Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Rodinný
  • Krimi
  • Dokumentární

Ikarie XB 1 (1963)

Napriek tomu, že sci-fi veľmi neobľubujem, musím uznať že je pozoruhodné, ako mohlo v skromných podmienkach československej filmovej tvorby počiatku šesťdesiatych rokov vzniknúť takéto filmové dielo. Klobúk dole pred tvorcami a hereckými výkonmi.

plakát

Vstup do ráje zakázán (1989) (TV film)

Televízna dráma o dospievajúcej holke, ktorá verí v dobro, lásku a pochopenie, no nakoniec o všetko a o všetkých príde. Veľmi milé prekvapenie v podobe mladej, talentovanej a peknej herečky Tamary Kotrbovej, ktorú som až doteraz prakticky v nijakom titule nezaznamenal. Hriešne málo českými režisérmi využitý talent, no prišla revolúcia, otvorili sa zásuvky, v ktorých nič nebolo, takže asi preto. Tamara dokázala, že jablko nepadlo ďaleko od stromu.

plakát

Kandidát strany (1977) (TV film)

Titul sa v archíve ČT nenachádza.

plakát

Soudruzi (1962) (TV film)

Tv film sa v archíve nachádza v zlej technickej kvalite.

plakát

Pohľad do zrkadla (1981) (TV film)

Televízna inscenácia natočená na počesť hrdinky socialistickej práce z východoslovenského závodu na výrobu cukroviniek, Deva Trebišov.

plakát

Druhá první dáma (1979) (TV film)

Konverzačka medzi mužom a ženou z pera Oldřicha Daňka, aké práve on tak rád písal ( "Cesta na Borneo", "Raněný lučištník" ). Tentoraz z prostredia veľkého hutníckeho závodu. Dôležité zábery na surové fabrické reálie a k tomu herecký koncert Luďka Munzara a Dany Kolářovej. Trochu je na škodu veci, že tu nedostala väčší priestor Dana Medřická. Jej upratovačka v starej oceliarni mohla byť famózna.

plakát

Krčma Pod zeleným stromom (1976) (TV film)

Nikto sa mi nemôže čudovať, že milujem staré slovenské inscenácie a filmy, no na tie dnešné nemôžem pozerať. Nuž akých hercov sme mali pred tridsiatimi rokmi a akých máme dnes? Herecké výkony súčasných mladých hercov je pre nás, ktorí máme slabší žalúdok, veľmi obtiažne sledovať. To by bol lavór v permanencii! Sú to manekýny, ktoré sa kontrolujú ako vyzerajú keď na nich zasvieti svetlo kamery. Videli niekedy napr. Krčmu pod zeleným stromom?

plakát

Cirkus na zelené louce (1978) (TV film)

Aj keď cirkusy rozhodne nie sú moja srdcová záležitosť, je úžasné sledovať, čo ľudia a zvieratá v tomto cirkuse predvádzali. Inak tento film je bez akéhokoľvek deja, je to zaznamenané cirkusové predstavenie východonemeckého štátneho cirkusu AEROS.