• Pohádka

Ten večer (2007)

Z tohto filmu som si odniesla myšlienku, že v živote žiadne chyby nie sú. A hneď je život krajší. Pekný film s príjemnou hudbou.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Priznávam bolo to detské a asi si to nezaslúži 4 hviezdičky, ale nejaká nevysvetliteľná sila ma núti dať ich. Krásna krajina plná všelijakých bytostí a hovoriacich zvieratiek, zlá čarodejnica, dobrý lev a deti, ktoré musia preukázať odvahu plus pekná hudba.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Celkom dobré, len neviem či to nezanechalo následky, lebo v supermarkete som nakúpila iba paradajkovú omáčku, med a soľ a zajtra idem vyrábať kruh :)

Kouzelná romance (2007)

Milé, vtipné, rozprávkové, veselé, zábavné a rozkošná Amy Adams.

Enigma (2001)

Jeden z tých vojnových filmov, ktorý približuje to čo bežne ostávalo skryté, prácu dešifrovacieho týmu. Dobré herecké obsadenie s Kate Winslet na čele.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Zaujímavé pozorovať situáciu počas vojny v Nemecku detskými očami so všetkou bezstarostnosťou a hravosťou. Farma,pyžamá,hra s číslami, stačí , že sa na oblohe objaví tmavý dym a vieme čo sa deje. Náznaky podfarbené skvelou hudbou zasiahnu srdce viac ako všetko odhaľujúce scény. Na konci som plakala ako Vera Farminga, bolestne, vždy takto reagujem na filmy, kde je spomínaný holokaust, ale treba ich točiť aby sme nezabudli.

Ostrovní zprávy (2001)

Možno pre niekoho nudné, ale vo mne ostal taký zvláštno pekný pocit , aký som už dávno nemala. Drsnosť krajiny a herci, to sú tromfy tohto filmu.

Absolvent (1967)

Dobré dialógy, dobrí herci a tá hudba :) Skvelý záver, neverila som, že to tak skončí a našťastie skončilo.