David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Legenda přírodopisných dokumentů a její osobní zpověď a obava o budoucnost Země. Zásadní dokument, který by měl vidět úplně každý. Jen je třeba se připravit na to, že i přes dávku krásných záběrů to bude docela depka. Sice šmrncnutá trochou optimismu na konec, ale vyznění není zrovna pozitivní.

Eli Roth: Historie hororu (2018) (seriál)

Není to ani tak moc dokument a rozhodně se to příliš nezaobírá obecnou historií hororu. Jen si každý díl vybere pár filmů, nad kterými se pak účinkující rozplývají. Chybí nějaké širší zasazení do kontextu, spousta filmů je vynechána, neobsahuje to ani žádnou historii vývoje hororu. Neúspěšné filmy nejsou zmíněné vůbec a aby to obsahovalo nějakou kritiku filmů nebo alespoň jejich kritický rozbor, to už vůbec nemůže člověk čekat. Slušná oddechovka, když si chce člověk zavzpomínat nebo naopak najít nějakou inspiraci ke sledování, ale dokumentární hodnota je nízká. 55 %.

Generál Eliáš (1995) (TV film)

Příběh generála Eliáše je silný a je to asi jediné, co drží tuhle inscenaci, která je dosti laciná. Exteriérové scény se odehrávají zcela mimo záběr, jsou jen zmíněné a celé je to jen takové průměrné, laciné a nikterak přínosné.

Žena z Korinta (1986) (TV film)

Daněk po třicáté stejně, tentokrát divně orámován bouráním čtvrté zdi. Hra jedna z těch trochu lepších, ale ty kecy v maskérně hodně divné. 50 %.

Hlášení o Sáře a Salímovi (2017)

Slušné drama ukazující komplikované poměry v horkém území. Dobrý příběh o tom, že nevěra se rozhodně nevyplácí a to vůbec nikomu ze zúčastněných. 70 %.

Gôruden taimu (2014)

Slušná podívaná, ale zároveň nemá nic navíc, čím by uchvátila. Je to prostě fajn a to je asi tak vše.

Z hříček o královnách - Vzpomínka na Hamleta (útržek norský) (1995) (epizoda)

Tahle fanfikce mě příliš neoslovila. Ale Norsko jako dobyvačná velmoc, zcela v rozporu se skutečnou historií obsazující Dánsko, pobavilo nemálo. Vinklář kvalitní, Brožová ne, ale obecně mi tyhle české nízko nákladové studiovky lezou krkem.