Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Vizuálně hezká (Alicia) - jinak rozvleklá nuda. Málo vtipné, málo akční, neoriginální, nemastné, neslané, nevtahující do děje = ztráta času. Moc nechybělo a usnul jsem, jako spolutrpitel vlevo... ČSFD hodnocení 27.8. 81% - dobrý vtip.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Do čtvrtého dílu velmi dobré 4*. Pak se to na můj vkus příliš odkopalo (5.-6. díl) ne úplně šťastným směrem a mysteriózní složka se vytratila. Ještě budu chvíli doufat v zázračný obrat, ale pochybuju, že se z toho podaří vydojit něco překvapivého.

Transformers: Zánik (2014)

Na to se prostě nedá dívat, pokud vám není 10... Příběh je slušně řečeno slabý, špatně podaný a někomu přišlo strašně fajn roztáhnout ho do nesmyslné stopáže - důsledkem je extrémně nezáživný paskvil, který vám svou blbostí nonstop leze na nervy (pokud zrovna nedřímáte). Grafika je stále hezká, jedině podle toho jsem odhadoval, že omylem nehledím na nějaký asylum knockoff. Bitvu jsem ale po hodině vzdal - nevím, jestli mě autoboti nechytli v sucharské náladě, ale mám pocit, že série si dopřála pořádný sešup a zánik je nevyhnutelný. Snad nám nenadělí ještě blbější prequel...

God's Not Dead (2014)

Josh v první hodině filozofie narazí na profesora Radissona, antiteistu, který téma náboženství hodlá shrnout do tvrzení "God is dead" (Nietzsche) a vyžaduje všeobecný souhlas. V Joshovi se ovšem probudí správný křesťan a navzdory zjevným komplikacím se Radissonovi vzepře. Dočkáme se tedy sporu zastánce kreativismu s módnějšími pohledy na věc. Josh bude muset obhájit tvrzení "God is NOT dead" a docela se zapotí. Nicméně ateisti zde tahají za citelně kratší konec. Jsou to pěkné svině, jejich životy jsou pusté, prázdné a beznadějné (pokud právě neumírají a neobrací se) - tvoří jen nutné pozadí pro černobílou Boží reklamu. Provedení je překvapivě dobré, herci sympatičtí, hudba slušná - pro věřící hodné doporučení. Zapřísáhlým ateistům doporučuji vyhnout se obloukem - dejte si raději jemně provokativního Pozemšťana.

Pod kůží (2013)

NE! Nepředstavitelně nudný, rozvleklý, zbytečný, gigantický fail... Na slíbené mimozemské korporace sytící gurmány z vesmíru rovnou zapomeňte. Autor textu distributora si zřejmě šlehnul něco hodně kvalitního a rozproudilo mu to fantazii - bohužel tvůrci filmu už takové štěstí neměli. Jestli si říkáte, že stále zbývá Scarlett - pak ano, uvidíte ji stále dokola. ALE neodolatelně určitě nepůsobí, takto hnusně jste ji ještě neviděli, čestné pionýrské. K dobru jí přičtěme, že se tváří konstantně mimozemsky, což je asi nejvýraznější scifi prvek v celém díle. Na začátku jsem naivně doufal, že se něco začne dít a vůbec ještě netušil rozměry právě probíhajícího průseru... Ne, nic se dít nezačne a během téměř dvou hodin padne snad 30 vět. Vyhrává trvale monotónní, řídce pak dramatická hudba. Nuda vás bude krájet v každé minutě. Jste-li opravdu MOC stateční, dočkáte se zaslouženě ubohého závěru/nezávěru, který překvapí jedině tím, jak nečekaně je špatný. Taková debilita, eh!

12 let v řetězech (2013)

Délka je přetažena nemálo přes hranici dvou hodin a nepřehlédnete to - některé záběry jsou neskutečně rozvleklé, až je vám trapně za samotné aktéry. Film se dá přežít, pokud jste správně naladěni a neviděli jste nedávno jiný kousek s otrokářskou tematikou. Děj bohužel absolutně ničím nepřekvapuje a od první chvíle až po suchý závěr jde vše podle předpokladu. Punc zajímavosti dodává pouze značka "dle skutečné události".

Rivalové (2013)

Strhující podívaná od první minuty. Během soupeření Laudy a Hunta se prostě nestihnete nudit a v žádném případě nemusíte být fanoušek F1. Film je plný emocí a napětí řádně graduje i v případě, že nezvratný vývoj událostí znáte ze skutečnosti. Vizuálně je vše perfektní, hudba taktéž bez chybičky. Není co vytknout, byla opravdu radost dívat se! Komu se toto nelíbí, je nenapravitelný alternativní suchar.

The Human Race (2013)

U každého "trochuhůře" hodnoceného scifi doufám, že snad nebude tak zlé - to jen nechápaví konzumenti zase hodnotí béčkové provedení a neoceňují kreativní scénář. Takže bez předsudků a s velkou chutí do toho... Béčkové provedení tedy rozhodně nechybí, teď už jen doufám v ten skvělý scénář a v mezičase počítám rozprsknuté hlavy. Mezičas se nám ale trochu protahuje a originalita prskajících hlav rapidně klesá. Vše se zvrhává pouze v hledání motivu "závodu smrti" - ale to jen pro vás, samotným aktérům krvavé žně absurdnost situace až tak nevadí. Někteří si dokonce bez potíží "pokecají" o sbírce porna pod postelí. Tohle mrzácké dílo lze doporučit opravdu jen v případě hodně velké nudy pro večerní odpojení mozku a skalním fanouškům prskajících hlav.

Don Jon (2013)

Nemastná, neslaná komedie kombinující porno a romantiku. To je asi jediné originální, hlavní alfa samec je totiž děsný porno závislák. Z šedi romantických komedií zde na chvíli vystupuje jedině Scarlett Johansson, jinak se trapnost střídá s nudou. Nedoporučuju ani sledování s přítelkyní, pokud náhodou není o pár desetiletí starší - to byste v závěru mohli bodovat.

Absurdistán (2006)

Na pár století si zdřímnete a je z vás nejinteligentnější člověk planety? Paráda! Ale že si nijak chytřejší nepřipadáte? Vítejte v Absurdistánu! Svérázná komedie staví zrcadlo dnešní společnosti ovládané reklamou. Ačkoliv je dílko trochu ujeté, obsažené myšlenky rozhodně nejsou mimo mísu. Máte-li v sobě aspoň trochu chuti nadávat na celý dnešní svět, tady se určitě pokocháte. Velmi příjemné překvapení.