Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Obsahuje spoilery. Zatímco 1. série byla super a na pět hvězdiček, 4. série byl totální propadák a odpad! Ještě se mi nestalo, že bych viděla seriál, který by se propracoval během tak krátké doby na totální dno. A ta poslední epizoda, no to už byl poslední hřebík do rakve. Muzikál? Seriously? Když vynechám poslední trapnou, super trapnou sérii, byl to takový sympatický seriál s jižanským závanem, celkem pěkné prostředí a sympaticky  obsazené postavy. Styl sodoma gomora, každej s každým, pro jistotu dvakrát do kola, aby se ujistili, že to tak má opravdu být člověka trochu překvapil, ale beru to tak, že nebylo moc peněz a nechtěli přibírat nový herce, tak recyklovali, jak to jen šlo. Úsměvné bylo, když se snažili Jaime King (Lemon) skrýt její těhotenské břicho. A musím uznat, že jak mi byla ta herečka krajně nesympatická v první sérii, po porodu zkrásněla, těhotenství dělá divy. Oproti tomu Rachel (Zoe) se mi nelíbila ani v jedné serii a pátou, když byla po porodu, už netočili, takže nebyla příležitost to zhodnotit. Konzistentní z těch všech byl Cress Williams (Lavon), který se pere o první příčku v mé osobní oblíbenosti s Kaitlyn Black (AB), ti dva měli podle mě skončit spolu. Líbí se mi ten jižanský nádech, osobně tíhnu k seriálům a filmům typu Doc Hollywood, bydlet bych tam ale asi nechtěla. Aligátoři, víme.

Slunečno, místy vraždy (2010) (seriál)

Sympatický Matt, sympatická Kiele, obsazení není špatný, prostředí Floridy, mokřadů, sluníčka a moře, to je taky super, nápady na vraždu jsou taky bezva. No a tím skončilo mé pozitivní hodnocení. Jim je naprosto nesnesitelnej buran, nemá vychování, uráží naprosto každého, koho potká a obvinuje naprosto všechny, kteří znali obět, však on to někdo z nich určitě bude. Je to narcis na entou, protože doba a místo pro rozhovor nebo neopodstatněné zatčení jsou vždy taková, aby měl co nejvíc publika, či to udělá velmi teatrálně, přičemž na závěr toho správného pachatele zatknou řadoví policisti, které si s sebou najednou přivede. Jeho závěry nedávaj smysl, vaří z vody a není ani vtipnej, i když si to o sobě myslí. Forenzní jakoby neexistovalo. Ten mladej poskok v brejličkách nechápe, že odebírání důkazu z místa činu bez zaprotokolování a nafocení se nedělá a ten starej páprda, co si hraje na patologa zanechává na mrtvole víc důkazů než samotnej vrah. Taková parodie na krimi seriál. Není divu že to má jen 4 serie. Slabejch 50%

Hříšná láska (2001) (seriál)

Začátek mě celkem chytnul, praštili do toho hnedka první epizodu, to je na telenovely celkem netradiční, ale teda nakonec dlouhý to bylo až běda, postavy se stávaly čím dál méně snesitelné a konec jsem už dokoukala ze setrvačnosti. Taková klasická přeslazená, ubrečená a uječená telenovela. Musím přiznat, že jsem se o to víc začala zajímat o kávu, druhy a chutě, to bylo celkem pozitivní a taky se mi líbilo, že z naivní Palomy se stala celkem silná a sebevědomá žena, která se vypracovala díky své chytrosti a snahy.

Krásná Fatmagul (2010) (seriál)

Docela mě mrzí to nízké hodnocení. Je sice fakt, že jsem začala někde u 60% ale s postupem času se to vyšplhalo. Je to velice kvalitní drama na velice palčivé téma. Jako jo, herci své postavy tak trochu přehrávají a polovina postav je tam fakt k nesnesení, kamera je roztřesená, někdy neostrá. Z té hlavní dvojice Kerim (Engin) dost na zabití, je přehnaně ufnukanej a upřímně taky by zasloužil zavřít, první  polovinu jsem ho vyloženě nesnášela a druhou polovinu jsem ho nesnášela o trochu víc. Fatmagul je velmi tězká postava na to ji uhrát.  Beren to zvládla, myslím, výborně. Můj oblíbenec se stal Mustafa (Firat), role skvěle obsazená a zahraná. Trauma, kterým Fatmagul prošla, je těžké a psychické stavy, které se mění z minuty na minutu mohou některým divákům lézt na nervy, je potřeba si ale uvědomit, že to, co se jí stalo, je náročné zpracovat, extended version rape scene byla fakt dost silná a napsalo se o tom dost článků nejen v Turecku. Ten příběh je silný a nese poměrně dost důležitou zprávu. Téma znásilnění se v Turecku na počátku 21. stol. začalo velmi dopodrobna probírat a tenhle seriál (na motivy knihy a poté filmu ze 80.tých let) rozvedl téma do detailu a vyzdvihl některé velmi palčivé otázky, kterými turecká společnost trpěla a ještě trpí. Ale nedělejme si iluze, v ČR se o tom ještě ani nezačalo pořádně mluvit, důkazem je i to hodnocení od všech mužů tady. At je tento seriál pro některé odpad nebo ne, v roce 2010 to byl turecký fenomén, který otřásl nejen kulturní scénou.

To je vražda, napekla: Záhada čokoládových sušenek (2015) (TV film)

Prvních pět minut bylo celkem vtipných a donutilo mě to koukat a bylo to celkově takové sympatické, až na ten závěr, nikdy mě nebaví, když se vrah deset minut vykecává, proč to vlastně udělal.

Dar - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Ten příběh opravdu hezky graduje

Dar (2019) (seriál)

Když se díváte na Angelinu Jolie ve dvou různých rolích, tak vidíte furt jeden a ten samej výkon, furt to samý. Když se koukáte na Beren Saan ve dvou různých rolích, vidíte naprosto odlišnou osobu. Za mě fakt pecka! Je to skvělá herečka a kdo to nevidí, je slepej jak patrona.

Luisa a Lotka (2017) (TV film)

Celkem symaptické podívání, holky to herecky utáhly parádně.

Láska na zálohu (2019) (TV film)

No takova spatne okopirovana Laska pres internet. Misty az do oci bijici podobnost, trochu jinak recene vety s naprosto stejnym vyznamem. Stejna zapletka, bohaty podnikatel, nepochopena zena, on se to dozvi, ona se rozhoduje mezi virtualnim pritelem a nenavidenym chlapikem, ktery se kolem ni furt mota. Bethany je moje oblibena herecka, asi proto jsem to dokoukala do konce. Jinak o nicem.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Po čtvrté serii se tím už zdlouhavě prokousávám, začátek byl skvělý, určitě to dokoukám, postavy mají charisma, líbí se mi kostýmy a vypracované profily postav, mám ráda právnická prostředí, dohromady bych řekla, že to je moje oblíbená kombinace všeho, co mě obecně baví sledovat.

Časové pásmo bylo změněno