Taxi (2004)

Fuck ya América! Už čekám jen na krádež naší Vesničky mé střediskové. :)

Johnny Mnemonic (1995)

Je to takových 50%, ale za "džízse" Lundgrena dávám 3*. Ovšem s tak skvělým námětem by se to mělo natočit mnohem líp.

Orel Deváté legie (2011)

Film měl docela dobrý start, ale pitomý scénář ho odsunul do průměru. Nicméně to bylo celkem zručně natočeno. 50%

Občanský průkaz (2010)

Parádní snímek. Tu dobu jsem nezažil a věřím, že to muselo být pro některé opravdu peklo, ale ta doba měla přece jen svoje kouzlo. Na jednu stranu mě mrzí, že jsem v té době nemohl žít a na tu druhou jsem za to rád. I když se mi nelíbily herecké výkony hlavní čtyřky musím dát 5*, protože přednosti tohoto filmu jsou úplně někde jinde...

Góóól! II (2007)

Jednička byla plná fotbalu, kvůli kterému se mi film líbil. Ve dvojce jde bohužel sport už dost stranou, i když to mohlo být i horší. Řešení "hvězdných" mores a rodinných problémů mě zrovna nebere. A jak by řekl klasik Míra Bosák: "Toto mělo s fotbalem asi tolik společného, jako čabajka s racionální výživou" Na trojku radši ani koukat nebudu....

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

"Ahoj Krabáku. Ahoj Earle" Super seriál o napravování špatností v životě jednoho lumpa. Je to podáno celkem vtipně a zajímavě. Samozřejmě má seriál pár super dílů, kde se opravdu zasmějete, pár slabších, kde se smějete míň a pár, ve kterých se třeba nezasmějete vůbec, ale i tak se na něj velice dobře kouká. Hlavní i vedlejší postavy jsou dost v pohodě, ale na Randyho-Earlova bratra nemá žádná z nich. Bez něj by byl seriál čtvrteční.

Králova řeč (2010)

Film o ničem a přitom o všem. S nepříliš zajimavým námětem si režisér pohrál dokonale. Colin Firth je herec s velkým H a Oscara za tuhle roli mu opravdu přeju.

Fighter (2010)

Baleovo obětování pro roli je neuvěřitelné (jak nám ukázal např. v Mechanikovi), ale nejsem si jist jestli to zrovna u tohoto filmu stálo za to. Jediné co mohu vyzdvihnout z The Fighter je právě Bale. Nic jiného asi za zmínku nestojí. Film si tak plyne, nic moc zajímavého a nepředpokládaného se neděje a ani kulervoucí souboje v ringu, které já mám tak rád a na které jsem se těšil se nekonají. Nicméně se na to koukat dá. 3* jsou tak akorát, ani víc, ani míň.

Spalovač mrtvol (1968)

Asi nejlepší český film. Herecké umění R. Hrušínského je prostě famózní. Neviděl jsem líp zahraného slizouna/psychopata. Díky tomuto filmu jsem si oblíbil oslovení "nebeská". Dál k tomu nemám co dodat.