Letuška 1. třídy (2003)

Scény jako když Gwyneth stojí před zrcadlem s letušským oblečkem a říká:"Je tak... hebký " , mi příjde vtipné (zřejmě reklama naPerwoll). Bohužel ne v tom dobrém smyslu.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ale jo, celkem by to šlo. Někdy se to až moc táhlo a objevovaly se tam hlášky z dřívějších filmů od Poledňákové, což e dalo čekat. I tak jsem se docela nasmála. Prostě taková pohodová komedie, která dá zavděk spíše střední věkové kategorii.

Lolita (1962)

Úžasný film, který Kubrick, jak jinak, ztvárnil skvěle. Co dodat, je to prostě klasika.

Match Point - Hra osudu (2005)

Vážně nepřemýšlím nad tím, že tenhle film mě od Woodyho překvapil, to je klišé. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale pak mě děj pohltil. I když se námět může zdát ohraný, podle mě je film natočen tak, že nad tím ani člověk nepřemýšlí. Konec mi připadal právě v něčem odlišný. Prostě jak se říkalo na začátku, vše záleží na štěstí.

Michael Jackson: Thriller (1983) (hudební videoklip)

Klasika. Tenhle klip je úžasný, o songu nemluvě, nedá se snad ani nic vytknout. Michael byl bůh.

Moje superbejvalka (2006)

Další "super" komedie, která mě docela pobavila. Prostě taková pohodová záležitost s dobrým námětem, i když Annu Faris moc nemusím. Ale Uma je prostě skvělá.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Geniální! Tahle podívaná plná bristkého humoru není pro každého, ale mě do detailů uchvátila. Pro mě nejlepší surrealistický seriál, jaký nevznikl nikdy předtím a už ani nevznikne. Mimochodem myslím, že Ministry of silly walks dostane každého.

Muž na laně (2008)

Poutavě natočený dokument, o vášni jednoho člověka, který se nebál uskutečnit svůj sen. Už jen proto je to hrdina. Jediné co bych změnila je asi zdlouhavost filmu. Samozřejmě musím poukázal i na jako vždy úžasnou hudbu Michaela Nymana. Sečteno podtrženo-4 hvěždičky.

Někdo to rád horké (1959)

Nestárnoucí klasika, která nikdy nezklame. Sice jsem tento film viděla nejméně dvacetkrát, ale s radostí se na něj dívám znova a znova.

Nevyhrožuj (1996)

Nechápu, co je na to vtipného, ten humormi příjde vážně tragický a primitivní. Klasická ukázka filmu, kde se režisér snaží trumfnout počet "vtipných" scén za minutu. Chápu, že je to parodie, ale co je moc, to je moc a přece jen někdy méně znamená více.