Noční zuby (2021)

Ďalšia Netflixovská sračka, ktorej aj nasilu musím dať aspoň dve slabučké hviezdy a to len kvôli tomu, že jednak bola zručne natočená, to je jediná záruka, ktorú máme od Netflixu vždy, že to vedia podať zručne a druhá hviezda za slušný kasting. Ale dve hviezdy sú s odretými ušami, pretože dej stál za hovno, akcie bolo málo, o upíroch sme sa dozvedeli hovno oproti iným filmom v tomto žánri a nebol by to samozrejme Netflix, keby tam nejebol multi-kulti všetko... Totálne zabudnutiahodný film, ktorý síce nebolo utrpenie sledovať, ale na druhú stranu si človek po jeho zhliadnutí uvedomí, že si mohol pozrieť radšej niečo iné, alebo zabiť čas iným spôsobom a to nie je pocit, ktorý má film vyvolávať.

Halloween zabíjí (2021)

Objektívne samozrejme slabšie ako Halloween z 2018, ale zaujímavé rozšírenie jeho myšlienky. Krvi to malo dosť, aj keď by to znieslo oveľa viac, namiesto sociálneho podtextu by som viac vsadil na napätie, ktoré vo veľa okamihoch doslova absentovalo. Niekoho záver nahneval, mňa potešil, pretože všetky slashery (Halloween, Piatok trinásteho a pod.) podľa mňa majú mať niečo "nadprirodzené", aby to všetko vysvetlilo pre prípadné pokračovanie a urobilo boj s hlavným záporákom na vyššom leveli, ako len s obyčajným "magorom" v maske. Viem, že možno mením názory oproti minulosti, ale človek dozrieva a rovnako dozrievajú aj jeho názory, myšlienky a požiadavky na všetko. Za mňa cca 70-75%, možno by som dal viac, ale pozrel som si oba Halloweeny za sebou a ten rozdiel tam predsa len je. Uvidíme záver trilógie.

V obležení (2021)

Absolútne vôbec nezdieľam sklamanie niektorých zúčastnených. Nezrovnávam to s Boss Levelom, keďže ten bol predsa o úplne niečom inom. To je ako keby som porovnával Titanic s Avatarom, ten istý režisér, ale odlišný príbeh, zasadenie, spracovanie, cielenie na publikum. Copshop mi v mnohých momentoch pripomínal pokus o takú CarnahovinoTarantinovku. Je to totiž primárne konverzačné. Jasné, dialógy majú ďaleko k dokonalosti Tarantinoviek, ale majú šmrnc, vtip, nadhľad, iróniu, sú trendy (Thor a pod.), sú tam zaujímavé postavy (Anthony brutal top psychopat) a celkovo je to fakt viac ako len feel-good štýlom spracované. 50% si to absolútne nezaslúži, ja by som to videl tak na 70-75% aspoň. Hlavná hrdinka je správne "drsná", akcia je tu "krásna", je to také iné "konverzačné" spracovanie Prepadnutia okrsku 13. Policajná stanica je spracovaná tiež fajn, casting vyšiel, fakt neviem, čo tu komu vadilo? Že to bolo viac konverzačné? To musí každý film s Butlerom a Grillom byť o globálnych hrozbách? Ja to práveže vidím na fajn oddychový snímok pre všetkých zúčastnených a krásnou čerešničkou na torte bolo viacúrovňové finále. Nič a nikto vo filme nebol vyslovene čiernobiely, každý mal nejakú tú minulosť aj svedomie, nejaký ten kódex, či boj s emóciami atď. Navyše to malo fakt slušný nadhľad v niektorých dialógoch a nebál by som sa tvrdiť, že to bolo navyše aj dosť štýlovo spracované. Hudobne to tiež bolo na úrovni, takže opakujem, nechápem to neskutočné podhodnotenie tu na ČSFD. Ale tu je možné všetko, takže si už ďalej s tým hlavu nebudem lámať. Ja dávam 75%. P.S. Pre mňa osobne to bolo ešte o niečo lepšie aj z toho dôvodu, že som včera plánovane oneskorene dopozeral Colony s Joshom Hollowayom, kde jednak hudbu robil Clinton Shorter, rovnako ako tu a aj jednu z postáv tam v jednej sérii robil Toby Huss ála Anthony, takže fajn čerešnička na torte pri sledovaní. :)

Bright: Duše samuraje (2021)

Jedna prachbiedna hviezda za akúkoľvek akože snahu o rozšírenie zaujímavého sveta. Inak tu nevyšlo absolútne vôbec nič, od hudby, cez otrasnú animáciu, katastrofálnu štylizáciu, neprehľadné súboje (a to je animácia), o ničom dej atď. atď. Neodporúčam a je to hanba aj pre Netflix aj pre Bright všeobecne. Niežeby prvý film bol extra revolúciou, ale toto je doslova jeho urážkou. Takto to vidím aspoň ja. Anime filmov a seriálov som videl kopu a nielen od Netflixu, ale toto je absolútny prešľap na všetkých frontách.

Čtvrtý druh (2009)

Slušne obsadený, slušne zahraný aj slušne technicky spracovaný sci-fáčik. Videné v dobe vydania a viem, že niektoré ľakačky boli fajn, ale na druhú stranu to nebolo nič prelomové, čo by ma už v tej dobe prinútilo si film ponechať na HDD.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nebudem sa moc rozpisovať ku všetkým detailom seriálu, pretože kto ho videl, vie svoje a na každého to zapôsobilo inak. Ja som už kórejskej, čínskej, japonskej a inej filmografie čo to napozeral takže pre mňa to nebolo také "exotické", ako pre väčšinu sveta, ktorá podľahla ošiaľu okolo tohoto Netflixovského počinu a doteraz sa podobnej tvorbe vyhýbala, a preto je aj moje hodnotenie triezvejšie. Seriál bol viac ako fajn, ale nebol doslova úderný, nedokázal ma vyslovene priklincovať k sedačke s výnimkou časti s preťahovaním sa lanom, napriek tomu, že bolo jasné, ako to musí skončiť. Malo to emócie, ale nevedelo ich využiť naplno a v podstate každý jeden pokus strašne rýchlo vyšumel doslova do vetra. Kto bude za maskou usporiadateľa som odhadol okamžite pri začatí súkromného vyšetrovania a jednoducho neviem. Dokonca som váhal, či nedám len silnejšie tri hviezdy. Ponechávam štyri aj keď len o fúzik, pretože pre mňa osobne to jednoducho nebola až taká dráma a v podstate asi aj preto, že viem súcitiť s ľuďmi, ale veľmi dobre si rozmyslím, či nejaký súcit vyviniem voči niekomu, kto sa "potopil ku dnu" sám svojim vlastným pričinením. Nechcel by som byť na ich mieste, to je samozrejmé, ale mať sympatie voči niekomu, kto dokáže okradnúť svoju matku, druhý, okradne všetkých, čo pozná a na svoju vlastnú dcéru vyslovene kašle (som otec podobne starej dcéry a toto ma vyslovene nasralo), ďalšia okradne okrádača iných a ďalšie ešte pochybnejšie existencie, toto šlo jednoducho mimo mňa a to je problém, keďže to bol jeden z hlavných dielov tejto kórejskej skladačky. Koniec tiež nič extra, že by človek čakal nedočkavo na ďalšiu sériu, vôbec. Priznám sa, že napriek emocionálnej plochosti oproti Squid Games mňa osobne viac zaujala Alice in Borderland, ale to zasa má za následok prvok sci-fi a tajomna, ktorým je to prešpikované až do samotného cliffhangeru.

Bloodthirsty (2020)

Veľká slabota. Čakal som trochu viac.

Vpád (2021)

Ok, nedostali sme žiaden zázrak, odhalenie hlavného záporáka trvalo v podstate asi tak prvých pár minút, ale... ALE na to, že to bolo od Netflixu, tak jednak slušná kvalita spracovania, to je už ich štandard, bohuvďaka aspoň zaň a druhé veľké ALE, nedostali sme žiadne LGBT, etnické a iné stupidity. Škoda len toho, že to bolo celé o náznakoch, taký "vyvražďováčik" na pozadí samozrejme by tomu sedel viac.

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Ani lepšie ani horšie ako jednotka. Čo túto sériu ťahá zo šedého priemeru, tak technické spracovanie, pretože vidieť, že sa veru nešetrí ani na trikoch ani na lokáciách, výkony hercov sú na úrovni tak akurát, veru som zvedavý na pokračovanie.

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Slušný gradujúci hororík, ktorý šetrenie v rozpočte umne skrýva za iné devízy. Chcelo by to ešte nejaké to vysvetlenie k hlavnému "strašiakovi" a bolo by to fajn. Technicky zvládnuté fajn, kamerovo aj zvukovo rovnako. Mohlo to byť o triedu lepšie, nebyť to také krátke a mať to nejaké to vysvetlenie naviac, tak by som šiel aj vyššie. A samozrejme nejaké tie "mordy", keďže s tými sa čakalo až do konca.