Vzpomínky (2006)

Typický Scott s rychlou kamerou a rytmickým střídáním dějovýcha a akčních pasáží. Start filmu je výborný a děj pozvolna plyne dopředu, ale pak se najednou zasekne. Problém je v tom, že chvíle, kdy spolu s Denzelem Washingtonem zjistíme, nepůsobí jako kalayzátor, ale právě naopak: děj zakonzervuje a na klíčový zvrat si počkáme až v závěrečné třicetiminutovce. Na DEJA Vu se dobře dívá, ale dalo se z něj vytěžit pdostatně víc. *** a půl *. Pokud ale máte rádi DW a jeho chlapácké vyšetřovatele s drsnými manýry, bude se vám líbit. Stejně jako těm, kteří obdivují NEPŘÍTELE STÁTU a podobné hi-tech vypalovačky ukazující sledovací techniky za pomocí družic, staeltitů a všech těch objektů létajících ve vesmíru.

Earth (2007) (TV film)

Úžasně spektakulární.

Spider-Man (2002)

Svižně pojatá adaptace klasického komiksu, která nenudí a díky výborným efektům i uvěřitelnému výkonu hlavních postav dokáže udržet pozornost až do konce. Nad ostatními herci ční William Dafoe, kterému podobné role prostě sedí jako ulité. Celkově slušná a odsýpající zábava, která nic převratného neřeší a coby sobotní večerní oddychovka poslouží téměř ideálně.

Den poté (2004)

Zelená agitka o globálním oteplování, která se dá sledovat prakticky jen s cílem orazit si po vysilujícím pracovním zápřahu a podívat se na pěkné efekty, kterými Emmerichovo dílo jen hýří. Příběh jako takový je profláknutý, herecké výkony toporné a dialogy bezvýznamné. DEN POTÉ je jako Simona Krainová: hezky se na ni dívá, ale víc od ní čekat nemůžete. A možná ani nechcete :)

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

IRON MAIDEN IS MY RELIGION! Slovy nelze popsat, jaké pocity prožívá fanoušek Iron Maiden při sledování tohoto filmu. Pohled na fanouška, který po skončení koncertu štěstím pláče a poté se emotivně pomodlí a poděkuje Bohu, je symbolickým vyobrazením toho, jak jsou IM v současnosti po celém světě přijímáni: jako ikona, modla, symbol či totální kult. Část dokumentu, která popisuje turné po střední a jižní Americe, je dechberoucí (fráze, ale tady platí beze zbytku) a díky ní pochopíte i člověka, který dal v práci výpověď, aby vůbec mohl vidět koncert Maidenů. Mejdni jsou v životní formě a právě v té je ukazuje i FLIGHT 666. Btw, Nicko je vážně sympaťák každým coulem :)

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Nadprůměrný a očekávatelně se vyvíjející televizní film, který zaujme zejména solidně zachycenou mrazivou vězeňskou atmosférou a Janem Hrušínským v "nečekané" roli kriminalisty. Hezkých 70%.

Prvotní strach (1996)

Ú-Ž-A-S-N-Ý výkon Edwarda Nortona, se kterým se svezl i standardně mizerně hrající Richard Gere. Výborné soudní drama, které se do vás zakousne od samotného počátku a od chvíle, kdy dojde na lámání chleba, je jeho tempo vážně strhující. Kdo má rád podobnou sortu filmů, určitě si přijde na své. A hlavně, Norton je prostě famózní. V takovém věku taková role... tleskám!

Milk (2008)

Sean Penn je neskutečný. Dokáže zahrát úplně cokoliv, což ukazuje i v případě homosexuálního aktivisty a posléze supervizora Harveyho Milka. Penn hraje tak, že bych mu málem uvěřil, že je vážně na kluky. Jeho lišácký úsměv, když pronese lascivní poznámku nebo poškádlí svého milence či gesta, jimiž na pódiu hypnotizuje bouřící dav, jsou podmanivá a přistihnete se, že tenhle chlapík se vám minutu po minutě stále sympatičtější. Penn si pro sebe ukradl celý film, který je podařený i svou retroatmosférou konce 70. let a zdařilým polodokumentaristickým prolínáním skutečných historických a filmových záběrů.

Sbohem, baby (2007)

Přeceněný film, který je jen lehce nadprůměrnou akční detetivkou s otřepaným zpracováním, ale nápaditým námětem. Idea, že samotný únos dítěte nemusí být jen automaticky počinem zvrhlého pedofilního vraha, a může mít další pozadí. Solidní scénář, výborné zachycení prostředí a mistrně natočena scéna při setkání s pedofilem, ale občasná zmatečnost v ději, ztráta logické návaznosti a především neuvěřitelně zprofanovaný Morgan Freeman. Nicméně závěr filmu je hodně silný, stejně jako morální dielma, jemuž musí hlavní hrdina čelit. **** když zavřu obě oči.

Old Boy (2003)

Představte si, že stojíte u telefonní budky a zatímco váš přítel hovoří s vaší dcerou, vás najednou někdo unese. A drží vás patnáct let v jedné místnosti bez oken a s televizorem, aby vás poté najednou zničehonic pustil ven. Co byste v tu chvíli dělali? Asi se snažili přijít na to, co tohle všechno mělo znamenat. A zhýralý Dae-su není výjimkou. Za živiot už dovedl ublížit hezké řádce lidí, takže teď se zoufale snaží přijít na to, kdo z nich stál za tím, to se mu stalo. Pravda je ale až neskutečně mrazivá... Příběh muže jdoucího za odplatou za patnáct ukradených let s takovou vehemencí, až se vám z něj tají dech, je vystavěn na jednoduchém základu, na nějž se nabaluje dynamická režie, úchvatný soundtrack a rytmicky dokonalá kamera oscilující mezi dechberoucími bleskurychlými akčními sekvencemi a dlouhými vizuály. Forma nad obsah? Ale kdeže. OLDBOY je film, který se do vás svým příběhem zakousne a při závěrečné katarzi vám půjde hluboko pod kůži. _______ "Kladeš si špatnou otázku: neptej se, proč jsem tě unesl. Zeptej se: proč jsem tě pustil?"