Detektiv od vedle (2017)

Je to OK, ale díru do světa to neudělá. Animace průměr, příběh také. Člověk se klidně koukne, stráveného času nelituje, ale zároveň to prošumí a nezanechá to dlouhodobější dojem.

Letec (2004)

Opět Scorsese s přepálenou délkou, který sice nabízí hodně světlých míst a výkonů, ale velkou část své stopáže zároveň celkem nudí a vleče se. 50 %.

Mario (2018)

No homo.

Milo a Murphyho zákon (2016) (seriál)

Části s Cavendishem a Dakotou nebyly špatné, ale zbytek už taková sláva není. Ani ten Dutošvarc už není takový, jako býval. Hlavní postavy a dění kolem Murphyho už zdaleka tak dobré nebylo, často to až nudilo a vtipy byly špatně vystavěné a přetahované. Jindy to ale regulérně pobavilo, takže pořád 3*.

Královská hra (1980) (TV film)

Jo, jo, přesně takhle si pamatuji, že Zweigova povídka dopadne. Ach jo, přílišná snaha o moralitu s happy endem, která ale vyznívá dost na prázdno. 45 %.

Transformers: Války o Cybertron (2020) (seriál)

Vlastně dobře zpracované a docela vážné a příběh je ucelený a kvalitní, ale pro mě jsou to pořád jen Transformeři a já prostě nevím, jsem schopen akceptovat člověka převlékajícího se za netopýra, mluvící želvy, nahého chlápka zápasícího s kostlivcem, ale tohle mi prostě přijde absurdní a k smíchu. Všechno jsou to takové toporné velké krabice a já je nedokážu brát moc vážně. Navíc jsou pro mne mnozí příliš zaměnitelní a i na rozmezí šesti dílů jsem měl problém udržet pozornost. Dávám 3 hvězdy, ale je to spíš jako uznání, že to není asi špatně udělané. Že by mě to moc bavilo ale říct nemůžu.

Vrtěti psem (1997)

Hodně uspěchaný film. Mám pocit, že tam bylo nacpáno až příliš činů a manipulací a tak nějak na žádnou nezbyl dostatečný prostor a celé je to pak emočně ploché. I hlavní postavy De Nira a Hoffmana byly takové nevýrazné a ač herci odvedli celkem standardní práci, nebyl žádný z výkonů pamětihodný a celkem vyšumí. Jako satira je to docela dobré, ale chybí tomu něco navíc, co by z toho udělalo opravdu kvalitní film. 65 %.

Kipo a divotvorná zvířata - Série 3 (2020) (série)

Jasně, optimistické jako blázen, ale proč jako ne? Trocha optimismu někdy neuškodí. Už je to hodně jiné, než 1. řada, ale vůbec mi to nevadilo. Zajímalo by mě, zad byl celou dobu takový plán. Zábava to je, vtipné taky, dojmout to dokáže, dobře to vypadá a postavy jsou sympaťáci. Já jsem naprosto spokojen. 88 %.

Waterloo (1967) (TV film)

Důvody proč to vidět: 1. Splní se vám sen, pokud jste toužili, aby měl Rudolf Hrušínský velký frňák. 2. Obsahuje to tu nejúžasnější armádu na světě, na kterou je radost pohledět. 3. Ukazuje to fenomén lokálních dešťů a to těch úplně nejlokálnějších. 4. Nabízí to na přetažené stopáži možnost sledovat rozhovory, které se nikdy neudály a vůbec nic jiného.

Loganovi parťáci (2017)

Slušná zábavná podívaná, ale není to ničím speciální film, který by obzvlášť ohromil. Fajn se na to dívá, ale nezanechá dlouhodobější dojem. Kult se z toho nestane, ale zahozený čas to na každý pád nebyl. 65 %.