Zlatý Glóbus 2013 (2013) (pořad)

Tři slova - Sly, Arnold, Will. Jinak docela nuda, chci zpátky Rickyho!

Terapie láskou (2012)

Nakonec se z toho vyklubala celkem normální romantika, přestože to za začátku vypadalo na něco podstatně zajímavějšího, ale tyhle filmy mam rád. Navíc výkon Bradleyho Coopera mě ohromil, fakt špička, už kvůli němu si zaslouží 80%.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nemam slov, nápaditá scifi, bez megalomanskejch efektů dokáže zaujmout, Bruce je bůh a Pepík frajer. Slabejch pět!

Slova (2012)

Výborný komornější drama, excelentní herci, hlavně Bradley Cooper a Jeremy Irons naprosto bezchyby, O tom jak božský sou ty tři herečky se asi nemusim ani zmiňovat. Příběh sem hltal, vyprávění Jeremy Ironse bylo úžasný a závěr se mi zdál ideální. Něco přes osmdesát procent, nicméně to asi nebude uplně pro každýho a spousta lidí určitě namítne, že se nudili...

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jo je to extrémně nastavovaný, ano, některé ze scén mimo knížku jsou pro tenhle film zcela nepodstatný, ale pomáhaj celkovýmu obrazu společně s pánem prstenů. Nezaujatej divák se asi bude možná i trochu nudit, ale pro někoho kdo čet knihu, žere pána prstenů je to zážitek. Při některých scénách, zejména při hádankách sem si nostalgicky zavzpomínal na to, když se Hobita někdy asi v devíti letech čet. Paráda, těšim se na další díl a vůbec mi nevadí, že si tvůrci namažou kapsy možná trochu zbytečným protahováním příběhu, ale každý kdo knihu čet, musí uznat, že příběh v ní je příliš přímočarý a ne uplně dopodrobna rozepsaný aby se dal film natočit bez přidaného materiálu. Jediné mínus co bych našel je možná přílišná "nereálnost" a triková přeplácanost některých akčních scén, nicméně ty by nemusely být špatný v 3D. Za mě určitě 90%

Total Recall (2012)

Nevim proč sou všichni tak kritický, je to dobrej scifi film, pěkný prostředí, pěkný herečky, dobrej herec, spousta akce. Originál je jinej, ne lepší, je béčkovitější, srovnávat Arnieho a Colina taky asi neni uplně možný a odkazy na originál mě docela pobavily. Určitě aspon 75%.

Země bez zákona (2012)

Upřímně hodnotim spíš to, že mě film bavil, než skutečnou kvalitu. Lawless má pěkné dobové zpracování, kostýmy, účesy, auta, moonshine v zavařovačkách a dobrý herce. Příběh už je trochu slabší a člověka moc nevtáhne. Líbila se mi taky hudba, která je většinou v podobě banja nebo kytary v jižanskym stylu. Tom Hardy tradičně nejdrsnější bytost pod sluncem!! 75%

Méďa (2012)

Mírný zklamání, většina vtipných scén je už v traileru a další vtípky sou většinou jenom náhodně zařazené hlášky. Máru mam rád, Milu bych sežral, ale film byl celkově dost průměrný.

Až vyjde měsíc (2012)

Skvělá hudba a herci, ale jinak mě to moc nebavilo...

Skyfall (2012)

Javier Bardem hraje padoucha, kterej je hodně ve stylu záporáků v prvních bondovkách, dobře ujetej a s neuvěřitelně promyšlenym plánem. Craig se mi jako Bond líbí a finální řezničina byla super. Spousta vtipnejch scén a vždy elegantní Bond. Uplně dokonalý to nebylo, ale hodně dobrý to bylo. A Bérénice neni asi ani třeba komentovat ;)