Eros (2004)

Z počátku jsem byl rozčarován, co to za hloupost natočil Antonioni. Po čase se mi to začalo v hlavě rozemílat a když film šel dál, bylo to stále lepší. V první povídce od Antonioniho je především krása vizuální (pěkné auto, ženy, krajina a příroda) doplněné výborným zvukem. Druhá povídka Rovnováha od Soderbergha je spíš humorná, naopak poslední povídka ruka od Kar-wai Wong je spíš smutná. Vše podbarveno pěknou hudbou a zajímavě spojeno (i když ty spoje mohly být kratší). Hodnotím po řadě 60%, 65% a 70%, ale jako celek dávám 80%.

Ve stínu Beethovena (2006)

Film mě zaujal především zajímavým dějem - dozvěděl jsem se něco o Beethovenovi (otázka je, kolik toho bylo smyšleného) a především si poslechl jeho pěknou hudbu dobře zakomponovanou do filmu. Diane Kruger je příjemné zpestření, jinak se ztotožňuji s komentářem klerika a francise. Dávám 80%.

Oidipus král (1967)

Opravdu mě film dostal - velmi živelný, poutavý, krásné exteriéry. Akorát jsem to úplně nepochopil, ale i tak jsem okouzlen na 90%.

Hlas moře (2004)

Silný příběh, snad mohl být ale trochu kratší, 75%.

Soupeři (1977)

Trochu zklamán, očekával jsem víc. Celý film je o tom, jaký magor je důstojník, kterého hraje Harvey Keitel. 70%.

Faktótum (2005)

Čekal mnohem víc Bukowského a Chinaskiho. Hank obvykle mlátil do psacího stroje (Bukowski na sklonku života dokonce psal na počítači), podnikal větší chlastačky, poslouchal vážnou hudbu z rádia (jednou zde náznak byl) apod. Taky mi nesedělo, že děj byl posazen do současnosti a hlavně tam chyběl typický Bukowského humor. Postavy jsou v čele s Mattem Dillonem elegantní na rozdíl od zjevu Bukowského a jeho hospodských známostí (to by se ale na film asi moc nehodilo). S předlohou se film nedá ani nemůže srovnávat a když si to odmyslím, výsledek je velmi dobrý. 80%.

Král Škorpión (2002)

Klasická americká akčňárna, kdo to má rád, užije si akce až dost. Scénář trochu slaboduchý, je to prostě oddechovka a nesmí se to brát moc vážně a moc přemýšlet. Nechybí opravdu krásná čarodějka. Doplněno i o trochu tvrdé muziky, možná i trochu parodie se najde (tedy já tam viděl Spidermana a Hvězdné války). Na pomezí 3 a 4 hvězdičky, 70%.

Znamení Raka (1966)

Taková klasická kriminálka. První půli jsem se nudil, od druhé půlky jsem byl zvědav, kdo ze všech podezřelých to bude a jak to dopadne. Dopadlo to tak nějak nijak, což mě zase trochu zklamalo. Průměr 50%, čekal jsem trochu víc.

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Nemám rád Funese, když hraje úplného blbce, jako ve Fantomasovi. Tento film, který jsem doposud neviděl, začínal stejně blbě a tak jsem myslel, že se ani nedodívám. Naštěstí šlo jen o začátek a později se dostalo i na scény, které mě pořádně rozesmály (rozšlápnutí obrovských balíků zákusků v majáku). Samozřejmě se jedná jen o bláznivou oddechovku, ale zaslouží si 75%.

...a pozdravuji vlaštovky (1972)

Tak tento film spadá do zcela průměrných, ničím mě nezaujal. Podivné je to, že děj se odehrává v zimě 1943, ale nikde není žádný sníh, naopak skoro pořád svítí slunce. Zvláštní je i to, že vězení mi přijde velice mírné. Pokud jde o zvuk, dialogy jsou často dost nezřetelné, jak už zde bylo v diskusi zmíněno. 50%.