• Thriller

Zita na krku (2011) (seriál) odpad!

Ach jaj ,horko ťažko zaplakala moja duša, Helenka, bolo ti toto treba???

Zlomok sekundy (2011) (seriál)

Včerajšia premiéra prvého dielu zrejme vojde do histórie slovenských seriálov ako deň zrodu nového žánru-záchranárska telenovela. Hlavnými charakteristickými črtmi sú: naivný scenár, smiešna réžia (alebo naopak?), stále usmievajúce sa hlavné postavy, ohurujúce nasprostastými dialógmi á la turecká telenovela, kváziakčné scény socialistického typu a zmätočné dejové línie. Nezabúdajme na príšerný postsynchron (to koho napadlo???) a ušidrásajúcu záverečnú skladbu neurčitého hudobného žánru, ktorý by moja stará mať (daj jej Boh večnú slávu) okomentovala slovami jej vlastnými-ako keď sa hovno na plot škriabe. Prvý diel bol zlý, zlý a zlý. Je mi jasné, že točiť na Slovensku seriál nie je srandavýlet do ZOO a zvlášť pre skostnatenú a podvyživenú inštitúciu ako STV, ale radšej nič ako toto. Radšej dochtor Ludsky ako toto (nemôžem uveriť, že som to napísal...). Možno sa stane zázrak a ďalšie diely budú kvalitnejšie. Možno sa stane zázrak a ja vyhrám v Lote. A možno by som mal prestať veriť na zázraky a nekukať STV.

Verso (2009)

Ani zápletka so slušným potenciálom ani pochmúrna vizáž filmu nedokážu napraviť to, čo v tomto filme zlyháva očividne najviac, a to slabučké herecké výkony. Film absolútne nemá kto herecky ťahať a spolu s neistou réžiou to dáva záruku, že na film zabudnete skôr, než skončia záverečné titulky.

Hangár 14 (2011)

Ani pri najlepšej vôli netuším, pre akú kategóriu divákov sa točia takéto brilantné kúsky, ale som kurevsky rád, že do nej nepatrím. Dúfal som, že aspoň Lexina pekná riťka dostane priestor, ale trt makový, nekoná sa ani to. Skrátka absolútny šit.

Nokas (2010)

U mňa za päť. Evidentne nikto nechcel z tohto filmu urobiť srdcervúci trhák. Žiadny policajní superhrdinovia, žiadne pubertálne efekty a litre kečupu. Takto to bolo a tak sme to natočili.

Princ a pruďas (2011)

Trochu streštené, trochu pripečené, ale nevadíííííííí, lebo Zooey bola ako vždy kúzelná a očarujúca, preto štyri oslintané hviezdičky.

Louis C.K.: Hilarious (2010) (pořad)

Tak na tomto počine Szekelyho mi neprišlo vtipné zhola nič. Možno som mal len blbú náladu, ale hodinové drístanie o vlastnej hlúposti vyšperkované neutíchajúcou túžbou po honení pri každej príležitosti mi ju teda nijak nevylepšilo.

Požáry (2010)

Jeden z najsilnejších filmov, čo som videl v poslednej dobe ( a možno vôbec). Chcel by som k filmu toľko povedať,ale nejak mi došli slová. Možno neskôr.

Brestská pevnost (2010)

Ovanul ma dych sovietskych socialistických filmov o Veľkej vlasteneckej vojne, ale absolútne mi to neprekážalo. Hrdinstvo stráviteľné, efekty uveriteľné, len škoda tých nepodarených animácií leteckých súbojov, bolo by to za päť.

Spojenectví rysů (2010) (TV film)

Toto sa proste už krajšie natočiť nedalo.