Štěstí je krásná věc (2020)

Už dlouho jsem se při sledování filmu necítil tak trapně. Ten styl a trapný humor jakoby vypadly ze začátku devadesátek. Z doby, kdy se točily skvosty jako Ještě větší blbec než jsme doufali, nebo Playgirls apod. Když tak nad tím přemýšlím, tak ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. Snad proto, že dno může být ještě níže, než si kolikrát dovedeme představit...

Chlap na střídačku (2020)

Další česká rádoby vtipná komedie, kde trapnost stíhá trapnost, s herci kteří hrají, jak ti nejprůměrnější ochotníci. Snad jedině Jiří Langmajer nepůsobí úplně tragicky, ale jemu stejně nejvíc sluší arogantní šovinisté, což zde nehrozí ani náhodou. Film rozhodně nikomu nemohu doporučit a to ani na ukrácení nudy při deštivém nedělním odpoledni.

Vzpomínky na Itálii (2020)

Příjemná letní podívaná s nádhernými záběry Toskánska. Civilní, nenápadné herectví všech hlavních protagonistů přispívá k slušnému diváckému zážitku.

3Bobule (2020)

Za mě zklamání. Záběry krásné krajiny jsou sice fajn, ale k dobrému dojmu to zdaleka nestačí.

Montenegro (1981)

Frustrovaná Američanka ve Stockholmu se nudí a nezájem jejího manžela ji vžene do náruče Jugošů, konkrétně ujetého týpka jménem Montenegro. Jedná se o dost zvláštní film, který je poplatný době, v níž byl natočen. Viděno v roce 1984, v obskurním budapešťském kině.

Šťastný nový rok (2019)

Po filmu "Můj příběh" jsem shlédnul další nezáživný produkt z československých luhů a hájů, kde jsem ani jednou nebyl vtažen do děje. Žádná postava mně nebyla blízká a bylo mi srdečně jedno, co se s kým stane... Humoru a romantiky jako šafránu a když už, tak zoufale nezajímavě natočeno.

Můj příběh (2019)

Nepříliš zajímavě natočený film podle skutečného příběhu. Bez silnějších scén, s průměrnými herci.

Román pro pokročilé (2019)

Jen proto, že se jedná o český film a hrají tam mj. hvězdičky tv Nova, tomu přece nenaložím odpad. Na to tu je spousta jiných kandidátů. Film se dá dokoukat aniž byste se cítili trapně, občas se zasmějete a na konci to vše můžete pustit z hlavy. A to je asi tak všechno...

Na nože (2019)

Poctivé filmařské řemeslo, bezchybné herecké výkony a práce s každým detailem, dělají z tohoto filmu mimořádnou podívanou.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Po Rédlovi další vynikající česká minisérie. Každý díl je konzistentní a celá série je poskládaná jako puzzle, které do sebe pomalu, ale jistě zapadá. Tvůrci si vyhráli s každým detailem, herci hrají přesně i v menších rolích. Jediná výtka, kterou bych měl ( všiml jsem si toho už u Rédla ), ty interiéry bytů obyčejných lidí vypadají zoufale ohyzdně, jakoby obyčejný člověk té doby nemohl sehnat slušný, nový nábytek. Jako pamětník té doby vím, že lidé bydleli podstatně lépe. Jinak ale naprostá spokojenost.