Temný případ (2014) (seriál)

HODNOCENÍ 1. série: Hm, šestý nej seriál?. Díl po dílu: 1.díl byl dobrý a na úvod jsem si řekl, jo to bude dost dobré. 2.díl omílání věcí kolem dokola a nikam jsme se neposunuli. 3.díl to jsem i usínal, šílené (mám se dívat dál?). 4.díl, dívám se pořád na stejný seriál? 5. díl, že by změna, ale stejně mě klamou, bude to jinak. Šestý, sedmý a osmý díl! Díky tomu jsem dal ***. Jinak celkově trochu nuda. Plno keců, které s tím nemají co dělat. Plno (v uvozovkách) sexu, který s tím nemá co dělat (ale kdo by se na to pak díval, že?). Plno hluchých míst, odehrávající se v autě (což by vydalo na jeden díl). A potom už klasika: není telefonní signál (v USA?), happy end (jak jinak), vraha jsme viděli už na začátku (to tak bývá), jsou v tom zapleteni i policejní a politické "špičky" (v čem nejsou), a na konec, co jsme si to jsme si, give me five, jsme kámoši. Jedno oko nezůstalo suché. Jak to dopadlo? Vzali se :-) Kdyby natočili čtyř-pětidílný seriálek smeknu a nemektnu. Takhle mektám. HODNOCENÍ 2.série: Bohužel to nejde hodnotit zvlášť!??? Dnes to nebude díl po dílu. Toto bylo úplně něco jiného! Kdo to v 8 dílech neviděl, tak ho lituju! Tady se aspoň něco dělo a ne jen jezdilo od farmy k farmě jako v 1. sérii, a ještě se tam blbě žvanilo o ničem. Řešily se tu problémy a vyšetřoval zločin po celou dobu a ne jen v posledních dvou dílech. Mělo to spád a akci! A že to dopadlo, jak to dopadlo, možná některým vadí. Bez happyendu nedovedeme žít. Asi proto to má tak špatné hodnocení. Já díky tomu zvyšuji hodnocení na ****. 1. série: 50% 2. série: 90% Nejlepší postava Vince Vaughn. 3. série: odpad!

TýTý 2013 (2014) (pořad) odpad!

Za prvé! Jsou to divácké ceny! A to je tak vše. Jak si to lidi vyberou, tak to je. Za druhé! Ale moderátor!!! Katastrofa (nechce se mi držet prst na vykřičníku - dám jen jeden)! Včechnopárty je skvělý pořad, jsou i díly nepovedené, ale je to skvělý pořad. Pane Šíp podívejte se někdy na Thálii, tak se moderuje. To bych dokázal taky dvě hodiny číst text a vzít za to balík. Nezávidím, ale mělo by to být zasloužené. A konec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Přerušit Miroslava Sýkoru bylo netaktní a hnusné!

Most (2011) (seriál)

To jsou seriály! Nikdo se tam nemusí řezat od rána do večera jako na divokém Banshee. Nemá to milión dílů a žádný jasný konec jako v orwellovském Homelandu (i když jsem neviděl 3. sérii a ani už mě to neláká). Je zde vše jasné už po první sérii. Vrah je dopaden a usvědčen, ať už to dopadlo jak chtělo, dobře či špatně. Seversky chladné, ale po každém ukončeném díle se nemůžete dočkat pokračování, kéž by něco takového uměli i v českém Cirkuse Bukowski, kdy vám bylo jedno co se bude dít dál. Herci? Saga (Sofia Helin) hrála, jako by se asociálkou narodila a v druhé řadě projevila i city. Úžasné. Martin (Kim Bodnia) ji perfektně sekundoval a ve finále obou sérií mnoho očí zvlhlo. Zkrátka kdo neviděl nepochopí a kdo viděl a nechápe... Dívejte se na výše uvedené tituly. Každý má svůj šálek kávy. Nenutím, chápu... Edit po zhlédnutí 2. případu: 1.série (pokud se to tak dá nazvat) - 100 %. 2.série - 100 % (dal bych i 150 %). Úžasné. Chci vidět další. Nebo něco podobného!!! Dočkal jsem se 3. série. Opět nezklamal! 100%

Banshee (2013) (seriál)

Taškařice nehynoucí aneb terminátor šerifem. Spíš radiátor než terminátor. Do toho můžete bušit taky celou dobu a nic se nestane. Tolik ran nevydrží ani Bud se Spencerem a Rambo dohromady co Lucas Hood hlavní kladný HERO. A ráno vstane, a ksichtík jak dětská prdýlka. Už po čtvrtém dílu jsem se začal nudit a bylo mi jasné jak to skončí. Teď si říkáte, tak co jsi na to čuměl až do konce! Taky se divím. Chtěl jsem jen vědět, jestli další díly budou stejně blbé jako ty první. Nebyly! Byly ještě horší. A tak bych chtěl vydat varování před tímto seriálem. Kdo je normální ... vlastně nejsem normální, když jsem to viděl do konce. Takže, kdo není normální, tak se na to nedívejte. Není tohle vlastně nejlepší reklama? Ale abych jen nehanil. Jednu hvězdu jsem dal za postavu transvestity, nebo kdo to byl (vlastně kvůli němu jsem na to čuměl). Ten jediný měl mozek na svém místě. Tuto vymoženost nepoužil nikdo včetně scenáristů (jeden díl jako druhý jen v posteli byla jiná baba a na bradu dopadaly pěsti jiných chlapů), herci (těm jsem nevěřil ani slovo, jestli hráli v horizontální nebo vertikální poloze, nejlépe hrály krávy na jatkách), režiséři (těm bych nedal natočit ani nitě na špulku). Jedna série stačí. Na co jsem to čuměl, čím nás to krmí, už nikdy více, ať to dopadne jak chce. A tak volám: je to běs! Je To Běs! JE TO BĚS! Ale to už jsem někde psal. Souhlas s komentářem Conducteir.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

1. série: Jo! Nebylo to dlouhé. Jen šest dílů, kde jinde nestačí ani 4 série. Skvělé herecké obsazení, perfektní hudba. Nevím který seriál se tomu přibližuje. Připojuji k mým oblíbeným! 100% 2. série: Více násilí, více sexu, více drog, více hluchých míst. Nemělo to takový odpich jako první série. Poslední dva díly to "zachránily". Chci ještě vidět další sérii? 85% I přesto první liga mezi seriály.

Atlas mraků (2012)

Motto filmu (dle mého): Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Viděl jsem šest filmů během necelých třech hodin! A to najednou!!! Jeden o námořníkovi, další z fast foodu, o skladatelovi, novinářce, důchodcích a divoších, kteří zjistí, že se na zemi nedá žít. Bodejť by se tu dalo žít, mezi lidmi, kteří nevědí co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Tento motiv se odvíjí ve všech filmech, které přeskakují z jednoho na šestý a druhý a další a zase zpět a vrátí se na třetí během vteřiny skočí na pátý ještě jednou na ten samý a tak pořád dokola až mě ty skutečně nesympatické ksichty začali vadit skoro víc, jak v The Social Network. Ale abych jen nekritizoval. "Líbil" se mi ten "film" o skladatelovi. Napadlo mě si to sestřihat a pouštět si jen to. Zbytek nevím, sranda byla s důchodci; divoši a novinářka, tak to mi splynulo vše dohromady. Chvilkami jsem měl pocit, že se dívám na Trosečníka (ten Hanks hraje furt stejně). Teď zjišťuji, že jsem těch filmů asi viděl víc než šest. Tak vám nevím, mám to hodnotit nebo nemám. Mám to vydržet a podívat se ještě jednou. Brrrrr. Hodnotit to nebudu. Zase by se hodilo: NEHODNOCENO. Edit: Ale co dám dvě. Dvojka, jdeme. Jak říkal starý Plha.

Králova řeč (2010)

Nehodnotím. Jsem cynik. Nic to se mnou neudělalo. Dokonce jsem u toho usnul, ale to se mi u takových filmů stává. Proto nezasedám v Akademii.

Elysium (2013)

Sci-fi? Vždyť takhle se žije už dnes. Nudné a směšné akční scény. Ani se mi nechce věřit, že jsi natočil tak skvělý film District 9, Neille. Možná to mohl být dobrý film, ale bez sci-fi prvků. Takhle vznikl cajdák à la Ordinace v kulaté zahradě ve vesmíru.

Normal (2009)

Film o "normální" zvrhlosti masového vraha v "předvečer" největší masové zvrhlosti v historii Evropy. Film psychologicky rozvíjí "normální" myšlenkové pochody masového vraha a jeho obhájce. Silné monology i dialogy by možná vynikli bez podkreslení hudby. CO JE TO DNES ZA MÓDU!!! V každém filmu se dnes musí blbému divákovi hudbou podkreslit děj, neboť divák je tak tupý, až debilní, že neví co se tam děje. A tak to tvůrci podkreslí hudbou, a to nejlépe, tak aby byla hlasitější než mluvené slovo. Polovinu filmu jsem si večer televizi pouštěl nahlas, abych něco zaslechl. Nedivím se, že to dostalo nominace za hudbu, když porota nic jiného neslyšela. Chtěl jsem dát víc hvězdiček, ale tahle móda mě sere. A tak každý film, kde bude hudba hrát celý film, má u mě o dvě hvězdy méně.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Seriály hodnotím až skončí. Nebo aspoň až skončí série. CB mě zklamal. Podle reklam, které tomu předcházely jsem čekal daleko víc a trochu podoby jako The killing nebo Broadchurch. Bohužel zločince už nám naservírovali hned ze začátku seriálu, a tak k žádnému překvapení nedošlo. Jen doufám, že další série nebudou. A pokud ano, bez mé účasti. Plus: představitel por.Kuneše. Mínusy: od Bukowského, jeho fňukání jaký má osud (mohl si za to sám, od začátku), až po závěr seriálu.