• Rodinný

Príležitosť (1979) (TV film)

Mladý inžinier Ján Benko nastupuje po ukončení štúdia na vysokej škole na svoje prvé miesto. V krátkom čase sa mu podarí vymyslieť zlepšovák, ktorý by podniku ušetril peniaze i pracovné sily. Ibaže nie každému je to po vôli, a tak sa stretáva s korupciou a klientelizmom. Je z toho sklamaný, chce podať výpoveď, no pomocnú ruku mu podáva ZO KSČ a SZM.

Nejdelší návrat (1984) (TV film)

Aj keď je to iba inscenácia, no tie herecké výkony Ivy Janžurovej a Radka Brzobohatého - radosť pozerať. No a Karel Roden bol už v mladosti démonický herec. Aj tu sa ukázalo, že staršia generácia hercov, nikdy nič neodflákla.

Nočný spev (1989) (TV film)

Televízna inscenácia o zodpovednom, ale i ľahostajnom prístupe k práci. V jednom závode je v nočných hodinách oslava menín, no súčasne tu dôjde k havarijnej situácii na veľkom transformátore. Pracovníci nočnej smeny svojim pohotovým a obetavým úsilím zabránia veľkým škodám, ku ktorým by došlo v prípade havárie.

Dnes z tretej strany (1980) (TV film)

Titul, ktorý má poškodený vysielací pás, čiže už nevysielateľný.

Polnoc bude o päť minút (1962) (TV film)

Inscenácia sa nachádza v archíve RTVS, no je nevysielateľná pre nevyhovujúcu technickú kvalitu. Napriek tomu som mal tú možnosť inscenáciu vidieť a ide vskutku o nadčasové dielo, ktoré hneď po prvom odvysielaní vyvolalo v národe veľký rozruch. Skvelý herecký výkon Jozefa Krónera v postave železničiara Bieňa mal nesporný podiel na úspechu inscenácie. Podľa slov autora inscenácie Jána Soloviča, si tento príbeh vypočul od železničiarov v rannom rýchliku zo Zvolena do Bratislavy. Tak ho to zaujalo, že napísal túto autentickú hru.

Obchod na korze (1965)

Veľmi smutný, no pravdivý film o dobe (Slovenský štát), ktorá v ľuďoch prebúdzala tie najprimitívnejšie pudy, ktorých nie sú schopné ani zvieratá, a ktoré boli na povrchu prezentované ako láska k národu a vlasti. Pritom išlo iba o bezhraničnú honbu za cudzím majetkom.

Borgis (1985) (TV film)

Niekedy uveriteľné, inokedy mimo realitu. Aspoň som sa dozvedel, že výraz "Borgis" vyjadruje typ písma.

Táto malá zem (1980) (TV film)

Tento film je v archíve RTVS zapísaný ako stratený.

Prvý deň podpredsedu (1986) (TV film)

Komédia? Ani náhodou! Zaujímavosťou ale je, že scenár napísal bývalý prezident SR Rudolf Schuster.

Mozoľovci (1975) (TV film)

Toto bola skôr komédia, ako dráma. Hovorí sa, že každý je nahraditeľný. To však určite neplatí o starých slovenských hercoch. To, čo tu predviedli Valach, Krížiková a Strnisková... No o ktorom z našich súčasných hercov sa dá povedať, že je nasledovníkom takého Valacha? Žiaľ, dnešní mladí herci týmto velikánom nesiahajú ani po členky. Kedysi bol každý herec určitý typ, výzorový i hlasový. Dnešní mladí herci sú ako prefabrikáty, všetci na jedno kopyto. Okrem toho chýbajú dobré scenáre a kvalitní režiséri. Túto inscenáciu natočil Pavol Haspra na malom priestore niekde v televíznom štúdiu za pár korún, a hoci mala až 80 minút, vôbec som sa pri nej nenudil a tú radosť pozrieť si to niekedy znovu, si určite nenechám zájsť.