Blueberry (2004)

Doporučuju vypnout zvuk, potom se sjeď jako indián a koukni na to.

Azumanga daió: The Animation (2002) (seriál) odpad!

Tohle a komedie .... hahhahaa. Ne, radši zapařím Quadrax http://plnehry.idnes.cz/logicke/quadrax-iii-navrat-legendy-d0r-/clanek.A000922_052126_bw-plneHry-logicke_bw.idn než aby se mi rozpustil mozek něčím podobným. ___ Sledovat krvácení z nosu z pohledu na kalhotky a pak to všechno hysterický chování těch postav .. u Kristovi dobré vůle! ___ Hysterie se léčí masturbací, otaku sice nad tím honí ostošest, ale těm kreslounům to nepomahá http://images.google.cz/images?q=otaku . Jak je to možný? Voni nejsou skutečný, že? ___ Lepší pilulky než hoňba je análek, otaku stejně maj hemeroidy od věčnýho sezení a ty tak patáček snáze chňapnou chapadly v prdeli a nepustí. Navíc otaku nebude lhát, že je mu anime u prdele a tak se může vnutit aji normální holce . Když to nevyjde tak furt může pozvat kámoše a užít si poetičnost anime na vlastní kůži http://images.google.cz/images?q=tentacle+rape .

Veronica Guerin (2003) odpad!

Tento film dava smyslu asi jako filozofiove, politici a hoste poradu Ester Kocickove. Ze se v Irsku neco zmenilo diky smrti bulvarni novinarky? Potom je Irsko radne v prdeli a to na trech frontach. ____ 1 ______ Jednak mezilidske vztahy. Misto aby jeden poslouchal sve sousedy, treba v hospode, vzbouri se kvuli novinari. Vzhledem k tomu ze je Irsky pivo blivajz, maji irove lepsi veci kvuli kterym se bourit a pro ktery nechodit do hospody. ____ 2 ______ Druhak politika. Misto aby si Stado sefovalo system jako to delaji ve Francii - stavkami a ramusem - tak se cekaji Mucednice a Hrdinove. ____ 3 ______ Do tretice co se tyce Mafie. Meli ji unest syna (to by sklapla - ale na jak dlouho), pouzit jinou zbran (nekdo by to mohl vysetrovat - napul vyhra) nez kolt nebo ji vzit za spolecnika (nejlepsi - obe strany vyhraji). ____________ Docela me fascinuje, jak byla chytra, ze vedela kde presne si stoupnout aby ji nekdo rekl co ma delat dal. Taky mela peknej makeup a rtenku; Esterka by mela urcite radost. Zmalovat se jako kurva je totiz vskutku zenske = feministicke.

Rychlé šípy (1969) (seriál) odpad!

Pedobear by z vas mel radost.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Výborný dokument, rozhodně ne žádné předčítání učebnic. Místy by tam mohlo být více informací, ale rozhodně jsou použitelné - k přežití. Samozřejmě je to nahrané ale o to tady nejde. Na místech si zvolí zdánlivě zbytečně složitou cestu, to proto aby ukázal co se všechno může stát.

Claymore (2007) (seriál)

ženy bojovnice - jop. Mutace - jop. Lidé se jich straní - jop. Kvůli mutacím (nejen) - jop. Pravidla o nezabíjení lidí - jop. Zabíjí stvůry - jop. Stříbrné - jop ... oči jiné barvy - jop. Kde jsem to jenom viděl? http://www.csfd.cz/film/159966-zaklinac-wiedzmin/ . Jasný, japonci serou stejný hovna ale lepší. __________ NEMOhu se přEMOct - tenhle vál je EMO. A to je fakt nEMOc, to čeho jE MOc v anime, je to cesta na Temnou Stranu. Nejbližší Jedi ti to vysvětlí. __________ Ale to standardní manga emo se dá vydržet posouvat. U jiných aby si vysypal do klávesnice zrní nebo koupil takovýho překlápivýho ptáčka plnýho jakýsi vodičky __________ Uvod Intro a outro se povedli. Intro obsahuje zopakovani predchoziho deje, jeden se pak zorientuje, a outro obsahuje lakadlo a ukazky z dalsiho dilu. Hudba ujde. __________ Modelovani /**** osobni poznamka **** {premena, zasobnik} ****/ Zakladni pojem je tu dejme tomu *souboj*, protoze je tu probrano k cemu slouzi, proc bojovat i proc nebojovat, to jak kdy probiha, proc se bojuje, co je nevyhodou / nevyhodou souboje (prepeti, precerpani Yo-ki a zmena na monstrum) ... __________ Zakladem je ze v svete Claymore jsou monstra. Proti tem monstrum se bojuje. Dokonce se do tel lidi da dat maso monster a vycvicit je k boji proti temto priseram. Ale to neni jen tak a toto "frankeinsteinske" telo si bere svoji dan v tom, ze nesmi byt vyuzivani vlozeneho (priserneho?) masa naduzito; doslo by k nevratne nahle promene do hladove prisery se schopnostmi co "by zavideli" i rytiri Jedi. __________ lalalalalala __________ Je tu probrano unaveni diky utoceni a vyburcovani se k bezhlavemu utoku (berserk). Dale cim vice se utoci, a tedy pouziva Yo-ki, tim spise se dosahne "probuzeni" - nevratne zmeny tela - zmeny na priseru. __________ S tim, jakym zpusobem se branit a pripadne i jake formace brat se tu taky obcas jedne setka. __________ Nicemu se nedivim, vzdyt to maji skoro vsechno obtazene odsud http://www.chinapage.com/sunzi-e.html . __________ Odstup a davkovani Ten fracek, kteryho s sebou Klara taha a kterymu jde jenom o vytunelovani toho co ma v kalhotkach a o kterym to ona netusi, me sral. To je vsechno co jsem chtel "rict". Stejne bych to nekde napsal, takze uz to mame aspon za sebou. Jestli tam byl k necemu jinymu nez k polidstovani Klary, tak ani nechci vedet ( ). __________ Subjektiv vi hovno o tom, co je chyba scenaristu a mam pro nej novinku, pribehy se nemusi psat kapitolu po kapitole ale mohou se psat na preskacku http://www.darcypattison.com/plot/plot1/ , http://www.darcypattison.com/plot/plot2/ - zkuseni scenariste to tak delaji http://www.advancedfictionwriting.com/art/snowflake.php (Abych utisil drama, tak dodam, ze me to taky prekvapilo, kdyz jsem to zjistil, fakt ... sarkasmus to není protože za tím není smajlíček a jestli to sarkasmus je, tak si na otaku hraje - měl by u mě bonbón ... otaku si totiž vždycky vyměňujou smajlíčky protože v životě by se na ně nikdo neusmál ani omylem) . Predpokladam, ze chteli tocit Claymore 2, pripadne donutit lidi ke cteni mangy, kde by snad ty odpovedi nasli. Navic po tom, ze 1) dumyslne nektere informace ladovali "v ten pravy cas" 2) prihodne zneuzivali neznalosti divaka (mezer v informacich) k vytvoreni dramatu 3) nektere iformace opakovali tesne pred pouzitim nejakeho tricku aby se divak mohl dovtipit 4) nenaplacali na sebe prilis informaci najednou usuzuju ze scenarista vedel moc dobre co dela. __________ Tajemna Organizace __________ Pravidlo "Nezabijes cloveka" co organizace vydala neni tak uplne domyslene (coz se ostatne stane predmetem jednoho dilu). Zda se mi, ze to je takova stredoveka nedomyslena verze 3 Zakonu Robotiky http://en.wikipedia.org/wiki/Laws_of_robotics . Nicmene jen slepe prihlizeni zabijeni, krom toho ze zvysuje pohrdani Claymory u vesnicanu, muze skoncit slepym prihlizenim zabijeni ... sebe sama. Apropos, mohou zabit sami sebe (pocitaji se jako lidi, ne) ? __________ Jka uz jsem rekl, zatajovani informaci o organizaci jen prispiva k tomu aby se na to jeden koukal pripadne zacal cist mangu http://www.onemanga.com/Claymore/ . __________ Taky si nejsem jistej jak moc daval smysl vysmech XYZ Klare o tom ze je 47-ma. Vzhledem k tomu, ze tam jsou nahradni slecny tak neni posledni , jinak by snad byli slecny uz davno pred ni. To ale neznamena ze se ji nemela vysmat, uz jenom to ze si sebou taha nezletilyho pichace ... __________ Ty prisery se opravdu vyskytovaly tak rovnomerne, ze to tvorilo 47 postupne postizenych kraju? Takze mame kandidata na jedno SPIKNUTI. __________ Jak uz jsem zminil predtim, japonci resili a resili a ze to nedoresili do konce tolik nevadi, aspon se maji Animaci nad cim nasirat (a ostatni se jich aspon na chvili zbavi vzhledem k tomu, jak pilne budou svoje teorie sirit po netu). __________ Zrcadleni __________ "Mluvim" o 2 udalostech : 1) posledni boj Terezy (mysleny zacatek Claymore) 2) prvni boj s Priscillou (konec Claymore). (*) Na "zacatku" dostane ctverice "lovkyn" ukol zabit Terezu, z jedne z lovkyn (Priscilla) se stane Yoma. Na "konci" se ctverice kamaradek vyda lovit Yomu, prave tu Yomu z predchozi vety. (*) Pri obou udalostech se u "hlavni hrdinky" (Tereza a Klara resp.) ochomejta maly spratek - sirotek, poprve je to holcicka a podruhe chlapec. (*) Pokazde se z jedne z hrdinek skoro stane Yoma, v pripade "prvni udalosti" je to "skoro" jenom chvili, pak se lovkyne stane Yomou uplne. (*) Poprve je Yoma jedna z ctverice divek co bojuje proti jine divce, podruhe 4-ce divek bojuje proti jedne Yome. ... a.t.d ... _______ Kam jsem jenom dal ten zasrany zluty * kopirovaci papir? (* zluta je mnohem prijemnejsi na oci nez bila ) Pojdmez na to zesikma, zprima , zboku to nejde a zezadu by to bylo akorat prekvapeni. Jak jsem jiz naznacil "rec" bude o kopirovani. [*] "valkyrky" tu maji stribrne oci a blede vlasy (Zaklinac http://en.wikipedia.org/wiki/The_Witcher) [*] na konci se 3 kamaradky skrizi mece a prisahaji ze se znovu setkaji (3 Musketyri) [*] Klara se zda mit pohodlne vymenitelne koncetiny, prihodne tak jako u opotrebeneho stroje, zvlaste pak ruce (Terminator[ove]) [*] zminoval jsem se o vyhodach kopirovani? Nuze protoze sebereflexe je nemene dulezita tak http://www.onemanga.com/Claymore/33/02-03/ jako tak http://www.onemanga.com/Claymore/49/14/ . _______ POZNAMKY _______ Tento komentar obsahuje spoilery. _______ KDE _______ Anime http://gu1337.com/anime/234069-rs-mu-claymore-dvdrip-dual-audio-87mb.html a manga http://www.onemanga.com/Claymore .

My z Kačerova (1987) (seriál)

Jestli je to takova klasika, tak proc si na to moc nepamatuju?

Funny Games USA (2007)

Výborný film na přemýšlení, plný duševního i tělesného ponižování takže dojde i na humor. Autor si zvoli vznešené téma (viz. http://onegoodmove.org/1gm/images/philosophersmeaing.jpg ) a nízké prostředky, ale tak to přece máme rádi, ne? _____ ZABAVNE HRY _____ Máme společnost ve které jsou jistá pravidla. Pravidla jsou vytvořená uměle, důvodem většiny z nich je předejít připadně řešit nebezpečné chování. Jaké je to nebezpečné chování jak ostatním lidem - vražda, krádež, šílenství ... - tak i jedinci - obžerství (důvod špatné zdraví a tedy i možné zkalené myšlení), smilstvo (viz. pohlavní nemoci) ... - . __ Některá pravidla jsou náboženských kodexech, naneštestí se nerozumným zamítáním všeho spojeného s náboženstvím se vyléva vanička i s dítětem. Arabská burka ( viz. http://images.google.cz/images?q=burka ) je mimo jiné ochranou proti mužskému chtíči, není-li jím fetiš šatů (ale to by muž musel být transsexuál nebo žena). Krevní msta je ochranou proti vraždě. __ Pak jsou další pravidla, tzv. společenská pravidla - nech druhé domluvit, ženy mají přednost, pouštěj starší lidi sednout, učitel má pravdu, nemluv s cizími lidmi (Američané toto pravidlo neustále porušují)... - a tato pravidla jsou trnem v oku mladým lidem. __ Co když ta pravidla nejsou už dávno na místě? Dá se spoléhat na spravedlivý soud? Nepřehnal to Haneke s hraním Need For Speed (viz. action replay)? __ Nejsem si jistý zdali si Haneke jenom nepřečetl několik "oduševnělých" článků v novinách (nebo ještě hůře v sociologii) o dětském násilí, nebo zdali nad tím přemýšel do hloubky a pak zvolil vhodný příběh pro ukázaní . V každém případě to ví jen Haneke a jestli to poví, tak mo možná zavřou za obscéní myšlenky (a já vím na koho svést svoje, hehehe). __ Zábavné mi také přišlo, že jsem se v Zábavných Hrách smál já a ne postavy. Zvláštní. _____ VINA _____ Má se divák cítit provinile? Neřekl bych. __ Jak bych se já zachoval na místě obránců? Nevím, nejspíš bych před synem udělal hrdinu a vykopal je z domu. Vinu bych pak cítil akorát za zničené kovové boty. Pokud bych nebyl dostatečně silný, tak bych to aspoň hrál na důstojného mučedníka, to abych pak šel do nebe, anebo bych obětoval ženu a syna abych se zachránil. __ Jak bych se zachoval na místě útočníků? Užíval bych si to podobně jako oni. Vinu bych cítit ani nemohl protože bych to měl jistě předem obhájené, jinak bych to ani nedělal. Nicméně bych si pro jistotu svůj pevný názor nacvičil na malých zvířátkách, a kdybych si to rozmyslel mohl bych jít s klidem na patologa (protože rozmyslet si to pak by bylo mnohem snadnější). __ A jako divák? Výchazejme z toho, že to je pouze film, film není skutečnost a tedy žádná vina. Navíc ta rodinka se zachovala na mnoha místech hloupě, zvláště se spoléhali na pravidla či zákony, které jsou jen smyšlené. Když chci zvrhlé násilí (sice kreslené) kouknu na gurochan, když chci zvrhlé porno zavolám Haně a když chci zvrhlé myšlenky poslouchám rádio. V každém případě si musím dát pozor aby mi to nepřerostlo přes hlavu (tj. musím se postít a nepěstovat obžerství). __ Doporučuji těm co cíti vinu aby se šli udat na policii, uleví se jim. Spíš si ale myslím že tady zase někdo opisoval úvahy od Kamila Fily, filmového kritka. __ Mimochodem, proti vině za některé činnosti a myšlenky se mladí taky bouří. Zvláště pak feťáci - si myslí že jim vinu někdo nutí nebo co, právě proto by se měli stydět za svoje hloupé myšlení! _____ REKNI MI JAKOU FILOZOFII UZNAVAS JA TI REKNU JAKEJ MODEL HULIT _____ Haneke, předpokládaný světlonoš (Lucifer), naráží na prapodstatu veškeré filozofie, jeho část se odráží a část se láme. Prapodstatou filosofie je totiž utvořit a zajistit dobrou společnost, právě pak je možné dělat vědu (opačně bychom mohli skončit s kyberpunkem viz. http://www.csfd.cz/film/9138-tetsuo-the-iron-man-tetsuo/ - tj. drátují se řešení špatné společnosti na dobrou). Kdyby to nebylo prapodstatou filosofie, k čemu by pak byla dobrá? __ Světlonoš je Lucifer a možná i Prométheus http://www.abovetopsecret.com/forum/thread235713/pg1 (anglicky), filozofie a kultura mají s rakovinou více společného než rakovina s rakem a tahle holka potřebuje zacpat hubu muslimským hřebcem http://www.youtube.com/user/FactVsReligion (anglicky). Je na nás spravit ten chaos a nenechat si to přerůst přes hlavu. Slyšeli ste fetky, váš vůdce promluvil! __ .... viz. http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Philosophy (anglicky) . __ A jo, vím že jsem v slově filosofie jednou použil "s" a podruhé "z" . A jo, není to jedno viz. http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/zofos . __ Přestanu už psát, musím si léčit rakovinu hbitých prstů. _____ DOPORUCENO (film) _____ Rozhovor s režisérem rozdělený na 3 díly ( http://www.youtube.com/watch?v=c2U9kcpepoo , http://www.youtube.com/watch?v=roOl9PvEPjs , http://www.youtube.com/watch?v=dJ48tEdV2Fo ) . _____ DOPORUCENO (videohry) _____ Umělé bytosti s vlastním myšlením (takové propracovanější tamagochi) http://www.mobygames.com/game/creatures . Erotické tabu http://www.mobygames.com/game/windows/kana-little-sister . Simulace zlé společnosti http://www.mobygames.com/game/dungeon-keeper . Nakonec, videohry jsou ještě pokleslejší umění než novinařina a nějak přestali být o něčem ještě víc než kdy předtím byly .... Funny Games (from) USA . _____ DOPORUCENO (četba) _____ Utopia, k dostání čtená anglicky http://librivox.org/utopia-by-thomas-more/ . Propaganda a logické klamy http://doiop.com/KoukolProp . http://en.wikipedia.org/wiki/Sturgeon's_Law , http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law . Knížky od Franze Kafky a Charlieho Bukowského (které si jednou přečtu). Bible. Korán. _____ DOPORUCENO (hudba) _____ Queen - Bohemian Rapshody http://www.youtube.com/watch?v=qe9PSliDG4M . S&G Sounds of Silence http://www.youtube.com/watch?v=BvsX03LOMhI .