Mikulášovy patálie (2009)

Knížní předlohu jsem nečetla, ale nejspíš ji vyhledám, jelikož zde mnoho z Vás píše, že je lepší, jak u knížek už tak bývá. Jinak film. Skvělá francouzká komedie, kde jsou hlavními aktéry děti. A to mě bavilo, koukat se chvíli na ten dospělacký svět dětskýma očima. Moje srdce si získal Kryšpín :-) To dítě musíte milovat za každou cenu, ten jeho rošťácký kukuč a nevinnost zároveň... Tenhle film se opravdu povedl.

Seriózní muž (2009)

Tak tohle jsem absolutně nepochopila. Taky jsem ho viděla na 3 části. Po každém kousku jsem si říkala, ale jo, ještě kouknu, jsou to přeci Coenovi, tak se určitě něco semele a celý film přehodnotím. Bohužel, nestalo se. Nemastné neslané, film o ničem. Ale jestli to tak mělo být, tak se omlouvám :-)

Pod sluncem (1998)

Ano, po tom, kdy přijela Ellen na statek, tušila jsem, jak to skončí. Ale i tak byl zážitek. Had "kamarád" Erik mi pil krev. Přála jsem si, aby mu to Olof více "natřel". Ale od takového dobráka, jako je Olof jsem to ani nečekala, typ člověka, který neubíží ani mouše, takový hromotluk, ale něžný a citlivý.... Kvalitní severské drama. Kvalita tkví v hereckém triu, hudbě a v prostředí, ve kterém je film natočený.

Ricky (2009)

Asi tomu nerozumím. Větší blbost jsem za poslední měsíce neviděla. Rickymu začnou růst křidýlka, ovšem nikoho to nevzrušuje, naopak, ještě se tomu rodinka směje, když lítá po pokoji. Ricky - Malý andílek. Andílka si představuju jinak. Pro mě skoro odpad.

Těžká rozhodnutí (2010)

Námět není špatný, Ford taky ne, ale to je tak všechno, celkově nudné drama ani s kapkou dramatičnosti. Absolutně nic mi to nedalo, akorát tak vzalo, a to čas.

Nezapomeň na mě (2010)

Celkově přijemné romantické drama, ale chvílemi mi to připomínalo nějakou puberťáckou blbost. Konec ovšem znemožnil celkový dojem filmu. Zemřít při teroristickém útoku? Teda, moc fantazie... Je pravda, že máme žít naplno, teď tu jsme a za hodinu být nemusíme, ale čeho je moc, toho je příliš....

Záložní plán (2010)

Hl. ženskou roli bych vyměnila, ale krásného Alexe bych nechala klidně o 20 min déle. Jinak příjemná romantika, sice s velkým množstvím nadsázky, na páteční večer, trávený sama se sebou :-) Jo a jak rodila ta ženská v tom bazénku - haha...

Doktor z hor (1992) (seriál)

Souhlas s duklakem2. Mě se to líbílo. Koukat pořád na "realitu" je někdy nuda. A to, že je to německý seriál - no a co, připadá mí to trapné, jak Německo pořád háže někde někde na hromadu, až už se jedná o filmy, nebo o něco jiného. Nejsem vyznavačem německých filmů, ale tenhle seriál je menší "zlo", než některé ostatní.

Prci, prci, prcičky (1999) odpad!

Nemůžu si pomoct, ale můj humor je úplně někde jinde, na téhle trapné komedii nevidím nic vtipného. Asi jsem nikdy nebyla ten "pravý" teenager, a proto jsem tomuto filmu a jeho dalším pokračování nepřišla na chuť.