Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Podivuhodný film, ktorý možno nie je až tak moc pre deti, ako by chcel byť, ale čo by sme mohli chcieť od velikána Tima Burtona, že? Dlho som film nevidel, takže píšem len moje niekdajšie pocity, ale mám v pláne si to pozrieť s dcérkou, keďže sme si dnes pozreli nového Wonku. Viem, že je to diametrálne odlišné, ale uvidím, možno to po toľkých rokoch bude o inom :)

Dead Mine (2012)

Ďalší zo snímkov, ktorý som zabudol komentovať v dobe zhliadnutia, tak to napravím teraz. Slušná výprava, sympatický kasting v dobre koprodukcii, napriek tomu, že na ČSFD je písaná vyslovene len Indonésia, masky ušli, krv sme dostali. Jasné, ambície neboli vyššie, ale obstálo to vo svojej dobe a popravde, odvtedy dodnes vychádza toľko sračiek, že toto je fakt jeden z tých lepších, slušnejších priemerných videobéčok.

Junkrat Train (2021)

Zabudol som komentovať, ale bude to kvalitou snímku, na ktorú som okamžite zabudol. Keď som videl prvé trailery, tak som sa tešil, že tu máme inú monster variáciu na Train to Busan, ale žiaľ toto bol jeden z mnohých lacnejších čínskych monster flákov. Nebolo to úplne márne, ale od Train to Busan, minimálne prvej časti, to bolo na hony vzdialené.

Jolt (2021)

Slušný priemerný akčňák so sexi Beckinsale a dobrým castingom aj vo vedľajších úlohách (Cannavale, Tucci, Sarandon) a hlavne záporákom. Ale bola to len taká jednohubka, vedel by som si to predstaviť buď dlhšie, alebo aj druhú časť, takto sme dostali len takú malú ochutnávku toho, čo už nedostane pokračovanie. Zabudol som to hodnotiť v čase, keď to vyšlo, tak to naprávam teraz. Keď to zrovnám so svojou konkurenciou v danom roku, tak to bolo určite lepšie ako Gunpowder Milkshake, približne na úrovni Katke, ale slabšie ako Protege.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Opäť silné štyri hviezdy. Od Mahershalu som čakal výkon, ale priznám sa, že od Dorffa by som to nebol čakal, vždy to bol béčkovo-céčkový herec a tu sa ukázal. Opäť iný príbeh, opäť viaceré časové línie, možno trošku mätúce v niektorých momentoch, možno viac vaty, ako by bolo prípustné, ale to sa už stalo trademarkom tejto série. Veľmi sa teším na štvrtú sériu, ktorá má slabšie ohlasy, ale videl som začiatok prvej časti a hneď ma to chytilo, tak uvidím.

Upír v rodině (2023)

Tak to bola riadna slabota. Nemuselo to byť márne, ale slabá komédia, slabé fantasy, jednoducho Brazília.

Hotel Continental (2023) (seriál)

Slabšie štyri hviezdy kvôli univerzu, ktoré by si zaslúžilo preskúmať ďaleko viac ako len v troch rozťahaných VOD počinov. Vrchovom filmu bola úvodná akcia a potom samozrejme záverečná, všetko medzitým bola prachsprostá vata, ktorá mohla byť zredukovaná z troch častí na dve a stačilo by. Ale neľutujem, len cítim z toho nie úplne premárnenú, ale určite úplne nevyužitú príležitosť.

Já, hrdina (2015)

Brutálne dobrý brutálny zombie komediálny filmík s brutalitkami ako málokde. Neviem, ako je to možné, že som to zabudol komentovať hneď po zhliadnutí, ale toto bolo svojimi brutalitkami fakt over the top vo svojej dobe a ani dnes sa to nestratí. Záverečný súboj so šprintérom je úplná pecka.

Marmaduk (2022)

Dcérke sa to páčilo, lebo sa Marmaduk podobal na Scooby-Doo-a, ale ja som to len trpezlivo pretrpel pri slabej animácii, slabom príbehu a nulovému posolstvu... :)