Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Vhledem k tomu, v jakém tempu se u nás točí filmy, více, či méně dobrý herec asi bere, co mu příjde pod ruku. A to je škoda. Ve filmu jsem nenarazila na žádnou "normální" postavu. IQ tykve. Trošku jako člověka mám ráda, i jeho pár filmů, ale tohle je víc než nepovedené.

Robin Hood (2010)

Jsem hrozně konzervativní. Mě se to skoro vůbec nelíbilo. Crowe je sice kus chlapa :-) , ale podle mě mu tahle role nesedla a za druhé, Robin Hood, tak jak ho znám já, bohatým bral a chudým dával, to se ve filmu nějak vytratilo. 2 a půl hodiny "nudy" , až na Cate Blanchett. Russell je sice skvělý herec a celkově roli odehrál na jedničku, ale to jen vrámci toho, jak to mělo být. Postrádala jsem tam trošku více citu, oproti "rvačkám" - těch tam bylo požehnaně. Shrnu to. Je moje mínus to, že jsem hodně srovnávala, jak s knížkou tak s filmem s Kevinem Costnerem z 1991 roku.

Stopky lásky (2009)

Sice věřím, že člověk miluje jen jednou v životě, ale to,že mi tu osobu pomůže najít jakási věc na zápěstí, to ne. Opravdu americká romantika. Navíc, mě, krajně nesympatická Emma Caulfied. Jo, nějaké to ponaučení tam je, ale to bylo jasné hned na začátku, že si to uvědomí ... bla bla bla

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Kdybych na tohle šla do kina, nafackuju si. Film Woodyho Allena se jmenuje Hollywood v koncích, tomuhle by ale seděl víc ... Parodie na akční film. Diazová půlku filmu prospala, Cruise zase spal nakonci. O to nic. Ale scény jako například - chlápek visící na klobásách z okna vlaku, to jsem fakt nepochopila :-) Jen mi je líto, že tam hrál můj oblíbený herec Peter Sasgaard, toho tam bylo škoda.

The Cake Eaters (2007)

Krom skvělé Kristen Stewart není na filmu nic tak zajímavého, aby mě to donutilo si jej pustit znovu. Zdlouhavé, chvílemi nudné, moc postav, které člověk za dobu filmu prostě nepochopí. Škoda. A trošku otevřený konec, což mi taky vadilo, ale na jednu stranu, lepší, než ve většině filmů, kde je hlavní postava smrtelně nemocná, zamiluje se a umře.

The Runaways (2010)

Joan Jett znám, The Runaways bohužel ne. Ale to mi vůbec nevadilo. A nevadilo mi ani to, že film měl jeden směr, začátky - vzestup - pád, a nevadilo mi to proto, že v hlavních rolích byla Dakota Fanning a Kristen Stewart.

Kajínek (2010)

Upřímně. Já, co se o kauzu vůbec ale vůbec nezajímám, pamatuju si akorát, jak Kájínek utekl a kamarád mě strašil, že ho máme ve sklepě. Do kina jsem nešla kvůli hercům, ale kvůli toho, abych se dověděla, jak to asi bylo. Samozřejmě, píši to s nadsázkou. Takže já jsem celkem spokojená a nečekala jsem víc ani míň. Jo, skvělá Alice Bendová :-)

Milenci (2008)

Že by tam byla romantika, to se říct nedá. Spíše nuda. Co si měl ten chudák Joaquin vybrat, tu, se kterou by se nenudil, a nebo tu, s kterou by měl život jako podle pravítka. On to udělal chytře. Ani jedné o té druhé neřekl, takže si nechal otevřená vrátka, kdyby náhodou... Nebudu říkat, že je to chlap, já si totiž myslím, že ženský jsou horší :-) Citát v závěru filmu byl to, u čeho jsem si řekla, aha, tady je ten smysl celého toho filmu. Ale škoda že až 3 min před koncem :-)

Dogville (2003)

Byl to pro mě oříšek. Vůbec se odhodlat podívat se na film, když jsem věděla, jakou formou je natočený. Ale představa, že se "tohle" točí za účelem komerce a s bůh ví jakými náklady, asi by to nemělo takovou šťávu. Dogville, vesnice, kde není v podstatě nic, jen pár kulis... To dává divákovi určitou svobodu mysli, nemusí sledovat zbytečnosti, soustředí se jen a jen na postavy, které jsou ze začátku milé a vstřícné, ale potom se mění ve zrůdy. Nezbývá nic jiného než pomsta. A ta je vždycky sladká.

2:37 (2006)

Skvělé zpracování snímku tomu určitě pomohlo, ale nelíbilo se mi, že divák hned od začátku ví, že nakonci bude někdo mrtvý.