blixadovan

homepage
Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 11.3.2009  18:08
    10 způsobů lásky (TV film) (2008)

Film by asi dobře fungoval jako televizní záznam divadelní hry, ale takhle to působilo násilně, místy nelogicky a ehm.. teatrálně (viz Tereza Kostková - na divadle by to asi vypadalo hezky, zde nikoliv).

• 15.3.2009  10:47

Mišík je skvělej muzikant, to se dávno ví a pořadů o něm bylo natočeno dost, stejně tak jako o jeho učinkování v kapelách šedesátých let, různých represích a zákazech tehdejším režimem. Tento pořad měl být snad o něčem jiném? O jeho astmatu? Komplikacích diabetu? Nebo o všem dohromady? Nepůsobilo to moc kompaktně, místy hodně bulvárně, někdy až pateticky. Držím mu všechny palce!

• 3.12.2009  07:59

Režisér Tomáš Mašín ukázal většině českých režisérů jak se točí filmy. Připravenost, vize, kvalitní scénář, obrazové zpracování filmu. Naprosto přesně vystihl atmosféru oněch tří let nejen v životě jednoho rodícího se levicového intelektuála, ale celé společnosti. Kryštof Hádek do role dobře pasoval, floutek s mladických výrazem, nezbytnou cigaretkou v puse. Jediné, co mi uniklo, byl důvod obsazení druhé hlavní role a role kamaráda-malíře polskými herci, kteří museli být předabováni. Nepřišli mi až tak charismatičtí a nenahraditelní, aby to nemohli hrát čeští herci, roumněj bez nutnosti dabingu. Nic proti polským hercům, ale když jsou stejně předabováni, trochu to ztrácí smysl.

• 5.2.2009  18:33

Paráda, byl jsem nadšen, příjemně plynoucí příběh s výbornou Ellen Burstyn a hlavně jejím filmovým synkem, který jen tak tak přežil celých 112 minut, každou chvíli jsem čekal, že ho někdo umlátí, nedivil bych se. Skvěle vybraná doprovodná hudba, čeští tvůrci se mají v tomto ohlednu ještě mnoho co učit. Scorsese zde dokazuje, že jeho žánrové rozpětí je široké a že dokáže natočit sugestivní snímek dojímající i úsměv vykouzlující. Teď koukám, že malou Audrey hrála Jodie Foster, to mě nenapadlo.

• 10.12.2012  11:06
    Alois Nebel (2011)

Jednoznačné vítězství formy nad obsahem. Škoda, vždyť předloha nabízí poměrně výrazný dějový oblouk.

• 1.1.2011  11:09

Až do shlédnutí tohoto snímku jsem vůbec netušil, co všichni na tom Russellovi Croweovi mají, ale teď už chápu. Je přesnej. A je fajn, že někdo natočil snímek o drogové mafii trochu jiné než té, kterou zobrazuje Scorsese, Coppola nebo DiPalma, tedy té "taliánské". Řemeslně se asi dá vytknout máloco, já nemohu nic. Stran děje mi trochu vadilo, že na konci vypadá Frank Lucas trochu (opravdu jenom trochu) jako klaďák, když pomáhá dopadnou zkorumpované policajty. Na masovích vrazích nelze hledat stopy lidskosti!

• 3.4.2010  23:00

V roce 1998 byl tento snímek uveden v Karlových Varech na 33. ročníku MFF pod českým názvem "Láska je tlustá žena".

• 25.6.2011  11:37
    Anatomie lži (TV seriál) (2009)

Jediné, co dělá seriálek jakžtakž sledovatelným, je charisma Tima Rotha, což však na druhou stranu hodně shazuje tradičně zoufalý český seriálový dabing - v originálním znění je to o několik řádů jinde. Kdy už konečně zodpovědné osoby pochopí, že svými bohulibými úmysly ničí minimálně polovinu kvality snímků? A proč Anatomie lži? To je jeden z nejzoufalejších "překladů"! Vyšetřovací metody mi přijdu místy pitomé, ale chápu, že to je asi v rámci formátu takovéto typu seriálu nutné.

• 11.1.2009  09:58

Kbybych chtěl někomu představit tvorbu Woody Allena, půstil bych mu Annie Hall, nejlepší film z jeho tvorby, jaký jsem zatím viděl. Obsahuje vše, co dělá Allena výborným režisérem-vynikající dialogy, (sebe)ironické poznámky, vtipná (velmi) situační komika (vaření humrů!!!) a vztahově neurotické problémy jeho postav. Navíc jsou zde objevné a překvapivé momenty, kdy vychází z role a promlouvá k divákům a rozmlouvá s nimi. Výborný je také nápad s napsaným myšlenkovým pochodem při seznámení Alvyho a Annie a pozorování vlastních postav v minulosti. Jedním slovem-paráda.

• 14.4.2009  20:44

Scénář filmu napsal sám život, lépe řečeno dějiny, tedy nelze k němu mít přílišné výhrady. Achilovou patou filmů snažících se reflektovat život a činy nejrůznějších diktátorů, teroristů, bojůvek, narkobaronů atd. apod. je to, že ve snaze o zjištění motivací k mnohdy brutálním činům, jsou tyto osoby, event. organizace vykreslely tak, že jim lze podlehnout, jinými slovy, že divákovy sympatie bývají (ať už chtěně nebo nechtěně) na straně zla. Ulrike Meinhof zde vystupuje jako manželem podváděná matka dvou dětí a levicová novinářka, která se změní v hybatelku teroristické bojůvky-jasné a zřetelné důvody tak radikální životní změny ve filmu vykresleny nejsou, povrchově to vypadá jako jakési utržení se ze řetězu po opuštění manžela, toto je samosebou nesmysl. Ještě více (vlastně méně) se to týká i Andrease Baadera, ten zpočátku působí jako šílenec (no, on jím vlastně ve skutečnosti asi i trochu byl). Evidentně se tvůrci soustředili na vytvoření dokonalé rekonstrukce několika zásadních let v životě RAF s důrazem na autentičnost, což se jim podařilo v míře vrchovaté. Představitelé hlavních rolí neměli chybu, krásná Dylanovo píseň na konci filmu také ne, z kina jsem odcházel navýsost spokojen a měl jsem o čem přemýšlet (nejen o tom, proč v sále byly celkem 2, slovy dva diváci)!

• 23.1.2009  21:09

Se změnou režiséra došlo i k razantní změně v přístupu k tématu, nutno uznat, že ke změně k lepšímu. Batman začíná je skutečným filmem a ne jen barvotiskovou přehlídkou komicsových, co možná nejprapodivnějších, postav, jak tomu bylo u filmů Joela Schumachera. Konečně je to tvor z masa a kostí ( i když taky s jistou licencí) a taky s jasnou minulostí, která dává jeho činům motivaci. Leitmotivem snímku je strach, téma pomsty a spravedlnosti zde sice mohlo být rozvinuto více, ale bylo by to asi na úkor děje. Film šlape jak čerstvě namazaný batmobil. Výběr Christiana Balea do hlavní role byl jistě správným krokem, neokoukaná tvář, úsporné herectví a ztlumený hlas. Katie Holmes však není příliš přesvědčivá v roli silné právničky, působí příliš dětsky a zranitelně. Těším se na opětovné shlédnutí Temného rytíře, hodně věci mi bude jasnějších.

• 10.1.2009  13:12
    Bezva finta (1985)

Vtipná lehkonohá komedie se spoustou vtipných Belmondových průpovídek je ideálním relaxem, u kterého není třeba hlubšího přemýšlení, ale u kterého se lze královsky bavit. Zajímavá je "sexoška" Kim Cattrall, která se už tenkrát uměla ukazovat nahá:-)

• 30.12.2008  13:26
    Big Lebowski (1998)

Hodně vtipných situací by asi v jiném filmu vyznělo docela trapně (např. židle zapřená o dveře otevírající se opačným směrem), ale tady to všechno sedí. Výborné obsazení ústřední dvojice a jejich třetího spoluhráče Steva Buscemiho, který však svůj vrchol zažívá až po zpopelnění. Pěkně zpomaleně natočená úvodní sekvence z bowlingové herny a Jesusův výstup – do detailu vymakaná fajnová prácička. K tomu příjemná hudba. Dude říká, že ve svém volném čase dělá to, co všichni, tedy hraje bowling a jen tak jezdí kolem. Chtěl by někdo dělat něco jinýho ? Ještě tak potkat Julianne Moorovou…

• 13.1.2009  22:47
    Blízko nebe (2005)

"Chtěnost" z tohoto filmu čouhá na sto honů. Nedostatek nápadů na obyčejný příběh je zde nahrazen snahou o formální experiment, ale vychází z toho prapodivný hybrid Million Dollar Hotel (sám o sobě rovněž neinvenční a nepovedený snímek) a snahy o kopírování Jeunetova filmového rukopisu. Nesnesitelná je angličtina, která působí jako audionahrávka špatné angličtiny pro samouky. Vůbec tomu nerozumím, snad si dneska nikdo nemůže myslet, že udělat tzv. evropský film, znamená natočit ho anglicky ? Film měl být asi vtipný a zábavný, ale je směšný (více však nudný) a obtížně dokoukatelný. Jedna hvězdička za Tuvu Novotny.

• 30.12.2008  13:27

Skvělé!Film jsem viděl už třikrát a ani jednou mě nestihnul nudit, ba naopak, bavil jsem se od začátku do konce. Ústřední píseň je geniální, naprosto mě uhranula. George Clooney je neuvěřitelně vtipnej, což jsem nečekal, tudíž mě velmi příjemně překvapil. Šíře hereckého záběru Johna Turturra je rovněž obdivuhodná.

• 22.3.2009  11:28
    Byt (1968)

Vtipná, animačně dokonalá groteska vzbuzující (alespoň) ve mě skutečnou tíseň z nemožnosti uskutečnit chtěné.

• 3.4.2010  23:06

Snímek byl uveden na 33. ročníku MFF v Karlových Varech pod názvem "Báječné ženy u vody". Režie : Claes Olsson

• 29.12.2008  14:16
    Celebrity (1998)

Chytrá a svěží komedie o životě tzv. celebrit nevybočuje tématicky ani formálně z tradice allenovské komedie, plné vtipných dialogů a momentek. Celebritou se může stát kdokoliv, kdo je mediálně na očích, ať už něco dokázal nebo ne, což je bohužel častější. Ti, kteří opravdu něčeho dosáhli, tzv. celebrity pravděpodobně ani neznají. Kdyby byl Woody Allen o 20 let mladší asi by hlavní roli svěřil sám sobě. Ačkoliv Keneth Branagh tvrdí, že se snažil hrát sám za sebe, nelze v jeho postavě nevidět „herecký rukopis“ Allenův. To ale nikterak nesnižuje jeho výkon, naopak Velmi vtipná je momentka s Donaldem Trumpem (hraje sám sebe a chce nechat zbourat katedrálu, aby místo ní postavil mrakodrap) a výborný je taky Leonardo Di Caprio. Nohy Charlize Theronová taky hrají báječně.

• 20.1.2018  20:57

Fakt, že se člověk při sledování tohoto filmu ani minutu nenudí, asi nejvíce ocení víkendoví návštěvníci multiplexů s obligátními barely nejídla a nepití, nicméně je potřeba zdůraznit, že film nenabízí nic jiného než další z mnoha šablonovitých akčních filmů s tisícem a jedním klišé (snad nejhorší jsou takové ty vtipy na konci filmu při jakémsi happy endu, které mají vyloudit přiblblé pousmání, však to znáte). Na druhou stranu, do poslední chvíle nebylo (teda minimálně mě) jasné, jak příběh dopadne. Liam Neeson hrál opět Liama Neesona, což nevím, zdali je dobře nebo špatně. Množství krve a šrámů (docela nelogicky) na jeho obličeji se měnilo mnohem častěji než výraz jeho obličeje.

• 2.2.2009  21:57

Jakoby se Pedro Almodóvar nemohl rozhodnout, zdali chce natočit psychologickou studii osudem těžce zkoušené ženy ve středních letech, nebo grotesku či své obvyklé panoptikum více či méně trhlých postav. Faktem je, že to celé asi dělal záměrně a taky je třeba uznat, že jednotlivé ingredience jsou dávkované přesně. Je evidentní, že ve svých pozdějších filmech cituje své časné snímky, škoda jen, že se k divák k snímkům asi obvykle dostaly v opačném pořadí. Carmen Maura je vskutku krásná ženská, Almodóvar má moc dobrý vkus na ženský. Celkově příjemné překvapení.

• 29.12.2008  16:32
    Cokoliv (2003)

Velmi vtipná komedie s skvělými dialogy, spoustu Allenových průpovídek jsem si vychutnal až po opakovaném shlédnutí snímku. Jasně, že se opakuje, ale koho to zajímá? Je fajn a sympatické, že dává šanci hercům, které by málokdo v jeho filmech čekal, Jason Biggs se mu za to náramně odvděčil. Christina Ricci mi zas tak zajímavá nepřijde, má takový krátký ručičky, ale vem to nešť, zábava to byla velká.

• 4.3.2009  21:21
    Comeback (TV seriál) (2008)

Hodnotím na základě shlédnutí pouhého jednoho dílu-vtípky na úrovni druhého stupně základní školy, připitomnělé pitvoření Tomáše Matonohy a jalová postava Martina Dejdara. Ne, tohle opravdu není nic, co by stálo za další shlédnutí.

• 6.1.2009  14:26
    Control (2007)

Jsem spokojený s tím, že si režisér vybral jako ústřední linii příběhu vnitřní svět Iana Curtisa a vývoj kariéry Joy Division byl trochu potlačen. I když, ona vlastně své největší slávy dosáhla až po zpěvákově úmrtí. Srovná-li si člověk živá vystoupení kapely ve filmu s autentickými, je jasné, že se filmařskému týmu podařilo vytvořit téměř dokonalou kopii. Jediné, co mi na filmu vadilo, bylo to, že ve skutečnosti Ian Curtis nebyl takový hezounek a na první pohled byl tak trochu "vyšinutý" (jakkoliv to slovo zní hloupě). Hudba je geniální, stejně tak jako texty, to je nezpochybnitelné!

• 9.2.2009  17:37

Tak toto bylo moje první setkání s "Dýjelem" a "Páskou" a musím říct, že jsem byl trochu zklamán. Čekal jsem něco temného na způsob Taggerta a Bedny, ale tohle byla celkem normální detektivka. Ačkoliv to, co očekávám já se může lišit od toho, co zamýšlejí tvůrci. Našetěstí se příběh obešel bez potoků krve, honiček v autě atd. apod. Civilnost snímku hodně moc pokazilo téma transplantace ledviny, to byla opravdová zhovadilost, tvůrci se mohli přece aspoň zeptat lékařů transplantacemi se zabývajícími, zbytečně moc nesmyslů koncentrovaných kolem ní.

• 7.2.2009  16:39

Myslím si, že se jedná ve svém žánru o průměrný kousek, ale znalcem novodobých animovaných filmů pro děti a jejich rodiče nejsem. Ve střední části jsem se nudil. Že se budou diváci občas nudit asi předpokládali i samotní tvůrci a tak vkládali do příběhu krysoveverčí skeče. Dojemný konec, tak to má být.

• 23.1.2009  21:25
    Don Juan (divadelní záznam) (1990)

Úsporná scéna, vynikající herecké obsazení a výborná režie společně s nadčasovým textem. Plný počet.

• 23.1.2009  21:22
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Celý lékařský tým sice používá skutečné diagnostické a léčebné metody, zpravidla však v nesmyslných indikacích a někdy dokonce i nelogicky a nemožné je i to, že veškeré procedury provádějí jedni a titíž lékaři. O to ale v tomto seriálu vůbec nejde, je to pouze efektní pozadí pro představení jednoho muže-doktora House, ostatní tvoří pouze stafáž. Ani jedna postava nemá ani špetku Houserova charismatu. Hugh Laure je pro mě skutečným zjevením, dabing Martina Stránského je rovněž skvělý a dobře se k němu hodí. Koneckonců i vzhledově jsou si oba podobní. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil, že v jednotlivých epizodách vůbec nejde o prazvláštní diagnózy, ale o pokusy rozšifrovat komplikovanou osobnost doktora House. V posledních dílech se bohužel spousta věcí opakuje, druhý lékařský tým (lépe tedy představitelé rolí) nemají ani trochu jiskry, místy působí toporně a jsou příliš ve stínu svého šéfa.

• 29.7.2009  22:22

Fascinující snímek ve své sugestivnosti, syrovosti a autentičnosti. Dynamická kamera dokonale vtahující diváka do děje. Málo slov, o to více emocí.

• 26.7.2010  14:37
    Elling (2001)

Gratuluji norskému režisérovi a celé norské kinematografii, že dokáží natočit snímek o palčivé sociální otázce citlivě, vtipně, svižně a hlavně s absencí kýče a tzv. laskavosti. Prostě příběh.

• 12.5.2009  13:36
    Eso es (1982)

Vynikající záležitost, která si naprosto bezskrupulózně dělá srandu z pana Hitlera, židů nebo obecně z válečného konfliktu, přičemž se neuchyluje k mřemrštěným karikaturám a nesmyslům. Belmondo je ve skvělé formě (bohužel český dabing nebyl Krampolův), jak fyzické, tak i ostrovtipové. Sláva.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7