Vlk z Wall Street (2013)

Mělo to pár velmi světlých okamžiků, kdy se člověk zasmál, viz.scéna z klubu po schodech k autu, ale nebylo jich moc, výkon DiCapria byl ale bezchybný, dostává čím dál lepší role a hraje je skvěle.

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Koně, farma, dřina, pot, ovce, práce, neopravené ploty, problémy s vodou... jakobych byla zase doma a pokaždý mám nostalgický pocit svého dětství a mám chut jet z toho velkoměsta, osedlat si koně a prostě si vyjet. Je to dobrý seriál a opakovaně se k němu vracím.

Šmejdi (2013)

Já bych to všechno pozavírala, kudla v kapse se mi otvírala při sledování a pamatuji si, že moje babička na to taky chtěla jet a dostala zákaz, takže nejela.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Už jen proto, že je to asi nejlepší telenovela mezi těmi hroznými telenovelami, které jsem nikdy nesledovala, ale na tuhle jsem se dívala, takže to hodnotím spíš jako nostalgickou záležitost.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Zase takový kredit bych seriálu jako takovému nedávala, prvních pár dílů jsem se nudila a říkala si, že už bylo dosti teroristů vs.národní hrdosti. Zpracování v delší koncepci, jako v kterémkoliv jiném americkém filmu. ALE... tenhle seriál ode mě všechny hvězdy, které mu kdy udělím, jsou se stoprocentním podílem dány hereckému výkonu Claire Danes. Upřímně, ten film dělá ona, všechny ostatní si dovedu představit jako nahraditelné, ji ne. A navíc úplně přesně vím, jak jí v první serii bylo, mě se tohle stává pořád :) SPOILER: ne genius, ale blázen vidí pravdu DOPLNENI po třetí serii: první dvě serie byly super, ale ta třetí nestála za nic.

Sněhurka a lovec (2012)

Jedna důležitá poznámka k tomuto filmu. OST Florence and The Machine

Lip Service (2010) (seriál)

Jedinou herečku, která je i v real světě na holky jsem poznala z fleku (Heather Peace-a taky se mi nejvíc líbí), ale ostatní come oon... nedá se upřít, že od Bad Girls (jiné britské drama s LGBT tematikou) k Lip Service se ušlo kus cesty, to opravdu bez pochyby. Upřímně příběh Frankie je pro mě tak trochu zamotanej, postava se mi nelíbí a herečka vlastně taky moc ne. A jestli vidí někdo podobnost mezi Frankie a Shane (TLW), plochý prkno, klučičí vzhled, ojedu všechno, co se hýbe, tragický rodinný příběh outsidera... je to pořád dokola... Jediný, co mě udrželo a pravděpodobně udrží u sledovanosti jsou postranní linie.

Klub sráčů (2000)

Tohle je jen opravdu pro otrle a odpad je zaslouženě odpadem, ale já dávám 4hvězdy za to, že to je právě jeden z nejlepších odpadů vůbec, to je tak odporný, až je to prostě k ocenění, že se pod takovou "sračku" vůbec někdo dokáže veřejně podepsat

Czech Made Man (2011)

Neskrývám překvapení, které mi tento snímek přinesl společně s mladým režisérem, který tak dal najevo, že s ním do budoucna možno počítat a já se na jeho další tvorbu těším, snad to bude příliv čerstvé a tvůrčí krve na naše filmová plátna. V tomhle filmu najdete všechno, co naše správná česká nátura obsahuje. Vychcanost, plná náruč se stálým pocitem nedostatku, fakt, že tupá hloupost typu: kde jsem a co tady dělám, je nezbytným charakterem osobnosti a sečteno a podtrženo to nejdůležitější zlaté české ručičky, ty se nikdy neztratí. Výborná kamera a výborný scénář, který vám dá pocit, jakože nesedíte v kině nebo u obrazovky, ale někde v hospodě a kecáte s týpkem, který měl "z prdele kliku".

Norské dřevo (2010)

Z knihy jsem byla rozpačitá ze začátku, pak se to začalo hodně zlepšovat. Byla jsem ráda, že se mi povedlo knihu dočíst a zčerstva na to jít do kina, takže jsem měla okamžité srovnání. Z filmu jsem narozdíl od knihy byla rozpačitá ke konci. Jedno bez druhého nedává smysl a to, čeho se vám nedostalo v knize, máte možnost doplnit filmem, bohužel film bez knihy vyzní zmateně, neuspořádaně, nelogicky a úplně naprázdno. Některé scény nemáte šanci pochopit, pokud nevíte, kde v knize tu situaci najít a co všechno se k ní váže - viz.např. otec Midori. Jak se to ve filmu na začátku všechno nakupilo a odbylo najednou, ke konci to bylo rozvláčné a od knihy mírně časově neuspořádané. Musím ale upřímně říct, že v kombinaci obou kniha-film, celé to ve mně zanechalo hluboký a jedinečný pocit.