Imagine (1972)

Tohle není dokument. Je to jen experimentální konina, která se tváří, že má hlubokou myšlenku, ale já osobně jsem tam žádnou neviděl.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Některé díly jsou hodně slabé, spousta průměrná a určitý pocit dobrý až výborný. Jako celek je to pak velmi slušná zábava, která i přes veškeré nedostatky trumfuje zábavností celou novou trilogii. 70 %.

Honba za filmovým námětem (1970) (TV film)

Čtyři krát to samé. Kdyby to byl jeden příběh roztažený na celou půlhodinu nebo by se každý věnoval něčemu trochu jinému, bylo by to lepší. Takhle je to fajn, ale opakuje se to.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Děsná slátanina. Hůř už to asi udělat nešlo. Scény s Leiou jsou absolutně tragické a nevím, jak si kdo kdy mohl myslet, že je to dobrý nápad. Možná trošku symbolicky by se to dalo vztáhnout na celý film, nebo dokonce celou trilogii. Že SW bylo v podstatě mrtvé, jen podivně oživené a rozanimované s úkolem oblbnout fanoušky. Všeho toho šaškování je tam děsně moc a zároveň je prakticky vše zbytečné, nezajímavé nebo trapné. U scény s útokem "kavalerie" na destruktor jsem téměř plakal. Že to raději nepromítali ve vzdálené galaxii, daleko, daleko odsud. Alespoň že tomu Finnovi našli odpovídající partnerku, o žádné míšení tady nestojíme, že? Fakt trapné. 20 %.

Grantchester - Season 5 (2020) (série)

Zřejmě ne nejlepší řada, ale zároveň řada, která mě bavila možná nejvíc. Možná pomohlo si od seriálu na nějakou dobu oddechnout, možná pomohlo i to, že případy a celé díly jsou relativně jednoduché a přejít na tuhle řadu po šesti řadách seriálu Endeavour, který má dvojnásobnou délku dílů a šestinásobněji komplikovanou a hraje si na něco víc. Tohle je hodně usedlé a bylo to příjemné osvěžení. Přestože to stále musí obsahovat trable se ženami, tak velmi kvituji absenci Amandy a věčného budou spolu, nebudou spolu. Reportérka z téhle řady byla mnohem zajímavější postavou a pro jednou mě romantické zápletka neiritovala. 4* jsou spíš symbolické, jako vyjádření větší obliby z mé strany oproti předchozím řadám. Ve skutečnosti je to taková lepší trojka.

Kouzelníci: Příběhy z Arkádie (2020) (seriál)

Lepší než 3Below. Příběhově a postavami jsem sice pořád ocenil víc Trollhuntery, ale tohle bylo dobře ucelené, nabité akcí a prakticky bez hluchých míst. Některé postavy z minulých seriálů jsou sice spíš do počtu a už to tak trochu tvůrci neví, co by si ještě vymysleli a nacpali do toho, ale zábava to rozhodně byla. Ono to nedá člověku vydechnout, takže o tom pak člověk nemůže přemýšlet a možná to zlepšuje dojem, ale jestli to tak je, tak se tím rád nechám obalamutit. 75 %.

Carmen Sandiego - Série 3 (2020) (série)

Taková maskovaná jednohubka. Menší série, která příliš nikam neposouvá příběh, ale zabaví dostatečně. Prostě pár dílů navíc. Nic víc, nic méně.

Snídaňový klub (1985)

Ubírám hvězdičku za nespokojenost se závěrem, kde proměna postavy je nejen blbá, ale zároveň v jistém ohledu popírá předchozí téma a pointu filmu. Škoda, do té doby se jednalo o silný kvalitní filmy o problémech dospívající mládeže a hledání vlastního místa na světě.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Legenda přírodopisných dokumentů a její osobní zpověď a obava o budoucnost Země. Zásadní dokument, který by měl vidět úplně každý. Jen je třeba se připravit na to, že i přes dávku krásných záběrů to bude docela depka. Sice šmrncnutá trochou optimismu na konec, ale vyznění není zrovna pozitivní.