Hon na Šakala (1997)

Také realistickejšie spracovanie Šakala. Na druhej strane to nesie so sebou aj neduhy ako menej akcie, hlavne "efektnej" akcie ako vo Willisovom stvárnení Šakala. Taktiež Gere bol ďaleko viac sympatickejší nielen vzhľadom ale aj pozadím svojej postavy, ako tu Aidan Quinn či Donald Sutherland s Benom Kingsleyim.

Štvanec (2003)

Slabšie štyri hviezdy, ale inak taký "duchovný" nástupca Utečenca kríženého s Rambom First Blood. Učiteľ vs žiak v drsnom hand to hand kontakte. Dobrý film.

Vlak do pekel (2008)

Dosť drsný trilerík so zaujímavého "idúceho" prostredia. O gore scény tu nie je núdza a sú celkom viac ako len dobre spracované. Nechcel by som zažiť.

Žraločí invaze (2012)

Dobrý a relatívne originálny trilerík. V podstate taký predchodca tohtoročného Crawl-u. Technicky na úrovni, napínavosťou tak akurát, sympaticky obsadené, dĺžka akurát. Takže lepší nadpriemer.

Únos (1997)

Veľmi originálny, aspoň na svoju dobu, triler s maximálne nezávidenia hodnou situáciou. Z minima vyťažené maximum.

Vyjednavač (1998)

Fantastická hra na mačku a myš, len kto je tou mačkou a kto je tou myšou? Perfektný duet hereckých kalibrov ako Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. Tento film tak ľahko nezostárne.

Tři králové (1999)

Veľmi silné tri hviezdy. Premýšľal som aj nad vyšším hodnotením, ale kvôli rozporuplnosti a mišmaši v žánroch, ktorými sa to tu len tak hemží, ponechávam na silnom nadpriemere. Nebola to čisto komédia, bolo to drsné, bolo to kontroverzné? Neviem, ale bolo to určite sčasti aj satirické, sčasti cynické, fakt že ako celok zvláštne. Ale malo to svoj štýl a malo to skvelú ústrednú partičku a zároveň aj dobré vedľajšie postavy.

Slzy slunce (2003)

Nielen klasický vojnový akčňák, ono je to celkom hutný dramatický triler. Heroickosť je síce ku koncu už doslova komixová, ale nič to nemení na tom, že to bolo celkom drsne a naturálne spracované. Parta vojenských špecialistov - tvrďákov na čele s Willisom, Hauserom a Messnerom sa pustí do záchrannej akcie, ktorá je už na prvý pohľad nad ich sily, ale nevzdajú sa a aj napriek tomu, že to ich jednotku navždy poznačí, rozhodnú sa to dotiahnuť do cieľa za každú cenu.

Námořní pěchota (1990)

Krásny prelom skvelých osemdesiatiek a deväťdesiatiek. Efektná akcia, patriotizmus ako sviňa, dokonca aj hutné prestrelky, nielen stealth. Vynikajúce tvrďácke obsadenie na čele s Sheenom, Biehnom, Paxtonom a Rossovichom. Veľmi podobný tomuto bol videoherne spracovaný Act of Valor.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Jeden z tých fakt dobrých ponorkových trilerov. Obsadenie dvomi starými harcovníkmi luxusné, technické spracovanie na vysokej úrovni. Hudobný podmaz si už moc nepamätám, predsa je to už len pár rokov, čo som naposledy videl, ale ako celok fajn.