Do nitra Planety opic (1970)

Rovnocenné k prvej časti. Perfektné "prepracovanie" pôvodného deja a malé pootočenie pôvodnej myšlienky. Masky stále extra trieda a cirkev atomovej bomby? Bomba. :)

Planeta opic (1968)

Hodnotím s nostalgiou v oku. V dnešnej dobe sú kulisy smiešne, ale na tú dobu revolučné masky by stále mali čo povedať aj dnes. Obrovský blockbuster svojej doby, ktorý kvôli neúprosnému času samozrejme neskutočne zostarol, ale myšlienka žije ďalej roky po jeho premiére.

Muži v černém 3 (2012)

Krásne otočenie kvality v prospech série. Samozrejme tomu pomohli dva zásadné faktory. Za prvé, Josh Brolin, čo je pán herec a za druhé krásna cesta časom a perfektné dobové spracovanie. Ja som sa teda bavil, dokonca možno aj viac ako pri samotnej jednotke. A v neposlednom rade musím pochváliť samozrejme technické spracovanie, pretože to bolo na úrovni nielen 7 rokov dozadu, ale obstálo by aj v dnešnej ťažšej konkurencii.

Muži v černém 2 (2002)

Triky lepšie ako v jednotke, ale príbehovo slabšie. Popravde si už na príbeh ani moc nespomínam, je to určite aj vekom filmu, ale v posledných rokoch som ho určite párkrát znovu videl, ale fakt ten príbeh nebol moc zapamätania hodný. Určite by som si spomenul, keby som si to znovu pustil, ale takto z hlavy nevytiahnem nič.

Muži v černém (1997)

Skvelá popcornová emzácka oddychovka. Komédia s perfektným Willom Smithom, ktorý si užíval svoj megaúspech zo Dňa nezávislosti. Efekty na danú dobu na úrovni a starý mrzút v podaní Tommyho Lee Jonesa si tiež dobre svoje odkrútil. Malo to vtip, malo to akciu a hlavne bolo to sakra originálne. Ja som bol spokojný. Napriek rozporuplnému prijatiu poslednej tohtoročnej časti, pre mňa je táto séria vynikajúca.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Lepšie ako predposledná časť, ale napriek viac hviezdičkám sa to neťahalo na druhú časť. Urobili z toho krásny mišmaš, kedy narvali do filmu všetko od postapo, cez klasické sci-fi, mutantov, Útek z New Yorku a v neposlednom rade melodrámu. Videné v kine a odvtedy to nemusím opakovať. Zato prvú a druhú časť nemám problém.