• Krátkometrážní

Země dinosaurů 6: Tajemství ještěří skály (1998)

Epizodické, stavící na mýtech, jež nefungují a jsou rozmělněné nefunkční novou generací (ještě, že se toho tvůrci nechytli). Závěr je sice za 3.5, ale celkově hodně slabé 3*.

Země dinosaurů 5: Tajemný ostrov (1997)

Návrat ke kořenům. Ne nadarmo se opakuje spousta motivů z legendární jedničky (zemětřesení, odloučení od rodiny, samota). Z dětských patrně druhý nejoblíbenější a nejkvalitnější díl, prozatím.

Knoflíkáři (1997)

Skrz na skrz průměrná televizní mozaika nahodile poskládaných povídek, z nichž vyčnívají bizarně zábavní Knoflíkáři a k popukání přesní Pitomci. Bez těchto povídek by se jednalo o naprosto zapomnění hodný film, který by nikdy nedosáhl takhle vysokého hodnocení. Zelenka je scénáristická jistota, ovšem tady jsem mu až tak nežral.

Monsters - Temný kontinent (2014)

Zatímco Edwardsovo úvodní kapitola sázela na nenucenost a atmosférické road divadlo, Dark Continent se zpočátku pokouší vydat mariňáckým směrem, který budoucí sérii posílá do filmových pekel. Jediné co se dá vyzdvihnout je syrovost a špína, která na vás vyskakuje z každého okénka. Jinak je to skrz na skrz podprůměrná nuda o partě zakomplexovaných jednodušších zmrdečcích, kterým po pár minutách filmu vážně nepřejete nic pěkného, natož abyste se s nimi mohli ztotožnit. Green se pokusil vsadit na úspěšnou notu Districtu a fatálně vyhořel. Dobře mu tak!

American Crime (2015) (seriál)

Pilot: Felicity Huffman prošla další kompletní hereckou metamorfózou a znovu je naprosto ohromující. O to více zamrzí, že celková výstavba příběhu nenabízí nic originálního ani mrazivého, jak bylo prezentováno v traileru. Škoda. 60%

Bloodline (2015) (seriál)

Precizně natočený, pečlivě obsazený, hudebně opojný, atmosféricky příjemný Dallas nového tisíciletí. Ovšem to je asi tak vše co je na Bloodline zajímavé... jo a ještě skladba vyprávění, jež střídá minulost, přítomnost a budoucnost - jen aby tvůrci skryly slabý a průměrný příběh. EDIT: Seriál vzdávám po šesté epizodě.

Late Phases (2014)

Neprávem podhodnocená poctivá žánrovka, která si na nic nehraje. Příběhově servíruje divákovi jednu pochutinu za druhou a fanoušci znalí žánru si musejí uchcávat blahem nad klasickým ztvárněním lykantropů (o pravidla ctící mytologii nemluvě). Hlavní postava s ksichtem připomínajícím Miroslava Krobota si umím představit obsazenou Clintem (naprosto totožná herecká mimika). Bogliano se mi tímto počinem zapisuje do hledáčku a příště očekávám další lahodnou výpravu do dob oldchool hororů!

iZombie (2015) (seriál)

1. série: Neuvěřitelně charismatická hlavní hrdinka a tuna popkulturních narážek na 70. a 80 léta s nutnou dávkou sebereflexe zombie žánru a buddy komedií. Neuvěřitelné se stalo skutečností a seriál si dokázal udržet svou tvář nastavenou pilotem. Rob Thomas sice klouže po úspěšném konceptu VM, ale nebojí se místy přitvrdit a celkově potemnit (předposlední epizoda série). iZombie je lahůdkové guilty-pleasure na jednoho posezení. Nemluvě o tom, kdo by nechtěl mít za kamarádku zombie "vědmu"? (Sladká vzpomínka na Veronicu Mars a další povedený odklon od provařeného vzorce CW) 70%

Kobry a užovky (2015)

Kobry a užovky jsou obrazově, hudebně, ale především obsahově film evropské úrovně, jež v naší malé žabovřeskami zatuchlé kotlině nemá a pravděpodobně hodně dlouhou dobu mít nebude, konkurence. Hádci, Šulcová a Žáčková si okamžitě zaslouží nejvyšší možná ocenění. Jan Prušinovský je neskutečný talent. Nejen, že dovede umně bruslit mezi žánry na poli televizní zábavy, ale spolu s excelentním scénářem nekompromisně nastavuje úzkoprsým vlastencům nejrealističtější filmové zrcadlo vůbec. (Objektivně 4.5, ale vzhledem k současné filmové konkurenci "mírně" nadhodnotím.)