Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

Povedené pokračování. Jenom o krapítek slabší, ale jinak platí víceméně totéž, co jsem psal u předchozího dílu: Vtipná, chytře napsaná a dobře zahraná nedělní televizní pohádka, rozhodně snesitelná i pro dospělé diváky.

Augustus, první císař římský (2003) (TV film)

Na rozdíl od mnoha jiných recenzentů si myslím, že výprava byla na televizní poměry skutečně slušná. Tím to ale končí. Spíš než pořádný historický film vše připomíná nějakou divadelní hru s nereálnými dialogy, monology a scénami. Petr O'Toole může hrát, jak dobře chce, ale historicky 51letého císaře ze sebe neudělá (ba filmaři se o to ani nesnaží!). Casting si s takovými prkotinami asi stejně hlavu vůbec nedělal, Octavian v Hispanském tažení také rozhodně nevypadá na svých historických 18 let. Film je navíc přesný příklad toho, že život v Římě zachycuje "jakoby se dnešní lidé prostě převlékli do tóg" - vůbec se nedostaví pocit z rozdílné civilizační kultury té doby. Jaký rozdíl oproti seriálu Řím! A přímo megatrapná byla závěrečná zmínka o Ježíšovi, na kterého vzpomíná sám císař... Pokud nehledáte historickou věrnost (apod.), tak napoprvé se to zkouknout dá. Když jsem spíše náhodou viděl film podruhé, velice jsem se nudil.

Avatar (2009)

Proč to nepřiznat, značnou váhu na vysokém hodnocení má zpracování. Zcela jistě lze souhlasit s tím, že Avatar opět posunul možnosti filmu o něco dál. Doslova jsem ohromeně zíral, nejednou s otevřenou pusou. Jednoznačně doporučuji v kině a to 3D. Jinak dějově strašné klišé, takový sci-fi Tanec s vlky, dokonce i s Indiány, jenom jsou modří a mají ocas.

Avengers: Endgame (2019)

Pokud má završení filmové ságy nějak vypadat, tak si nějak takto. Pár poznatků, asi zjevných, ale pro jistotu: 1) Nemá smysl Endgame vidět, pokud jste neviděli jeden nebo dva poslední Avenger filmy. 2) Nemá moc smysl Endgame vidět, pokud jste neviděli většinu marvelovských filmů. 3) Především druhou půlku Endgame si užijete mnohem víc, pokud si ty filmy budete dobře pamatovat.

Baba na zabití (2003)

Ty tři hvězdičky jsou opravdu jenom tak tak!

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Nejdriv jsem myslel, ze je to komedie, pak jsem si nebyl jisty, jestli to neni horor. Obcas se najde film, ktery tyhle dva zanry dokaze spojit dohromady, ale tento to neni. Napad to nebyl spatny, ale zpracovani selhalo. Korunu tomu vsemu nasadi zaverecne varovani, pateticky prednesene prodavacem primo na kameru. Presto tenhle film neni odpad, ba i ty dve hvezdicky si zaslouzi.

Balada pro královnu (2012) (TV film)

15% - Vypadalo to zpočátku na kvalitní dokument o Alžbětě II. Jenomže z celého vyznění doslova čišelo, jak se autoři snaží ukázat, že je monarchie přežitá, stejně jako celé společenské zřízení ve Velké Británii. Totiž, rozumějte, nedostatečně socialistické. K tomu jim přitakával vhodný výběr komentátorů, které patrně v Anglii mají za exoty, podobně jako u nás máme Kavana nebo Šabatovou. Teprve až v záverečných titulcích jsem zjistil, že jde o dokument francouzský. Což mnohé vyjasňuje.

Banáni (1971)

Nektere vtipky byly az moc lacine a tim kazily jinak vyborny dojem. Bez nich ale ctyri hvezdicky.

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Nebudu hodnotit - jakožto neznalý seriálu BSG. Proto pouze informativně pro mně podobné: Bez znalosti seriálu nebudete pravděpodobně vůbec ale vůbec chápat o co jde, kdo je kdo atd. - ztráta času.

Bitevní loď (2012)

Někomu může stačit dobrá akce a triková stránka, někomu ne. Bitevní loď je jinak opravdu hloupoučký film.