Já, padouch 2 (2013)

Klasická rodinná podívaná s roztomilými dětmi a pěknou animací. Pro děti fajn. A mně potěšili Mimoni, kteří jsou skvělí, takoví neškodní Critters.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Tak jako jsem si asi po 10-ti knihách od S. Kinga všimla jeho schématičnosti, tak i u Kim Ki-duka jsem nemohla nepostřehnout jeden stále se opakující prvek. Nemyslím nemluvnost, obraznost a skoro žádný děj, ale myslím postavení hrdinek. Nejsem feministka a vítám všechna filmová postavení na pohlaví nezáležeje, ale pokud se role stále opakuje, nudí a mě to přijde, jako kdybych prokoukla kouzelnické triky a jsem zklamaná. Všimla jsem si, že téměř každý Ki-dukův fim se začne hýbat, když ženská něco provede, něco za co musí být potrestána, protože všechno, co následuje je její vina. Luk - zamiluje se do rybářova syna a na chudáka starce zapomene a stařec spáchá sebevraždu; Drsňák - ukradne peněženku a stane se z ní děvka; Coast-Guard - přemluví svého kluka, aby přešli do zakázaného území a on je zabit; Čas - jde na zbytečnou plastickou operaci a její kluk je zabit; Jaro, léto...svede mnicha a z něj se ze žárlivosti stane vrah; Ostrov - její vinou zemře přítelkyně chlápka, kterého chce a oba jsou pak pronásledováni. Možná mám halucinace a musím si dát o Kima pohov. Jinak Jaro, léto...patří k těm lepším Kimovým filmům.

Jasmíniny slzy (2013)

Tak, co nám to tady Woody servíruje? Koktejl antidepresiv a alkoholu, jak se píše v anotaci, který popíjí zhýčkaná Cate Blanchett, aby přetrpěla svou náhlou finanční i citovou chudobu a taky svoji póvl sestru naprosto postrádající ambice. Jasmine se snaží přežít ve světě chudoby, vlezlých lidí a "podřadné" práce. Kámoši Neuróza a Deprese ji jsou vždy po ruce. Z filmu a hlavní hrdinky čiší zoufalství a touha po stéble, kterého by se chytila. I já ji fandila, aby se dostala z toho bahna, ve kterém se rochní, a do kterého se s každým pohybem bohužel propadá hlouběji. Jasmíniny slzy se sice tváří jako komedie, ale ve skutečnosti to je tragédie jedné ženy, které nezbývá nic jiného než blázinec nebo sebevražda. Skvělá Cate. Toho Oscara si zasloužila. Bohužel z filmu jsem měla pocit nedokončenosti. Sledujeme flashbacky do minulého Jasmínina života, které ostře kontrastují s její novou situací. Ale děj nikam nesměřuje a hlavní hrdinka se stále nehýbá s místa. Dá se říct, že jak film začal, tak skončil.

Jeden musí z kola ven (2011)

Pět hvězdiček jsem filmu nedala, jen protože to není můj žánr. Ale kdyby byl, Jeden musí z kola ven by se umístil mezi top 10 mého žebříčku. Nebudu předstírat, že jsem film pochopila ve všech jeho kličkách a náznacích, ale myslím, že to není důležité, protože toto je jeden z těch filmů, u kterých musí pár otázek zůstat viset ve vzduchu. Co ovšem dělá film výjimečných a skvělým je excelentní obsazení s Garym Oldmanem v čele. Jeho pan Smiley je osamělý člověk, kterému se v očích zračí vykřičník, abyste se před ním měli na pozoru.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dlouho jsem rozmýšlela, zda-li do tohoto filmu jít - netajím se nedůvěřivostí ke komediím. Byla jsem ovšem mile překvapena. Jednoduchý námět byl vyplněn skvělými hláškami, situacemi a hereckým výkonem skvělé dvojky Pegg-Frost. Zápletka tu sice hrála druhou roli, ale i tak příjemně překvapila, stejně jako některé krvavé scény, které jsem opravdu nečekala - ona to opravdu není zas až tak čistokrevná komedie.

Její případ (2005)

Pěkně depresivní film o ženě, která ač je sama v hajzlu největším, pořád bojuje za sebe i za ostatní. Neznám detaily případu, ale naprosto věřím tomu, že co musela hrdinka zažívat, je pravda. Já být jí, zdekuju děcka a vydám se někam, kde jediným slušným živobytím není jen práce v dole. A pokud je většina věcí ve filmu pravda: tak co to je za kraj, že všichni chlapi kolem jsou svině? Doufám, že se ta nemoc nerozšíří. Jediná vada na kráse: Charlize je na hlavní hrdinku až příliš krásná.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Takový lepší díl Buffy, přemožitelky. Hlášky byly sice úsměvné, ale nic, co by mě zvedalo ze židle. Herecké výkony, takové, jak je čekáte - průměrné. Většina toho stojí a padá na Megan Fox. Je to vážně hodně sexy krásná herečka a moc bych jí přála roli, která si nebude zakládat jenom na těchhle jejich vlastnostech, a dá jí šanci hrát - doufám, že to umí. Podobné filmy bohužel jenom podrývají její kariéru a situují ji do pozice onanistického symbolu, který moc dlouho jako hvězda zářit nebude. Příjemná hodinka a půl, ale do kina na to netřeba.

Jentl (1983)

Dlouho jsem váhala, než jsem si muzikál s Barbrou pustila, ale jelikož mě kdysi naprosto nadchlo Hello Dolly, překonala jsem svůj zbytečný strach a zpestřila si sobotní dopoledne, v době, kdy jsem se ozdravovala z návštěvy fitu :-).Nádhera, a tím nemám na mysli jen jedinečný Barbřin hlas, ale celé jímavé zpracování příběhu, ze kterého jde vidět, že ho točila žena. Tím nechci říct, že muži neumí točit romantické filmy, ale stejně jako v Piánu děj plyne jaksi pomalu, a přesto nemáte pocit nudy a plytkosti, které pomalému toku hrozí. Každá scéna je nabitá emocemi stejně jako jednotlivé postavy. Pozornost je věnována každému detailu a doteku, mající svůj význam. Nejsem si jistá, jestli se film zavděčí všem, spíše ne, ale musím říct: kéž by více muzikálů bylo takových a aspoň částečně nahradily ty roztančené hezouny.

Jezero smrti (2008)

Nízkorozpočtový thriller, jež je důkazem, že není třeba přemrštěných efektů, aby se dosáhlo napínavého a děsivého výsledku. Stačí pár harantů s nožem a zápalkami, les a jedno auto a dobrý film je na světě. Sice z herců žádné superhvězdy asi nikdy nebudou, ale mám pocit, že o nějaké velké hraní tvůrcům ani nešlo. Jen konec mě naštval, protože se nemůžu rozhodnout, jestli byl tak odfláknutý, nebo tak dobrý, protože neskončil žádným happy-endem. Jen doufám, že další thriller, na který budu koukat, skončí dobře.

Jindřich VIII. (2003) (TV film)

Asi jsem se v poslední době zamilovala do historických fresek, zvláště těch televizních (hollywoodské "trháky" viz Trója, nebo Alexander Veliký mě spíše odrazují) a konečně vím, kdo že to byl ten JIndřich VIII. a jak je to s těmi manželkami. Největší pozornosti se dostávalo jeho druhému manželsvtí a docela mě mrazí, když pozoruji, jak se bezmezná láska přehoupla k nechutné nenávisti a následné popravě. Místy tyran, místy laskavý manžel...hlavně ať je syn...