Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Moc dobrý hero seriál. Zajímavé postavy, dějové zvraty, místy i černý humor, který mám moc rád. Postava Simona, kterou skvěle "zvláštně" ztvárnil Iwan Rheon je moje nejoblíbenější. Jsem zvědavý co se z něj ještě vyklube v dalších dílech. (koment po S02E03)

Útěk z MS-1 (2012)

Celkem solidní akční sci-fi, ovšem bez nijak zvlášť uchvacujícího scénáře. Akce bylo dostatek a Guy Pearce byl k popukání, když tahal z rukávů jednu hlášku za druhou. Docela jsem se díky tomu nasmál.

Memento (2000)

Moje mozkové buňky dostaly pořádně zabrat. Skvělý, originální scénář, režie zmáknutá na jedničku, sympatický Guy Pearce. Musel to být záhul tohle dotáhnout do konce a neztratit se v tom. Nechtěl bych tenhle film stříhat. Klobrc dolů.

Insomnie (2002)

Nedotčen norským originálem jsem si pustil Nolanovu verzi. Ačkoliv kriminálky moc nemusím, tahle byla víc než šťavnatá. Možná to bylo způsobeno tím, že už brzy víte kdo je vrah a v průběhu filmu se krimi proměnilo na psychologický thriller. Skvěle natočeno, skvělý Al Pacino. Film nedal ani na chvíli vydechnout a měl přimý tah na bránu, tak jak to mám rád. Dobrá volba obsadit Robina Williamse, protože díky jeho obličeji a grimasám skvěle přesvědčuje, že za to vlastně vůbec nemohl. :)

Útok na věžák (2011)

Žánrová cypovinka, která byla kupodivu zábavná. Jou, big gangsta´s word, we save the fucking world. Nigga powa.

Šéfové na zabití (2011)

Hlavní tři postavy si sedly jak prdel na mísu a všichni tři chlapi my byli neskutečně sympatičtí, ale i ostatní role byly skvěle obsazeny. Brutálně sexy Jennifer Aniston, zmrdík Colin a jako vždy parádní Kevin Spacey. Opravdu jsem se dobře bavil a pokud mě někdy v budoucnu můj šéf nasere, zajdu si do cikánského ghetta, kde mi poradí jak se ho zbavit. :)

Xena (1995) (seriál)

Xena a Herkules. Dva seriály, které jsem za mlada hltal díky TV Noha, když jsem přišel ze školy domů. Už tehdy jsem měl pro Lucy Lawless takovou menší slabost. :)

Zodiac (2007)

Na můj vkus přespřílíš dlouhý a místy dost fádní. Zodiac mě bavil opravdu jen asi do poloviny filmu a s přibývající stopáží mě pomalu přestávalo zajímat, kdo Zodiac skutečně je.

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Parádní, nekompromistní, velmi naturalistická jízda. Vypíchl bych první půli filmu, ve které se jako hlavní postava Carlton šplhá nahoru. Pokud by film zůstal pouze u jeho osoby, asi by to bylo lepší. Nicméně druhá část filmu se věnovala z větší části jeho kámošům a Carlton šel bohužel stranou. Každopádně jsem se ani na vteřinu nenudil a pro lidi, kteří mají rádi trochu násilí je film ideální.

Avengers (2012)

Akční pecka roku? Určitě. Spousta hlášek, akce, efektů a koneckonců se potvrdil výborný výběr herců.