Smrt čeká všude (2008)

Film, oceněný tolika Oscary - to jsem se musela podívat, ale odkládla jsem to pěkně dlouho, filmy o Iraku nemám ráda. Nakonec ale, byla jsem mile překvapená. Začátek mě celkem bavil, líbíl se mi James, který to všechno dělal na výbornou, ale tak trošku "jinak", a proto lezl krkem veliteli. Film měl ukázat to, že není jednoduché sloužit státu. Vojáci se nedokážou zpátky vžít do "normálního života" a často dávají přednost válce - jako to byl v případě Jamese - dal přednost bombám, než synovi.

Pevné pouto (2009)

Po přečtení pár komentářů jsem si řekla, že nebudu číst dál, protože by mě to 100% odradilo od projekce :-) A dobře jsem udělala. Naprosto mě to uchvátilo. Vtáhlo do děje a pustilo, až po doběhnutí titulků. Film nabitý emocemi, smutkem a napětím, až dokonce.

Neviditelné děti (2005)

Nebudu hodnotit povídky jednotlivě, ale shrnu to - všechny mě zasáhly u srdce a ještě dlouho jsem nad tím vším přemýšlala. Nejhorší na tom všem je, že všechno to, na co bylo ve filmu poukázalo, je fakt a né pouhá fantazie režiséra...

Alenka v říši divů (2010)

Tim Burton - můj velký oblíbenec, není divu, že po Sweeneym Toodovi jsem netrpělivě čekala na Alenku. Naštěstí jsem to viděla 3D. Kdyby ne, možná, že by mě na konci museli budit. Kdybych nevěděla dopředu, kdo je režisérem filmu, Burton by mě opravdu nenapadl. Na mě až moc vizuálních efektů a vůbec, takové, hodně barevné.

Zima za války (2008)

Michael je dítě, otce vnímá, jako "zrádce", který kamarádí s Němci. Pomáhá anglickému pilotovi. Nechápe nebezpečí. Příběh dobrý, ale film ukázal jen polovinu toho, co by ukázat mohl. U vleklého děje jsem měla čas vyžehli a to by se u mých oblíbených filmů z 2. světové stát nemělo.

Kramerová versus Kramer (1979)

Meryl Streep na filmovém plátně zbožňuju, ale v tomhle filmu jsem jí od začátku nenáviděla, i když se ve filmu jen "mihla". Za to Dustin mě mile překvapil. Stal se rovnocenným hráčem, který ukázal, že se dokáže o dítě postarat stejně dobře, jako matka, obětovat kariéru a poté se před soudem obhajovat. Jinak,Jinak dojemné drama, které hraje na citlivou stranu diváka - ale povedné.