.